Тварини-Будівельники Багато різних тварин будують собі гнізда або

Скачать презентацию Тварини-Будівельники Багато різних тварин будують собі гнізда або Скачать презентацию Тварини-Будівельники Багато різних тварин будують собі гнізда або

tvarini-budіvelyniki.pptx

  • Размер: 2.8 Мб
  • Автор: Саша Мельниченко
  • Количество слайдов: 12

Описание презентации Тварини-Будівельники Багато різних тварин будують собі гнізда або по слайдам

Тварини-Будівельники Багато різних тварин будують собі гнізда або нори. Більшість цих будівель практично непомітніТварини-Будівельники Багато різних тварин будують собі гнізда або нори. Більшість цих будівель практично непомітні і надійно заховані серед кущів. Проте існують і по-справжньому „великі зодчі», чиї творіння захоплюють нашу уяву. У світі павуків, комах, птахів і ссавців зустрічаються посвоєму знамениті архітектори.

Мурахи-ткачі Наприклад,  мурахи-ткачі при будівництві гнізд використовують власні личинки. Ці личинки виділяють густуМурахи-ткачі Наприклад, мурахи-ткачі при будівництві гнізд використовують власні личинки. Ці личинки виділяють густу липку рідину, яка швидко густіє на повітрі і перетворюється на тонкі, блискучі, неначе шовк, ниточки

Мурахи ткачі В той час, як одні мурахи тримають у своїх щелепах краї листочків,Мурахи ткачі В той час, як одні мурахи тримають у своїх щелепах краї листочків, з яких будується їхнє житло, інші мурахи обережно переносять личинок, використовуючи їх як живі човники і швидко та міцно «зшивають» стіни своїх будиночків. У результаті нове житло виглядає зовні обшите шовком.

Бджоли-столярі Існують також види бджіл-столярів. Вони вибирають старі дерева, із дуплами. Гострими щелепами будуютьБджоли-столярі Існують також види бджіл-столярів. Вони вибирають старі дерева, із дуплами. Гострими щелепами будують собі житло у вигляді красивих кошиків, використовуючи деревні клітини, скріплені слиною.

Властивостями своєї слини користуються і птахи.  Особливо ми це спо стерігаємо у ластівок.Властивостями своєї слини користуються і птахи. Особливо ми це спо стерігаємо у ластівок. Іволги також при будівництві гнізда використовують соломинки, травинки, гілочки, склеюючи їх своєю ж слиною. На кінці кожної травинки вони роблять петелечку, в яку потім пронизують наступну травинку чи гілочку. Гніздо у іволги майструють лише самки.

Бобри З гризунів найкращими інженерами-будівельниками є бобри. Їхнє будівельне мистецтво настільки досконале, що людямБобри З гризунів найкращими інженерами-будівельниками є бобри. Їхнє будівельне мистецтво настільки досконале, що людям важко це зрозуміти. Щоб перегризти стовбур товщиною в руку, бобру необхідно 2 -3 хвилини.

Бобри Але найцікавіше бобри будують плотини.  Спочатку вони вибирають місце, потім в йогоБобри Але найцікавіше бобри будують плотини. Спочатку вони вибирають місце, потім в його середину приносять камені, гілки, сучки, грязь, поки не утвориться острівець. І лише тоді починається дійсне будівництво.

Ондатра також прекрасний будівельник.  Їхні житла схожі на боброві, хоча між ними немаєОндатра також прекрасний будівельник. Їхні житла схожі на боброві, хоча між ними немає ніяких родових зв’язків. У якості матеріалу ці тварини використовують суху траву, рогіз, тростину і скріплюють все гряззю. Ширина і довжина такого житла 1 м на 1 м.

Терміти Талановитих будівельників у тваринному світі.  Споруди цих „зодчих- це стовпи із затверділоїТерміти Талановитих будівельників у тваринному світі. Споруди цих „зодчих»- це стовпи із затверділої глини, які нерідко сягають п’яти метрів заввишки. Зазвичай, вони укріплені гілками або системами тунелів, які розгалужуються на безліч коридорів.

Терміти використовують для будівництва своїх башт різні матеріали, головним чином чисту глину або глину,Терміти використовують для будівництва своїх башт різні матеріали, головним чином чисту глину або глину, змішану зі шматками деревини, що нею вони харчуються. Стіни цих споруд можуть мати товщину до п’ятдесяти сантиметрів, а своєю твердістю вони нерідко не поступаються навіть каменю. Деякі види термітів для будівництва використовують випорожнення тварин.

Терміти Свої камери терміти розташовують глибоко під землею. Вони мають саме різне призначення. ВТерміти Свої камери терміти розташовують глибоко під землею. Вони мають саме різне призначення. В одних камерах виростає молодняк, а інші — пристосовані під „грибні садки». Терміти у своїх „хмарочосах» будують багатоповерхові житлові райони, сполучені численними „мостами» і спіральними переходами.

Дякую за увагу!19 Дякую за увагу!

Зарегистрируйтесь, чтобы просмотреть полный документ!
РЕГИСТРАЦИЯ