Скачать презентацию Тема 6 Пересування і розташування на місці підрозділів Скачать презентацию Тема 6 Пересування і розташування на місці підрозділів

Тема 6.1.pptx

  • Количество слайдов: 17

Тема 6: Пересування і розташування на місці підрозділів та частин Заняття 1. Навчальні питання: Тема 6: Пересування і розташування на місці підрозділів та частин Заняття 1. Навчальні питання: 1. Організація розташування на місці підрозділів та частин. 2. Мета і умови здійснення маршу, рубежі і райони, що призначаються на марші. 3. Побудова похідного порядку частини, підрозділу на марші, порядок здійснення маршу. 4. Організація перевезення військ.

Навчальне питання № 1 Розташування на місці – організоване розміщення підрозділів батальйону (роти) у Навчальне питання № 1 Розташування на місці – організоване розміщення підрозділів батальйону (роти) у вихідному районі, районі зосередження, районі очікування, районі відпочинку, базовому районі, визначеному районі та в інших. Район розташування на місті, вимоги но нього. Район розташування призначається на місцевості, яка має природні укриття і забезпечує захист підрозділів від ЗМУ та високоточної зброї. Він повинен забезпечувати розосереджене і приховане їх розміщення, швидкий збір і проведення маневру в потрібному напрямку, зручність розміщення та відпочинку особового складу, а також сприятливі санітарно-епідемічні умови.

Район розташування батальйону включає позиції (маршрути дій) сторожової (безпосередньої) охорони, механізованих (танкових) рот, райони Район розташування батальйону включає позиції (маршрути дій) сторожової (безпосередньої) охорони, механізованих (танкових) рот, райони розташування мінометної (артилерійської) батареї, гранатометного і протитанкового підрозділів, підрозділів технічного забезпечення і тилу. Розміри району для розташування батальйону на місці можуть бути до 10 км 2. Порядок розташування підрозділів в районі. Порядок розміщення підрозділів батальйону залежить від характеру майбутніх дій, тривалості перебування в районі, умов обстановки і характеру місцевості.

Механізована (танкова) рота в указаному їй районі розташовується уздовж маршруту висування, використовуючи захисні та Механізована (танкова) рота в указаному їй районі розташовується уздовж маршруту висування, використовуючи захисні та маскувальні властивості місцевості. Відстань на відкритій місцевості між танками, БМП (БТР) повинна бути 100 – 150 м, між взводами – 300 – 400 м, між ротами – 1, 5 км. Мінометна (артилерійська) батарея батальйону розташовується в повному складі або повзводно на загрозливих напрямках, перебуваючи в постійній готовності до відкриття вогню. Гранатометний і протитанковий підрозділи батальйону розташовуються з механізованими ротами. Підрозділ ППО займає вогневі позиції в місцях, які забезпечують можливість ведення вогню по літаках, вертольотах та інших повітряних цілях. Розвідувальний взвод розташовується поблизу командноспостережного пункту. Підрозділи МТЗ батальйону розміщаються з урахуванням зручності забезпечення підрозділів. Розташування підрозділів під лініями електропередач, поблизу газо- та нафтопроводів не допускається.

Склад і завдання, які виконуються черговим підрозділом: У батальйоні призначається черговий підрозділ у складі Склад і завдання, які виконуються черговим підрозділом: У батальйоні призначається черговий підрозділ у складі взводу. Він перебуває у районі розташування своєї роти в постійній готовності до виконання завдань, які раптово виникають, у тому числі й для гасіння пожеж у районі розташування та поблизу нього. Для організації відбиття можливого нападу наземного противника визначаються: штатним і доданим підрозділам – завдання, маршрути висування, позиції (рубежі); мінометному й артилерійському підрозділам – вогневі позиції та порядок підготовки рубежів розгортання (вогневих позицій) і виходу на них, порядок проведення маневру підрозділами і вогнем. Для відбиття нападу повітряного противника командир батальйону (роти) визначає, які чергові вогневі засоби мають бути в підрозділах і вказує порядок ведення вогню.

Склад і завдання, які виконуються безпосередньою охороною: Підрозділи під час розташування на місці охороняються Склад і завдання, які виконуються безпосередньою охороною: Підрозділи під час розташування на місці охороняються безпосередньо методом патрулювання, яка включає парні патрулі та постійне чергування спостерігачів на командно-спостережному пункті батальйону (роти). Крім того, в батальйоні призначається черговий підрозділ у складі взводу. Він розташовується у вказаному командиром батальйону місці та перебуває в постійній готовності до знищення диверсійно-розвідувальних груп противника і виконання інших бойових завдань, які раптово виникають, а також для гасіння пожеж у районі розташування та поблизу нього. У роті безпосередня охорона організується патрульними, які обходять розташування роти, та чергуванням спостерігачів на командно-спостережному пункті роти і на позиції кожного відділення. Крім того, для охорони особового складу, озброєння і техніки призначається добовий наряд.

Склад і завдання, які виконуються безпосередньою охороною: Сторожова охорона батальйону здійснюється сторожовими постами у Склад і завдання, які виконуються безпосередньою охороною: Сторожова охорона батальйону здійснюється сторожовими постами у складі відділення (танка), які виставляються за потреби на загрозливі напрямки на віддаленні до 1500 м, на прихованих підступах – секретами у складі 2 – 3 осіб, які виставляються на віддаленні до 400 м від району розташування батальйону. При розташуванні на місці батальйон (рота) може бути призначений у сторожовий загін (заставу). Сторожовому загону (заставі) указується рубіж для охорони і ведення розвідки. Смуга охорони по фронту може досягати: для батальйону – 10 км; для роти – 5 км; для взводу – 2 км. Віддалення сторожового загону (застави) від військових частин (підрозділів), які охороняються, повинно забезпечувати проведення маневру, організований вступ у бій, можливість вогневої підтримки бою сторожового загону (застави) і залежно від складу може бути 5 – 15 км. Зайняття та обладнання рубежу здійснюється так само, як і в обороні.

6 мр 4 мр до 400 м Ст. П 6 мр кпп Ст. П 6 мр 4 мр до 400 м Ст. П 6 мр кпп Ст. П 6 мр з 3/2 тр Ст. П 4 мр кпп 4 мр з 1/2 тр Черг. підр. 3/6 мр 4 мр рв Ст. З гв 2 мб з 2 тр ісв вз п 2 мб мінбатр кпп Пр 4 мр 5 -15 км До 6 мр гв 4 мр рмз мінбатр ву 5 мр з 2/2 тр м 1, 5 к б 5 мр кпп мінбатр Ст. П 5 мр кпп 5 мр до 400 м Ст. П 5 мр мінбатр

Навчальне питання № 2 Мета і умови здійснення маршу, рубежі і райони, що призначаються Навчальне питання № 2 Мета і умови здійснення маршу, рубежі і райони, що призначаються на марші Мета і умови здійснення маршу: Марш – організоване пересування військ у колонах дорогами і колонними шляхами з метою виходу в призначений район або на визначений рубіж у встановлений час у повному складі та в готовності до виконання бойового завдання. Він є основним способом пересування батальйону (роти). При здійсненні маршу танки, самохідна артилерія й інша гусенична техніка, а також озброєння і техніка з малим запасом ходу і низькими швидкостями руху можуть перевозитися колісними тягачами на трайлерах. Марш може здійснюватися в передбаченні вступу в бій або поза загрозою зіткнення з противником. Він може здійснюватися до фронту, вздовж фронту або від фронту в тил. У всіх випадках марш здійснюється приховано, вночі або за інших умов обмеженої видимості, а в бойовій обстановці і в глибокому тилу своїх військ – і вдень.

Показники маршових можливостей, від чого вини залежать: Середня швидкість руху батальйону (роти) на марші Показники маршових можливостей, від чого вини залежать: Середня швидкість руху батальйону (роти) на марші визначається відношенням довжини маршруту (відстані добового переходу) до загального часу руху, крім часу на привали з урахуванням дорожніх умов і технічного стану машин. Середня швидкість руху батальйону (роти) на марші може бути: для змішаних і танкових колон – 20 – 25 км/год, автомобільних колон – 25 – 30 км/год. Під час пересування в гірській місцевості, пустельних районах, по лісисто -болотистій місцевості та за інших несприятливих умов швидкість руху залежно від стану доріг, характеру місцевості та впливу противника може зменшуватися до 10 км/год. Швидкість висування колони з району до вихідного пункту (рубежу) становить 10 – 15 км/год. Добовий перехід може бути: для змішаних і танкових колон – до 250 км; автомобільних колон – до 300 км, в особливих умовах – до 200 км. Батальйон (рота) здійснює марш однією колоною. Дистанції між підрозділами і машинами в колоні батальйону (роти) можуть бути 25 – 50 м. Під час руху на відкритій місцевості в складних умовах та за обмеженої видимості, а також з підвищеною швидкістю, дистанції між машинами збільшуються до 100 – 150 м.

Рубежі, райони, які призначаються на марші: Для своєчасного й організованого початку і здійснення маршу Рубежі, райони, які призначаються на марші: Для своєчасного й організованого початку і здійснення маршу призначається вихідний рубіж (пункт) і рубежі (пункти) регулювання з визначенням часу їх проходження головами колон. Відстань вихідного рубежу (пункту) повинна забезпечувати витягування колон підсиленого механізованого батальйону з району розташування і становить 5 – 10 км. Рубежі (пункти) регулювання призначаються через 3 – 4 години руху. Привали та денний (нічний) відпочинок призначаються для перевірки стану ОВТ, їх технічного обслуговування й усунення несправностей, харчування та відпочинку особового складу. Привали призначаються через 3 – 4 години руху тривалістю до 1 години, а в другій половині добового переходу – один привал тривалістю до 2 годин. У кінці кожного добового переходу призначається денний (нічний) відпочинок.

Привал до 2 год. 1 мб Додаток 5 Привал до 1 год. 3 мр Привал до 2 год. 1 мб Додаток 5 Привал до 1 год. 3 мр взаб Пункт регулювання № 2 Вихідний район 1 мб 1 мр гв Пункт регулювання № 1 1 мб ісв мінбатр 2 мр 1 мр зрв 1 мр рв рв 1 мб 2 мр ісв 2 мр Вихідний пункт 3 мр мінбатр гв Район денного (нічного) відпочинку зрв взаб 3 мр

Навчальне питання № 3 Побудова похідного порядку на марші, порядок здійснення маршу. Побудова похідного Навчальне питання № 3 Побудова похідного порядку на марші, порядок здійснення маршу. Побудова похідного порядку: Похідний порядок батальйону (роти) будується: в передбаченні вступу в бій – виходячи із замислу майбутнього бою та умов обстановки; поза загрозою зіткнення з противником – з урахуванням зручності руху, досягнення високої швидкості, найменшої напруги сил особового складу і збереження бойової техніки, а також захисту від ЗМУ, високоточної зброї та маскування від технічних засобів розвідки противника. Похідна охорона, її задачі і склад: Похідна охорона батальйону (роти) повинна забезпечити безперешкодний рух головних сил, унеможливити несподіваний напад на них наземного противника, забезпечити їм вигідні умови для вступу в бій, а також не допустити проникнення наземної розвідки противника до колони, яка охороняється. На підрозділи охорони на марші покладається також завдання з ведення розвідки. Для охорони колони батальйону, яка прямує в передовому загоні або авангарді, у напрямку руху на відстань 5 – 10 км висилаються головна похідна застава в складі посилених взводу або роти; на фланги й у тил, за необхідності, – дозорні відділення (танки). Головна похідна застава силою до роти висилає головний дозор у складі взводу на відстань 3 – 5 км, головна похідна застава силою до взводу (головний дозор) – дозорне відділення (танк) на відстань, яка забезпечує спостереження за ним і підтримку його вогнем.

1 мб 1, 2, 3 мр, mр, мінбатр, вз, рв, гв, ісв, МПБ рзаб 1 мб 1, 2, 3 мр, mр, мінбатр, вз, рв, гв, ісв, МПБ рзаб ДВід мвід 1 мр 1 мб На відстані спостереження і підтримки вогнем штаб, вз, рв зрв 1 мр (без мвід) гв mр До 6500 м Підрозділи тилового і технічного забезпечення ісв 2 мр 3 мр мінбатр М ПБ Похідний порядок мб під час здійснення маршу на велику відстань (варіант) рзаб

Склад колони головних сил: Колона головних сил батальйону (роти) залежно від умов обстановки може Склад колони головних сил: Колона головних сил батальйону (роти) залежно від умов обстановки може мати різне шикування. Доданий механізованому батальйону (роті) танковий підрозділ прямує в голові колони, а доданий танковому батальйону (роті) механізований підрозділ розподіляється поміж танковими ротами (взводами) і прямує в їх похідних порядках за танками або призначається в похідну охорону. Штатна і додана артилерія, залежно від умов обстановки, може здійснювати марш у голові колони головних сил батальйону, за командноспостережним пунктом, або прямувати за бойовими підрозділами батальйону. Гранатометний взвод прямує за головною ротою головних сил батальйону, а протитанкове відділення роти – у голові колони роти. Протитанковий підрозділ батальйону прямує за головною похідною заставою або за головною ротою головних сил батальйону. Більша частина засобів підрозділу ППО, що здійснює марш у колоні батальйону, прямує ближче до голови колони головних сил, а частина з них – з головною похідною заставою. У передбаченні вступу в бій від батальйону, що діє в передовому загоні, в авангарді або в голові колони головних сил бригади (полку), може висилатися розвідувальний дозор. Якщо розвідувальний дозор не висилається, то розвідувальний взвод або підрозділ, призначений для дій у розвідувальному дозорі, здійснює марш у голові колони головних сил батальйону за командноспостережним пунктом.

Порядок здійснення маршу: Витягування колони батальйону (роти) із засобами підсилення здійснюється відповідно до розрахунку Порядок здійснення маршу: Витягування колони батальйону (роти) із засобами підсилення здійснюється відповідно до розрахунку маршу в міру висування підрозділів із займаних ними районів. Завчасна побудова колони не допускається. Вихід на маршрут руху повинен здійснюватися у сформованому похідному порядку. Витягування колон до вихідного пункту і проходження пунктів регулювання здійснюється з таким розрахунком, щоб підрозділи батальйону проходили їх головами колон у точно визначений для них час, безупинно, з установленими середніми швидкостями руху. Для захисту від високоточної зброї противника в ході руху і на привалах максимально використовуються поля радіолокаційної невидимості, утворені складками місцевості й місцевими предметами, населені пункти і придорожня рослинність. Під час руху по відкритих та незамаскованих ділянках маршруту не допускається скупчення машин і зупинка колон, швидкість руху і дистанції між машинами збільшуються. Уночі машини рухаються з використанням приладів нічного бачення, світломаскувальних пристроїв, а під час руху ділянками місцевості, які проглядаються противником, і світлої ночі – з приладами нічного бачення, які працюють у пасивному режимі з повністю вимкненим зовнішнім і внутрішнім освітленням. Під час здійснення маршу в лісі та руху в місті віддаленість похідної охорони та дистанції між машинами в колоні скорочуються. На перехрестях, де утруднене орієнтування, виставляються добре видні покажчики або організується регулювання руху.

Навчальне питання № 4 Організація перевезення військ. Перевезення батальйону залізничним (водним) транспортом здійснюється одним-двома Навчальне питання № 4 Організація перевезення військ. Перевезення батальйону залізничним (водним) транспортом здійснюється одним-двома військовими ешелонами, повітряним транспортом – декількома військовими командами, колісними тягачами на трейлерах – однією колоною. Для завантаження (посадки) на рухомий склад, судна, у літаки (вертольоти) і вивантаження (висадки) з них батальйону вказується станція, порт (пристань), аеродром (площадка) завантаження (посадки) і вивантаження (висадки). До завантаження (посадки) батальйон (рота) розташовується в районі очікування, а після вивантаження (висадки) виходить у район збору. Час перебування в районі очікування використовується для підготовки до завантаження (посадки) і подальших дій.