Скачать презентацию Тема Податок на додану вартість 1 2 3 Скачать презентацию Тема Податок на додану вартість 1 2 3

ПДВ_Пелешко.ppt

  • Количество слайдов: 42

Тема: Податок на додану вартість 1. 2. 3. 4. 5. Економічна сутність та роль Тема: Податок на додану вартість 1. 2. 3. 4. 5. Економічна сутність та роль ПДВ. Платники ПДВ. Об’єкт оподаткування та ставки ПДВ. Визначення бази оподаткування ПДВ. Порядок обчислення та сплати податку.

Суть ПДВ: - загальнодержавний податок; - непрямий податок (універсальний акциз). Суть ПДВ: - загальнодержавний податок; - непрямий податок (універсальний акциз).

УНІВЕРСАЛЬНИЙ АКЦИЗ – непрямий податок, що встановлюється як надбавка до загального обороту з реалізації УНІВЕРСАЛЬНИЙ АКЦИЗ – непрямий податок, що встановлюється як надбавка до загального обороту з реалізації товарів за єдиною чи кількома ставками.

У податковій практиці використовуються три форми універсальних акцизів: • Податок з продажу, об'єктом оподаткування У податковій практиці використовуються три форми універсальних акцизів: • Податок з продажу, об'єктом оподаткування якого є реалізація товарів на заключному етапі (оподаткування здійснюється тільки один раз) • Податок з обороту стягується з валового обороту на всіх стадіях руху товарів. • Податок на додану вартість сплачується на всіх етапах руху товарів, робіт, послуг. Об'єктом оподаткування є не валовий оборот, а додана вартість.

ПДВ – багаторівневий податок, що стягується на всіх стадіях руху товару від виробника до ПДВ – багаторівневий податок, що стягується на всіх стадіях руху товару від виробника до кінцевого споживача, де кожен учасник процесу виробництва та реалізації сплачує податок відповідно до того, наскільки він збільшив вартість матеріальних ресурсів, що надійшли до нього.

Додана вартість – це: 1) приріст вартості, який створюється у конкретному процесі виробництва товарів Додана вартість – це: 1) приріст вартості, який створюється у конкретному процесі виробництва товарів (робіт, послуг), 2) вартість проданої фірмою продукції за вирахуванням вартості матеріалів, куплених і використаних для її виробництва; додана вартість дорівнює виручці, яка включає в себе еквівалент заробітної плати, амортизації, орендної плати, процента і прибутку, 3) вартість галузевих продаж за вирахуванням вартості проміжних товарів.

Додана вартість, яка не включає вартість спожитих сировини і матеріалів, але включає вартість спожитих Додана вартість, яка не включає вартість спожитих сировини і матеріалів, але включає вартість спожитих засобів виробництва у вигляді амортизації, становить валову додану вартість. Чиста додана вартість визначається як валова додана вартість за вирахуванням споживання основного капіталу.

Методи обчислення доданої вартості та податкового зобов'язання 1) прямий адитивний або бухгалтерський метод: ПЗпдв Методи обчислення доданої вартості та податкового зобов'язання 1) прямий адитивний або бухгалтерський метод: ПЗпдв – податкове зобов'язання з ПДВ, t – ставка податку, ЗП - заробітна плата, ФД – факторний дохід (проценти, рента, прибуток)

2) прямий метод віднімання: 3) непрямий адитивний метод: 4) непрямий метод віднімання або кредитний 2) прямий метод віднімання: 3) непрямий адитивний метод: 4) непрямий метод віднімання або кредитний метод

Переваги ПДВ: • більш нейтральний щодо вибору між поточним та майбутнім споживанням, тому не Переваги ПДВ: • більш нейтральний щодо вибору між поточним та майбутнім споживанням, тому не перешкоджає заощадженням, • прийнятним видом оподаткування для економічно активного населення, • має високу фіскальну ефективність, бо база є менш чутливою до економічного розвитку країни, • є менш помітним для платника, тому психологічно сприймається краще, • дозволяє опосередковано оподатковувати доходи, які не охоплені податками на доходи, • контроль за сплатою простіший, бо менша кількість платників, • платниками податку є всі учасники руху товару від виробника до роздрібного продавця, • відсутність подвійного оподаткування і кумулятивного ефекту.

Недоліки ПДВ: • впливає на ціни, сприяючи їх підвищенню, • не повною мірою враховує Недоліки ПДВ: • впливає на ціни, сприяючи їх підвищенню, • не повною мірою враховує платоспроможність населення, бо оцінює її на основі споживання, тоді як частина доходів може заощаджуватись, • складає більшу частку в доходах малозабезпечених верств населення, тому вважається менш справедливим, • обмежує споживання, що в довгостроковій перспективі може зумовити зменшення виробництва та зайнятості, • складний механізм нарахування та сплати, • при відсутності прозорої системи надходжень до бюджету можлива наявність бюджетної заборгованості.

Платниками ПДВ є: 1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм Платниками ПДВ є: 1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку; 2) будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку; 3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, 4) особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи;

5) особа-управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість відносно 5) особа-управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість відносно господарських операцій, пов’язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном. 6) особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, незалежно від того, чи досягає вона граничної суми операцій із постачання товарів/послуг, та незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством; ! 7) отримувачі послуг є відповідальними за нарахування та сплату податку до бюджету у разі отримання ними послуг на митній території від нерезидентів, не зареєстрованих як платники податку.

Особи, які можуть бути платником ПДВ: а) юридична особа, створена у будь-якій організаційно-правовій формі, Особи, які можуть бути платником ПДВ: а) юридична особа, створена у будь-якій організаційно-правовій формі, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, яка: • платник податків і зборів, встановлених ПКУ, крім єдиного податку; • платником єдиного податку за ставкою у розмірі 3 %; • платником єдиного податку за ставкою у розмірі 5 % і добровільно переходить на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 3 %; б) фізична особа - підприємець, яка є: • платником податків і зборів, встановлених ПКУ, крім єдиного податку; • платником єдиного податку за ставкою у розмірі 3 %; • платником єдиного податку за ставкою у розмірі 5 % і добровільно переходить на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 3 %; в) юридична особа, фізична особа - підприємець, яка ввозить товари на митну територію України; г) представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.

Порядок реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ регулюється: • ПКУ (ст. 181 -184) Порядок реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ регулюється: • ПКУ (ст. 181 -184) • Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке затверджено Наказом ДПА № 978 від 22. 12. 2010

Вимоги щодо обов’язкової реєстрації платника податку на додану вартість ∑ операцій з постачання товарів Вимоги щодо обов’язкової реєстрації платника податку на додану вартість ∑ операцій з постачання товарів (робіт, послуг) > протягом останніх 12 календарних місяців 300 000 гривень (без урахування ПДВ)

Добровільна реєстрація Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і не є платником податку у Добровільна реєстрація Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої граничної суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Особа, що підлягає реєстрації як платника податку подає до органу державної податкової служби за Особа, що підлягає реєстрації як платника податку подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву (форма № 1 -ПДВ): - не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсяг оподатковуваних операцій (при обов’язковій реєстрації); - не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого бажають бути платниками (при добровільної реєстрації). Особи, що переходять на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування подають реєстраційну заяву одночасно з поданням заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування. !!! До заяви обов’язково додається оригінал платіжного документа про сплату встановленої суми за бланк Свідоцтва ПДВ (17 грн).

Реєстрація відбувається шляхом внесення даних до Реєстру платників ПДВ, про що видається платнику Свідоцтво. Реєстрація відбувається шляхом внесення даних до Реєстру платників ПДВ, про що видається платнику Свідоцтво.

Особі, що реєструється як платник податку, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати Особі, що реєструється як платник податку, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку: • 12 -розрядний числовий код для юридичних осіб; • 10 -значний реєстраційний номер для фізичних осіб.

Перереєстрація відбувається, якщо змінюється: • • код ЄДРПОУ, податковий номер, найменування платника, місцезнаходження платника. Перереєстрація відбувається, якщо змінюється: • • код ЄДРПОУ, податковий номер, найменування платника, місцезнаходження платника. Подається додаткова реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація» та Свідоцтво у 20 -денний термін після виникнення змін.

Об’єктом оподаткування є такі операції: 1) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній Об’єктом оподаткування є такі операції: 1) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, 2) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, 3) ввезення товарів на митну територію України (імпорт); 4) вивезення товарів (експорт); 5) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу, вантажів всіма видами транспорту.

Згідно ст. 14. 1. 191 ПКУ, постачання товарів – будь-яка передача права на розпорядження Згідно ст. 14. 1. 191 ПКУ, постачання товарів – будь-яка передача права на розпорядження товарами як власником, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (ст. 14. 1. 185).

Місцем постачання товарів є: а) фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання; б) місце, Місцем постачання товарів є: а) фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання; б) місце, де товари перебувають на час початку їх перевезення або пересилання; в) місце, де провадиться складання, монтаж чи встановлення.

Місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій визначених п. 186. 2, п. Місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій визначених п. 186. 2, п. 186. 3 ПКУ.

Не є об’єктом оподаткування операції з: - операції з цінними паперами (крім продажу бланків Не є об’єктом оподаткування операції з: - операції з цінними паперами (крім продажу бланків цінних паперів), - передачі майна у схов (відповідальне зберігання), а також у лізинг (крім передачі у фінансовий лізинг), - надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, а також послуги страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів; - обігу валютних цінностей (у тому числі національної та іноземної валюти), банківських металів, банкнот та монет Національного банку України (крім тих, що використовуються для нумізматичних цілей); випуску, обігу та погашення лотерейних білетів державних грошових лотерей, - надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), - торгівлі за грошові кошти або цінні папери борговими зобов’язаннями, - виплат у грошовій формі заробітної плати, а також пенсій, стипендій, субсидій, дотацій за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи фондів загальнообов’язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майновій формі); - виплат дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом; - реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб, - тощо (с. 196 ПКУ).

Звільняються від оподаткування операції з: - постачання продуктів дитячого харчування, товарів для немовлят за Звільняються від оподаткування операції з: - постачання продуктів дитячого харчування, товарів для немовлят за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; - постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно- технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, а також послуг з виховання та навчання дітей, - постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей- інвалідів, якщо вони ліцензію на постачання таких послуг, - постачання послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (крім таксі), - постачання релігійними організаціями культових послуг та предметів культового призначення за переліком: - постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами, - безоплатної приватизації житлового фонду, присадибних земельних ділянок відповідно до законодавства, - надання благодійної допомоги, - тощо (ст. 197 ПКУ)

Ставки ПДВ: • 20 % (з 1 січня 2011 р. до 31 грудня 2013 Ставки ПДВ: • 20 % (з 1 січня 2011 р. до 31 грудня 2013 р. ), • 17 % (з 1 січня 2014 р. ), • 0 %

За нульовою ставкою оподатковуються операції з: - вивезення товарів за межі митної території України За нульовою ставкою оподатковуються операції з: - вивезення товарів за межі митної території України за різних митних режимів, яке підтверджене митною декларацією, - постачання товарів для заправки або забезпечення морських суден, повітряних суден, космічних кораблів, космічних ракетних носіїв або супутників Землі, наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України, що бере участь у миротворчих акціях за кордоном України, - міжнародні перевезення пасажирів, багажу, вантажів усіма видами транспорту, - послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом, - послуги з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси, - послуги з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті+

Визначення бази оподаткування ПДВ База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається, виходячи з: їх Визначення бази оподаткування ПДВ База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається, виходячи з: їх договірної (контрактної) вартості (але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ): üз урахуванням загальнодержавних податків та зборів üбез врахування ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується для виробництва лікарських засобів База оподаткування операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, визначається виходячи з: ü їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості товарів, ü з урахуванням акцизного податку та ввізного мита, ü без врахування ПДВ, що включаються в ціну товарів/послуг згідно із законом. При постачанні товарів/послуг за регульованими цінами (тарифами): ü база оподаткування визначається, виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за такими цінами (тарифами). При постачанні необоротних активів: ü база оподаткування визначається, виходячи з їх балансової вартості на момент їх постачання. При постачанні товарів за договорами фінансового лізингу: ü базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість, але не нижче ціни придбання об’єкту лізингу

Визначення бази оподаткування ПДВ При постачанні товарів/послуг без оплати, з частковою оплатою їх вартості: Визначення бази оподаткування ПДВ При постачанні товарів/послуг без оплати, з частковою оплатою їх вартості: üбаза оподаткування визначається, виходячи з фактичної ціни операції, але не нижче звичайних цін При не поверненні у строк більше ніж 12 календарних місяців зворотної тари: üвартість такої тари включається до бази оподаткування отримувача При постачанні вживаних товарів (комісійній торгівлі), що придбані в осіб, не зареєстрованих як платники ПДВ: üбазою оподаткування є комісійна винагорода такого платника податку Для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління: üбазою оподаткування є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому Ст. 188 При постачанні товарів за договорами фінансового лізингу , які були повернуті лізингоодержувачем, не зареєстрованим як платник ПДВ у зв’язку з невиконанням умов такого договору: üбазою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів. При розрахунках у формі простого або переказного векселя, або інших боргових інструментів: ü базою оподаткування є договірна вартість без урахування дисконтів або інших знижок з номіналу такого векселя, üза процентними векселями - така договірна вартість, збільшена на суму процентів, нарахованих або таких, що повинні бути нараховані на суму номіналу такого векселя. üна номінал векселя, у тому числі без урахування дисконтів або з урахуванням процентів, податкові зобов’язання не нараховуються. При умовному постачанні товарів: üбазою оподаткування є звичайна ціна відповідних товарів чи необоротних активів.

Дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ Визначається за правилом першої події: а) дата зарахування Дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ Визначається за правилом першої події: а) дата зарахування коштів на банківський рахунок платника ПДВ, або дата оприбуткування коштів у касі платника ПДВ, або дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника ПДВ; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником ПДВ При постачанні з використанням торговельних автоматів або іншого подібного устаткування: а) що не передбачає наявності касового апарата: дата виймання з таких торговельних апаратів або подібного устаткування грошової виручки; б) з використанням жетонів, карток або інших замінників національної валюти: дата постачання таких жетонів, карток або інших замінників національної валюти При постачанні товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів: дата, зарахування коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі Для операцій фінансової оренди (лізингу): дата фактичної передачі об’єкта фінансової оренди (лізингу) у користування орендарю (лізингоотримувачу) При ввезенні товарів на митну територію України дата подання митної декларації для митного оформлення При виконанні довгострокових договорів (контрактів) дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами).

Порядок обчислення і сплати ПДВ Порядок обчислення Податкова декларація Податкове зобов'язання – загальна сума Порядок обчислення і сплати ПДВ Порядок обчислення Податкова декларація Податкове зобов'язання – загальна сума ПДВ, одержана платником податку в звітному (податковому) періоді від покупців Податковий кредит – сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання звітного (податкового) періоду (сума ПДВ, сплачена продавцям і підтверджена податковою накладною чи митною декларацією) = + ПДВ сплачується до бюджету - ПДВ відшкодовується з бюджету Строки сплати Протягом 10 днів після граничного строку подачі декларації Строки подачі звітності До 20 числа місяця чи кварталу, наступного за звітним Податковий період Ш Календарний місяць Ш Календарний квартал (для платників, які мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток та сплачують єдиний податок)

Податкова декларація - Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість Податкова декларація - Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (Наказ ДПА України від 25. 01. 2011 № 41). - три способи подачі: безпосередньо платником, поштою, засобами електронного зв'язку в електронній формі (обов'язково для середніх та великих підприємств згідно ГКУ) - містить: три розділи (податкові зобов'язання, податковий кредит, розрахунки з бюджетом), 8 додатків; - отримані ДПІ декларації підлягають камеральній перевірці (може тривати 30 днів з останнього дня подачі; робиться помітка; при виявленні порушень надсилають платнику Акт про результати перевірки для підписання протягом 3 робочих днів з дня складання)

Податковий кредит Право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту виникає у разі здійснення Податковий кредит Право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України; в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу. üякщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної; üпри застосуванні касового методу, платники ПДВ мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку. Датою виникнення права на податковий кредит вважається дата тієї події, що відбулася раніше: üдата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; üдата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною; üдата сплати (нарахування) ПДВ за податковими зобов’язаннями; üдата фактичного отримання об’єкта фінансового лізингу орендарем; üдата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами) Не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ сплачені: üза товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування; üне підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями;

Податкова накладна - Порядок заповнення податкової накладної (Наказ ДПА України від 21. 12. 2010 Податкова накладна - Порядок заповнення податкової накладної (Наказ ДПА України від 21. 12. 2010 № 969), - видається продавцем на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до ПК, - продавець зобов’язаний надати покупцю ПН та зареєструвати її в Єдиному реєстрі, - виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, або на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата особою, зареєстрованою як платник податку; - у 2 примірниках (у день виникнення зобов'язань, оригінал – покупцю, копія – продавцю); підписана уповноваженою особою та скріплена печаткою, містить визначені ПКУ і Наказом № 969 реквізити,

Єдиний реєстр податкових накладних - Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (Постанова КМУ від Єдиний реєстр податкових накладних - Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (Постанова КМУ від 29. 12. 2010 р. № 1246), - відображаються видані та отримані ПН, - ПН реєструються, якщо сума ПДВ в одній накладній становить: – – понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року; понад 500 тисяч гривень - з 1 квітня 2011 року; понад 100 тисяч гривень - з 1 липня 2011 року; понад 10 тисяч гривень - з 1 січня 2012 року; - реєструються ПН по операціях з підакцизними або імпортними товарами - з 1 січня 2012 року, - щомісяця подається до органів ДПС в електронному вигляді.

ПЗ<ПК (п. 200. 1) 1) різниця враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, ПЗ<ПК (п. 200. 1) 1) різниця враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, а решта - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. 2) якщо в наступному податковому періоді знову ПЗ<ПК, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а решта - включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду. - Не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які: – були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування; – мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування. - Для бюджетного відшкодування подають податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (підлягають камеральній перевірці). Органи ДПС подають інформацію про відшкодування ОДКС.

З 1 січня 2011 року запроваджено автоматичне відшкодування ПДВ платникам, що: • мають позитивну З 1 січня 2011 року запроваджено автоматичне відшкодування ПДВ платникам, що: • мають позитивну податкову історію: – не перебувають у судових процедурах банкрутства; – включені до ЄДР і стосовно них не внесено записів про: а) відсутність підтвердження відомостей; б) відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання); в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця; г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи; д) припинення державної реєстрації; – здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка, питома вага яких протягом попередніх 12 місяців складає не менше 40% загального обсягу поставок; – загальна сума розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку по придбаних товарах (послугах) та податковими зобов’язаннями його контрагентів, в частині поставки таких товарів (послуг), за даними податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі, не перевищує 10% від заявленої платником суми бюджетного відшкодування; – платники податку, у яких середня заробітна плата усіх працівників не менше ніж у 2, 5 рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх 4 звітних податкових періодів (кварталів); – платники податку, у яких чисельність працівників перевищує 20 осіб у кожному з останніх 4 звітних податкових періодів (кварталів), або питома вага амортизаційних відрахувань у складі витрат вище середнього по галузі у кожному з останніх 4 звітних податкових періодів (кварталів), або податок на прибуток є вищим від середнього по галузі у кожному з останніх 4 звітних податкових періодів (кварталів) – не мають податкового боргу (п. 200. 19)

ПКУ передбачено: • спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а ПКУ передбачено: • спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, • спеціальний режим оподаткування діяльності щодо виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату.