Традиції і новаторські зрушення в поезії та прозі.

Скачать презентацию Традиції і новаторські зрушення в поезії та прозі. Скачать презентацию Традиції і новаторські зрушення в поезії та прозі.

31-prezentaciya_dobi_dekadansu.ppt

  • Количество слайдов: 18

>Традиції і новаторські зрушення в поезії та прозі.   Світоглядно-естетичні зрушення  в Традиції і новаторські зрушення в поезії та прозі. Світоглядно-естетичні зрушення в мистецтві та літературі. Провідні шляхи розвитку поезії середини XIX ст. Поняття про декаданс.

>“Як це не дивно, найвищим виміром народу є його поезія. Наявність її чи відсутність “Як це не дивно, найвищим виміром народу є його поезія. Наявність її чи відсутність – те або інше однаково визначально. Це єдиний вимір... Жодну країну, включаючи і Американську республіку, не можна назвати дійсно великою, поки в ній не розкрилися квіти першокласної, самобутньої поезії. Ніякі підробки їх не замінять...” Волт Вітмен

>Провідні шляхи розвитку поезії середини XIXст.  Громадянська поезія (М.Некрасов) «Пізній романтизм» у поезії Провідні шляхи розвитку поезії середини XIXст. Громадянська поезія (М.Некрасов) «Пізній романтизм» у поезії (В.Вітмен) Модернізм (Ш.Бодлер, П. Верлен, А.Рембо) «Чисте мистецтво («Парнас», Ф.Тютчев, А.Фет)

>Презентація доби декадансу Презентація доби декадансу

>Природо, не торка мене твоя краса – Ані ліси й поля з їх гойними Природо, не торка мене твоя краса – Ані ліси й поля з їх гойними дарами, Ані веселчасті ранкові панорами, Ні журних вечорів торжественна яса. Мені смішні усі мистецтва чудеса, Поезія, і спів, і древні грецькі храми, Соборів пишний блиск, їх велеліпні брами, Й дзвінниці, що стримлять в порожні небеса. Не вірю в бога я, глузую із людей, Все заперечую – знання, мораль, ідеї... Любов? Не хочу знать тих вигадок старих. Життям утомлена, пройнята жахом смерті, Моя душа – мов бриг, що поміж хвиль і криг Щомиті жде кінця в безжальній круговерті.

>Декаданс (фр. -  занепад) – узагальнена назва кризового світосприйняття, яке виявляється в літературі, Декаданс (фр. - занепад) – узагальнена назва кризового світосприйняття, яке виявляється в літературі, мистецтві, культурі. Основними мотивами письменників-декадентів були сум, відчай, песимізм, розчарування, скарги беззахисної душі. Підкреслена хворобливість і згасання життя стають улюбленими темами, які перетворюються на джерело витончених переживань. Уперше термін “декаданс” використав Т.Готьє в 1869 р. у передмові до книги Ш.Бодлера “Квіти зла”.

>Історичні передумови  виникнення декадансу: Історичні події у Франції кінця ХΙХ – початку ХХ Історичні передумови виникнення декадансу: Історичні події у Франції кінця ХΙХ – початку ХХ ст. Науково-технічний прогрес, індустріальна революція та виникнення урбаністичної цивілізації, їх вплив на людину

>Філософське підґрунтя виникнення декадансу: Естетика А.Шопенгауера     Артур Шопенгауер (1788-1860) – Філософське підґрунтя виникнення декадансу: Естетика А.Шопенгауера Артур Шопенгауер (1788-1860) – німецький філософ-ідеаліст. Вперше висловив думку про кризу європейської культури. Філософія Ф.Ніцше Німецький філософ і поет Фрідріх Ніцше (1844-1900) вважав А.Шопенгауера своїм учителем. Автор теорії “надлюдини”. Інтуїтивізм А. Бергсона Теорія А.Бергсона (1859-1941), яку він проголосив тісно пов’язана з філософією Ф.Ніцше. Вважав, що осягнути світ можна лише завдяки інтуїції.

>

>Риси модернізму:  особлива увага до внутрішнього світу особистості; орієнтація на вічні закони буття Риси модернізму: особлива увага до внутрішнього світу особистості; орієнтація на вічні закони буття і мистецтва; надання переваги творчій інтуїції; розуміння літератури як найвищого знання, здатного пізнати світ; схильність до містицизму, занурення у підсвідоме; пошук нових художніх засобів(метамова, символіка, міфотворчість тощо); пошук вічних ідей, здатних перетворити світ за законами краси і мистецтва; творення нової художньої реальності, експерименти з нею. Модернізм (фр. modern – сучасний, найновіший) – загальна назва нових літературно-мистецьких течій кінця ХΙХ – початку ХХ ст. нереалістичного спрямування, що виникли як заперечення традиційних форм і естетики минулого.

>Клод Моне  Бульвар Капуцинів В Парижі,1873 Став з ліліями, 1899 Клод Моне Бульвар Капуцинів В Парижі,1873 Став з ліліями, 1899

>Імпресіонізм (фр. impression – враження) – течія модернізму, яка відзначається ушляхетненим, витонченим відтворенням особистісних Імпресіонізм (фр. impression – враження) – течія модернізму, яка відзначається ушляхетненим, витонченим відтворенням особистісних вражень та спостережень, мінливих миттєвих відчуттів та переживань. Враження. Схід Сонця, 1872

>Символізм (грецьк. symbolon  - знак, символ) – одна з течій модернізму, в якій Символізм (грецьк. symbolon - знак, символ) – одна з течій модернізму, в якій замість художнього образу, що відтворює певне явище, застосовується художній символ, що є знаком мінливого “життя душі” і пошуком “вічної істини”. Михаил Врубель. Царевна-лебедь. 1900.

>Эрнест ЛИПГАРТ  (1847-1932).  Портрет императора Николая II. 1900 Эрнест ЛИПГАРТ (1847-1932). Портрет императора Николая II. 1900

>Неоромантизм – стильова хвиля модернізму, визначальною рисою якої є подолання розриву між ідеалом і Неоромантизм – стильова хвиля модернізму, визначальною рисою якої є подолання розриву між ідеалом і дійсністю, характерного для романтизму, завдяки могутній силі особистості, здатної перетворити бажане на дійсне.

>Волт Вітмен Волт Вітмен

>Листя трави Листя трави

>Тематика віршів оспівування Людини; американська дійсність; події світової історії; події Громадянської війни; вбивство президента Тематика віршів оспівування Людини; американська дійсність; події світової історії; події Громадянської війни; вбивство президента Лінкольна; важка доля індіанців.