Скачать презентацию Тема Методики раннього розвитку дитини План 1 Методика Скачать презентацию Тема Методики раннього розвитку дитини План 1 Методика

Методики раннього розвитку дитини.ppt

  • Количество слайдов: 29

Тема. Методики раннього розвитку дитини. План 1. Методика М. Монтессорі. 2. Методика М. Зайцева. Тема. Методики раннього розвитку дитини. План 1. Методика М. Монтессорі. 2. Методика М. Зайцева. 3. Методика Г. Домана. 4. Методика Б. Нікітіна. 5. Методика Р. Штайнера. 6. Методика В. Воскобовича. 7. Методика П. Тюленєва. 8. Методика О. Данилової. 9. Методика А. Гончаренко.

Методика М. Монтессорі Марія Монтессорі засновувала свою методику на спостереженнях за дитиною в природних Методика М. Монтессорі Марія Монтессорі засновувала свою методику на спостереженнях за дитиною в природних умовах і розумінні її такою, якою вона є, а не такою, якою вона може або повинна бути в уявленні дорослого.

Монтессорі розробила спеціальне навколишнє середовище, яке допомагає дитині розвиватися самостійно і природно. Вона бачила Монтессорі розробила спеціальне навколишнє середовище, яке допомагає дитині розвиватися самостійно і природно. Вона бачила роль вчителя не в навчанні, а в наставництві. Метод Монтессорі дозволяє малюкові легше проходити шлях пізнання в ситуації, коли знання здобуваються в діяльності. В основному він вчиться сам. Три провідних положення характеризують сутність педагогічної теорії М. Монтессорі: 1. Виховання має бути вільним; 2. Виховання має бути індивідуальним; 3. Виховання повинне спиратися на дані спостережень за дитиною.

Іграшки М. Монтессорі: рамкивкладки і шнуровка. Іграшки М. Монтессорі: рамкивкладки і шнуровка.

Методика М. Зайцева Методика Зайцева націлена на навчання дітей читанню в ранньому віці. Засновник Методика М. Зайцева Методика Зайцева націлена на навчання дітей читанню в ранньому віці. Засновник теорії, педагог Микола Зайцев, стверджує, що навчити дитину читати і рахувати у ранньому віці зовсім не складно. Головне - дотримуватися логіки сприйняття людиною звуків і відмовитися від традиційного принципу навчання.

Методика Зайцева полягає у використанні різних допоміжних матеріалів, на яких нанесені окремі склади або Методика Зайцева полягає у використанні різних допоміжних матеріалів, на яких нанесені окремі склади або цифри. Навчання в ігровій формі приносить дитині радість і задоволення, тим самим прискорює процес засвоєння матеріалу і стимулює бажання знову повторити урок. У методиці не використовуються класичні склади - їх замінюють склади, які є поєднанням приголосної літери з голосною, приголосної літери з м'яким або твердим знаком, або ж однієї літери. Методика також передбачає навчання малюків рахувати. Системність підходу і доступність сприйняття дозволяє дитині з легкістю запам'ятати числа, навчитися оперувати, а головне зрозуміти, як і де цю інформацію можна використовувати.

Для досягнення добрих результатів необхідно дотримуватися наступних базових принципів навчання: 1. Усі заняття проводяться Для досягнення добрих результатів необхідно дотримуватися наступних базових принципів навчання: 1. Усі заняття проводяться в ігровій формі. Дитині набагато простіше сприймати матеріал, якщо вона не відчуває тиску і знає, що від неї не вимагають конкретних результатів. 2. Під час уроку необхідно використовувати базові матеріали (наприклад, кубики Зайцева), без яких неможливий сам процес навчання. 3. Необхідно давати дитині достатню кількість часу на сприйняття матеріалу. Методика Зайцева робить акцент на індивідуальність кожного малюка (різний рівень підготовки та різні можливості).

Кубики Зайцева Головним інструментом, що використовується в методиці Зайцева, є кубики, на кожній грані Кубики Зайцева Головним інструментом, що використовується в методиці Зайцева, є кубики, на кожній грані яких зображені склади (у випадку вивчення чисел на грані нанесені цифри). Граючи з ними, дитина сама може складати слова, і навіть цілі речення. Кубики мають різний колір і розмір. В середину кожного з них поміщені маленькі дзвіночки, які видають різні звуки. Таким чином, у малюка розвивається не лише техніка читання або лічби, а й творче, асоціативне і образне мислення.

Методика Г. Домана Методика Глена Домана- унікальна методика стимуляції мозкової діяльності під час активного Методика Г. Домана Методика Глена Домана- унікальна методика стимуляції мозкової діяльності під час активного росту дитини. Методика заснована на стимуляції центральної нервової системи і мозку дитини за допомогою дотику, зорового і слухового сприйняття.

В основі методики лежить закон, виведений Доманом, суть якого полягає в тому, що мозок В основі методики лежить закон, виведений Доманом, суть якого полягає в тому, що мозок дитини, безсумнівно, росте і розвивається, проте розвиток відбувається лише в тому випадку, коли мозок працює, тобто, отримує відповідне навантаження. Таким чином, за Доману, рівень розвитку інтелекту безпосередньо залежить від навантаження на мозок, яку отримає дитина в перші роки життя. Під керівництвом Глена Домана розроблені досить цікаві і докладні методики, що дозволяють навчити маленьких дітей математики, історії, читанню і іншим дисциплінам. Об'єднує всі ці методики єдиний принцип використання спеціальних карток. Картки відрізняються за тематикою, так, на одних картках зображуються різні тварини, птахи, планети, портрети відомих діячів науки і мистецтва, на інших - хаотично розкидані точки, в різній кількості, цифри або математичні приклади. Ці картки необхідно показувати дитині кожен день по кілька разів, а з плином часу слід ускладнити завдання, повідомляючи той чи інший факт, який стосується показуваного зображення.

Картки Г. Домана Картки Г. Домана

Картки Г. Домана Картки Г. Домана

Методика Б. Нікітіна Близькість до природи, старання, природність, розвиваючі ігри для дітей - це Методика Б. Нікітіна Близькість до природи, старання, природність, розвиваючі ігри для дітей - це складові методики Нікітіна. Головним завданням своєї методики раннього розвитку дітей Нікітіни бачать у розвитку творчих здібностей підростаючої людини і її підготовка до дорослого життя.

В інтелектуальних іграх Нікітіна, вдалося об'єднати один з основних принципів навчання - від простого В інтелектуальних іграх Нікітіна, вдалося об'єднати один з основних принципів навчання - від простого до складного. Суть розвиваючих ігор: 1. У дитини немає певної програми навчання. Граючи, він сам вибирає сферу своєї діяльності. 2. Правила нової гри він пізнає з допомогою казки, наслідуючи старших у колективних іграх. Надалі, якщо ця гра його зацікавила, він починає грати в неї самостійно. 3. Перед дитиною потрібно поставити певні завдання, які змусять її подумати, причому вона повинна думати самостійно, підказувати не можна. З часом завдання ускладнюються. 4. Якщо дитина не може впоратися зі складним завданням, необхідно повернутися до більш простих, які у неї виходять. В іншому випадку, слід тимчасово залишити цю гру.

Кубики Б. Нікітіна Нікітін стверджував, що не можна дитині підказувати порядок вирішення завдання ні Кубики Б. Нікітіна Нікітін стверджував, що не можна дитині підказувати порядок вирішення завдання ні словом, ні жестом, ні поглядом, тільки тоді у неї будуть формуватися в першу чергу творчі здібності, а не виконавчі якості. А щоб дитина могла перевірити правильність виконання завдання, йому можна показати малюнок, візерунок або готову споруду з кубиків, тобто те, до чого він повинен прагнути.

Кубики Б. Нікітіна Кубики Б. Нікітіна

Методика Р. Штайнера Філософія цієї методики виражається в тому, що дитина повинна розвиватися в Методика Р. Штайнера Філософія цієї методики виражається в тому, що дитина повинна розвиватися в природних умовах. Оскільки, малюки пізнають світ дослідним шляхом і максимально, у порівнянні з дорослими, близькі до природних законів природи, то повинні розвиватися у властивій для них атмосфері

Методика Штайнера базується на антропософії (духовній науці). Це вчення про єднання людської душі з Методика Штайнера базується на антропософії (духовній науці). Це вчення про єднання людської душі з божественним початком, який прагне розкрити приховані здібності дитини, зберегти в ній відчуття дихання життя, що для звичайних дітей є найбільш властивим, але може бути втрачено у дітей, що рано подорослішали. Тому Штайнер не рекомендує батькам прагнути якомога раніше і якомога більше "вкладати" соціальних знань в голову дитини. В основі освіти лежить теорія розвитку людини семирічними циклами, де перше семиріччя є найважливішим. У цей період закладається фундамент всього її подальшого життя. Створюється платформа здорових і сильних почуттів, творчих думок, доброчесних вчинків і прагнень. І саме до семи років у дитини формуються глибинні пласти і особливості її особистості. Слід зазначити негативне ставлення до «неживих» матеріалів, наприклад пластмаси. Перевага віддається лялькам, зробленим своїми руками, в'язаним вовняним звірятам, іграшок з дерева. Наприклад, дитині дають ляльку з матерії і пропонують розмалювати їй личко, придумати одяг.

Методика В. Воскобовича Основні принципи, які закладені в основу розвиваючих ігор В. Воскобовича – Методика В. Воскобовича Основні принципи, які закладені в основу розвиваючих ігор В. Воскобовича – інтерес – пізнання – творчість стають максимально дійовими, так як гра звернена до дитини доброю, самобутньою, веселою мовою казки, інтриги, забавного персонажу або запрошенням до пригод.

Ігри В. Воскобовича можна розділити на: 1. Ігри направлені на творче конструювання. 2. Ігри Ігри В. Воскобовича можна розділити на: 1. Ігри направлені на творче конструювання. 2. Ігри на розвиток логіки та уяви. 3. Ігри, які навчають читати. 4. Ігри на розвиток математичних здібностей. Розвиваючі ігри роблять навчання цікавим заняттям для малечі, знімають проблеми мотиваційного плану, приваблюють набутими знаннями, вміннями та навичками. Використання розвиваючих ігор у педагогічному процесі дозволяє перебудувати навчальну діяльність: перейти від звичайних занять з дітьми до пізнавальної ігрової діяльності, організованої дорослими або самостійної. Забарвлене позитивними емоціями спілкування з дорослими у грі, виконання цікавих ігрових завдань, яскраве, барвисте оформлення ігрових посібників робить перебування дитини в дошкільному закладі радісним. Як правило, ігри не залишають байдужими ні дітей, ні дорослих та дають імпульс до творчих проявів.

Ігри В. Воскобовича Ігри В. Воскобовича

Методика П. Тюленєва П. В. Тюленєв - соціолог, педагог, розробник Методика П. Тюленєва П. В. Тюленєв - соціолог, педагог, розробник "Методу інтелектуального розвитку дитини", цілої системи прискореного навчання, яку він пропонує розширити на всі галузі розвитку - від читання до виховання в дитині якостей керівника, підприємця. Автор багатьох книг з цієї тематики, таких як: «Читати раніше, ніж ходити» , «Знати ноти раніше, ніж ходити» . Тюленєв розповідає про те, що потрібно просто створити маляті відповідне розвиваюче середовище, починаючи з народження і як важливо не упустити перші тижні і місяці його життя.

За системою Тюленєва розроблено безліч розвиваючих матеріалів, які охоплюють багато областей і періодів життя, За системою Тюленєва розроблено безліч розвиваючих матеріалів, які охоплюють багато областей і періодів життя, починаючи з допологового і закінчуючи 18 роками. Методика "Пальчикові ігри" Вчені, які вивчають діяльність дитячого мозку, психіку дітей, відзначають велике стимулююче значення функції руки. Встановлено, що рівень розвитку мовлення дітей знаходиться в прямій залежності від ступеня сформованості тонких рухів пальців рук. Цей факт повинен використовуватися в роботі з дітьми і там, де розвиток мови відбувається вчасно, і особливо там, де є відставання, затримка розвитку моторної сторони мови. Рекомендується стимулювати мовний розвиток дітей шляхом тренування рухів пальців рук. Тренування пальців рук уже можна починати у віці 6 -7 місяців: сюди входить масаж кисті рук і кожного пальчика, кожної його фаланги. Проводиться розминка і погладжування щодня протягом 2 -3 хвилин. Уже з десятимісячного віку проводять активні вправи для пальців рук, залучаючи в рух більше пальців з гарною, достатньою амплітудою. Вправи підбираються з урахуванням вікових особливостей.

Методика О. Данилової Основний принцип методики: «Дайте дитині вільно рухатися» ! Не дозволяйте згасати Методика О. Данилової Основний принцип методики: «Дайте дитині вільно рухатися» ! Не дозволяйте згасати тим рефлексам малюка, з якими він з'являється на світ. Заохочуйте рефлекторне повзання, ходьбу, спроби все схопити, торкнутися і утримати в крихітних ручках.

Методику можна використовувати в домашніх умовах з самого народження. Поєднання необхідності та своєчасності покладені Методику можна використовувати в домашніх умовах з самого народження. Поєднання необхідності та своєчасності покладені в основу, тобто необхідно навчати дитину того, до чого він вже готовий, поступово ускладнюючи заняття, а не форсувати його розвиток. Плюси: -Всі елементи методики розбиті по місяцях життя маляти й ускладнюються в міру дорослішання. -Нові "уроки" вводяться поступово, і малюк, і батьки встигають пристосуватися до них. -Система поєднує як нові оригінальні підходи, так і їх спрощені варіанти. -Використовується маса саморобних іграшок для малюка (і даємо поради по їх виготовленню), а отже, методика не дуже витратна. Мінуси: -Батькам доведеться переглянути свій підхід на облаштування дитячої (геть красиву ліжечко в рюшечках, даєш ліжечко з турнічкамі, вертикальними поручнями). -Робота за методикою вимагає повної віддачі від батьків і багато часу.

Методика А. Гончаренка Нещодавно з’явилась нова методика раннього розвитку дитини. Автор посібника - Алла Методика А. Гончаренка Нещодавно з’явилась нова методика раннього розвитку дитини. Автор посібника - Алла Гончаренко, доцент кафедри методики та психології дошкільної та початкової освіти.

З 2010/11 навчального року в дошкільних установах України вводиться нова програма розвитку дітей дошкільного З 2010/11 навчального року в дошкільних установах України вводиться нова програма розвитку дітей дошкільного віку «Я у світі» . Комплект навчально-методичного посібника "Дитина у світі" призначений для ефективного впровадження в практику Базової програми "Я у Світі" і складається з: - Електронного диска з систематизованими зображеннями згідно змісту сфер життєдіяльності дітей дошкільного віку. Частина зображень супроводжується звуковими треками, про що повідомляє значок у вигляді динаміка. Передбачена можливість роздруковувати зображення на принтері. - Методичного посібника з описом можливості використання диска і варіативності способів і послідовності організації роботи з дітьми - Комплекти друкованих кольорових зображення двох типорозмірів: для роботи з групою дітей (200 * 300 мм) і для індивідуального використання (80 * 120 мм).