Скачать презентацию Типи та маркування діодів Виконав учень групи Скачать презентацию Типи та маркування діодів Виконав учень групи

Дашко.pptx

  • Количество слайдов: 8

Типи та маркування діодів Виконав учень групи № 3: Дашко Ярослав Типи та маркування діодів Виконав учень групи № 3: Дашко Ярослав

Діод — електронний прилад з двома електродами, що пропускає електричний струм лише в одному Діод — електронний прилад з двома електродами, що пропускає електричний струм лише в одному напрямі. Застосовується у радіотехніці, електроніці, енергетиці та в інших галузях, переважно для випрямляння змінного електричного струму, детектування, перетворення та помноження частоти, а також для переключення електричних кіл.

p-n перехід (електронно-дірковий перехід) — область контакту напівпровідників p- та n-типу всередині монокристала напівпровідника, p-n перехід (електронно-дірковий перехід) — область контакту напівпровідників p- та n-типу всередині монокристала напівпровідника, в якій відбувається перехід від одного типу провідності до іншого. Ця область характеризується одностороннім пропусканням електричного струму. На властивостях p-n переходів ґрунтується робота напівпровідникових діодів, транзисторів та інших електронних елементів з нелінійною вольт-амперною характеристикою.

Як працює напівпровідниковий діод: У напівпровіднику n-типу є вільні електрони, частинки зі знаком мінус, Як працює напівпровідниковий діод: У напівпровіднику n-типу є вільні електрони, частинки зі знаком мінус, а в напівпровіднику типу "p" наявні іони з позитивним зарядом, їх прийнято називати "дірки". Підключимо діод до джерела живлення в зворотному включенні, тобто на анод подамо мінус, а на катод плюс. Між зарядами різної полярності виникає тяжіння і позитивно заряджені іони тягнуться до мінуса, а від'ємні-електрони дрейфують до плюса джерела живлення. В "p-n" перехід немає носіїв зарядів, і відсутній рух електронів. Немає руху електронів – немає електричного струму. Діод закритий.

При прямому включенні діода відбувається зворотній процес. У результаті відштовхування однополярних зарядів всі носії При прямому включенні діода відбувається зворотній процес. У результаті відштовхування однополярних зарядів всі носії групуються в зоні переходу між двома напівпровідниковими структурами. Між частинками виникає електричне поле переходу і рекомбінація електронів і дірок. Через "p-n" перехід, а, отже, і через діод пішов електричний струм. Сам процес носить назву «електронно-діркова провідність» . При цьому діод відкритий.

Вольт-амперною характеристикою матеріалу чи пристрою називається залежність струму в ньому від прикладеної напруги. Вольт-амперна Вольт-амперною характеристикою матеріалу чи пристрою називається залежність струму в ньому від прикладеної напруги. Вольт-амперна характеристика демонструє чотири режими роботи напівпровідникового діода. При оберненій напрузі, більшій за V{br} , наступає пробій — різке збільшення струму. При оберненій напрузі, меншій від V{br} , існує тільки малий струм насичення, здебільшого, порядку мікроамперів. При прикладенні напруги в прямому напрямку, струм зростає експоненційно, залишаючись малим до напруги Vd , — напруги відкривання діода. Вольт-амперні характеристики деяких діодів, наприклад, діода Ганна і резонансного тунельного діода можуть містити ділянки з від'ємною диференціальною провідністю, тобто ділянки, на яких сила струму в діоді зменшується, при збільшенні прикладеної напруги.

Тип діода Випрямляючий Діод Шоткі Стабілітрон Стабістор Варікап Тунельний діод Зворотній діод Умовне позначення Тип діода Випрямляючий Діод Шоткі Стабілітрон Стабістор Варікап Тунельний діод Зворотній діод Умовне позначення Характеристика

Дякую за увагу ! Дякую за увагу !