Скачать презентацию Томас Ман Томас Ман характерний виразник Скачать презентацию Томас Ман Томас Ман характерний виразник

Яценко.ppt

  • Количество слайдов: 10

Томас Ман Томас Ман

Томас Ман , характерний виразник ідей меркантилізму , народився в 1571 р. Він був Томас Ман , характерний виразник ідей меркантилізму , народився в 1571 р. Він був корінним лондонцем і впливовим членом могутнього буржуазного спільноти, званого Лондонське Сіті. Протягом багатьох століть Сіті було цитаделлю англійської буржуазії сильної , багатої і далекоглядною. Королі вже в XVI ст. відчували свою залежність від Сіті і прагнули жити в згоді з ним.

Ман походив з старої сім'ї ремісників і торговців. Його дід був карбувальником на лондонському Ман походив з старої сім'ї ремісників і торговців. Його дід був карбувальником на лондонському монетному дворі , а батько вів торгівлю шовком і оксамитом. Рано втративши батька , Томас Ман був вихований у сім'ї вітчима , багатого купця і одного із засновників ОстІндської торгової компанії , яка виникла в 1600 р. як відгалуження більш старої Левантской компанії , яка торгувала з країнами Середземного моря. Пройшовши навчання в крамниці і конторі вітчима , він почав років з вісімнадцяти службу в Левантской компанії і кілька років провів в Італії , їздив у Туреччину і країни Леванту. Ман швидко розбагатів і придбав солідну репутацію. Достовірно відомо , що у 1612 р. Ман проживає в Лондоні , тому що в цьому році він одружується на дочці багатого дворянина і поселяється своїм будинком в парафії святої Олени в районі Бішопсгейт. У 1615 р. він вперше обирається до ради директорів Ост- Індської компанії і незабаром стає искуснейшим і найактивнішим захисником її інтересів у парламенті і в пресі.

Зрілість Мана припадає на епоху двох перших королів з династії Стюартів. У 1603 р. Зрілість Мана припадає на епоху двох перших королів з династії Стюартів. У 1603 р. , після майже півстолітнього царювання , померла бездітна королева Єлизавета. Коли вона вступала на престол , Англія була ізольованим острівною державою , що роздирається релігійними та політичними чварами. До моменту її смерті Англія стала світовою державою з потужним флотом і обширною торгівлею. Століття Єлизавети був відзначений великою культурним підйомом. Зійшов на англійський трон син страченої шотландської королеви Марії Стюарт Яків ( Джеймс) I боявся Сіті і потребував ньому. Він хотів правити як абсолютний монарх , але гроші були у парламенту і у лондонських купців. Виниклі на початку 20 - х років фінансові та торговельні труднощі змусили короля і його міністрів закликати на раду експертів із Сіті : була утворена спеціальна державна комісія з торгівлі. У 1622 р. в неї увійшов Томас Ман.

У потоці памфлетів і петицій , в дискусіях , які велися в комісії з У потоці памфлетів і петицій , в дискусіях , які велися в комісії з торгівлі , у 20 - х роках XVII ст. були вироблені основні принципи економічної політики англійського меркантилізму , що проводилися в життя аж до кінця століття.

Ман був автором теорії торгового балансу. Торговий баланс - підсумкова зведення всіх операцій країни Ман був автором теорії торгового балансу. Торговий баланс - підсумкова зведення всіх операцій країни у зовнішній торгівлі за певний період ( наприклад , за рік). У ньому вказуються всі платежі , вироблені даною країною за товари та послуги , придбані у інших країн , і всі надходження « дзвінкої монети » у цю країну за поставлені нею товари та послуги Славу Ману принесла його книга , назва якої саме висловлює основну ідею: " Багатство Англії у зовнішній торгівлі , або Баланс нашої зовнішньої торгівлі як регулятор нашого багатства "( 1664 ).

Як говорить Маркс , Як говорить Маркс , " твір це залишалося ще протягом ста років євангелієм меркантилізму. . . якщо меркантилізм має якесь становить епоху твір " як свого роду напис над входом " , то таким твором слід визнати книгу Мана. . . ". У цій книзі , складеної з досить різнорідних глав , стисло і точно викладена сама суть меркантилізму. як справжній меркантиліст , Ман бачить багатство переважно в його грошовій формі ( золота , срібла). Над його мисленням тяжіє точка зору торгового капіталу. Ман проти заборони вивезення грошей , тому що гроші приносять багатство , тільки перебуваючи в обороті. Він чітко формулює теорію торгового балансу. Ман вказує , що основне правило зовнішньої торгівлі в тому , щоб продавати іноземцям товарів на більшу суму , ніж та , на яку в даній країні споживаються іноземні товари. Ман порівнював гроші з насінням , які " землероб , кидаючи в землю , як би марнує , але зате восени отримує назад у вигляді рясної жнив "

Томас Ман наполегливо боровся проти жорсткого регулювання вивезення дорогоцінних металів. Він писав , що Томас Ман наполегливо боровся проти жорсткого регулювання вивезення дорогоцінних металів. Він писав , що як селянину необхідно кинути зерно в землю , щоб отримати пізніше урожай , так купцеві треба вивезти гроші і купити іноземні товари , щоб потім продати більше своїх товарів і дати нації вигоди у вигляді додаткової кількості грошей. .

Економічні твори завжди більш -менш визначено переслідують практичні цілі : обгрунтувати ті чи інші Економічні твори завжди більш -менш визначено переслідують практичні цілі : обгрунтувати ті чи інші господарські заходи , методи , політику. Але у меркантилістів ці практичні завдання особливо переважали. Ман , як і інші автори - меркантилісти , був далекий від прагнення створити якусь "систему" економічних поглядів. Однак економічне мислення має свою логіку, і Ман з потреби оперував теоретичними поняттями , що відбивали реальність: товари , гроші , прибуток , капітал. . . Так чи інакше , він намагався знайти причинний зв'язок між ними