Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування

Скачать презентацию Тема 4. Порядок платежу,  погашення і опротестування Скачать презентацию Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування

tema_№4.5_veksely_.ppt

  • Размер: 107.5 Кб
  • Автор:
  • Количество слайдов: 12

Описание презентации Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування по слайдам

  Тема 4. Порядок платежу,  погашення і опротестування векселів.  Тема 5. Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування векселів. Тема 5. Бухгалтерське оформлення операції з векселями. Лекція 4 – 2 години

  План 1. Платіж і порядок його здійснення. 2. Опротестування векселів у платежі. План 1. Платіж і порядок його здійснення. 2. Опротестування векселів у платежі. 3. Загальні принципи обліку векселів.

  Самостійна робота студентів 1. Правові засади погашення векселів. 2. Відображення в обліку Самостійна робота студентів 1. Правові засади погашення векселів. 2. Відображення в обліку кредитних, комісійних торговельних гарантійних операцій банків.

  Література 1. Закон України “Про обіг векселів в Україні” від 5. 04. Література 1. Закон України “Про обіг векселів в Україні” від 5. 04. 2001 № 2374 -ІІІ // http: www. rada. kiev. ua 2. Закон України “Про заставу” від 02. 10. 92 р. № 2654 -ХІІ // http: www. nbu. kiev. ua 3. Балабанов И. Т. Финансовый менеджмент: Учебник. -Москва: Финансы и статистика, 1994. -224 c. 4. Банковские операции: Учеб. пос. : В 4 ч. Ч. 2: Учетно-ссудные операции и агентские услуги банков / Под ред. О. И. Лаврушина. -Москва: ИНФРА – М, 1996. -208 c. -(Банковское дело). 5. http: www. bank. gov. ua 6. http: www. nau. kiev. ua 7. http: www. rada. kiev. ua

  1. Платіж і порядок його здійснення Платіж за векселем — це повне 1. Платіж і порядок його здійснення Платіж за векселем — це повне і своєчасне задоволення вимог, які випливають із тексту векселя. В умовах ринкової економіки нормальним є явище, коли платіж цілком і в строк здійснюється головним боржником — акцептантом переказного або векселедавцем простого векселя.

  1. Платіж і порядок його здійснення Після пред'явлення векселя платіж має відбутися 1. Платіж і порядок його здійснення Після пред’явлення векселя платіж має відбутися негайно. Будь-які спроби боржника вимагати повторного пред’явлення векселя до платежу суперечать вексельному праву. У подібних випадках векселетримачеві потрібно оперативно здійснити опротестування векселя у неплатежі. Платіж за векселем здійснюється за умов одночасного передання платежу боржником і зустрічного повернення векселя тримачем, який видає платникові відповідну розписку.

  2. Опротестування векселів у платежі Протест у неплатежі є офіційним нотаріальним засвідченням 2. Опротестування векселів у платежі Протест у неплатежі є офіційним нотаріальним засвідченням того факту, що платіж за векселем вимагався, але не був отриманий. Метою протесту є створення умов для збереження прав зворотних вимог (регресу) до зобов’язаних за векселем осіб — трасанта, індосантів та їхніх гарантів (авалістів).

  2. Опротестування векселів у платежі Механізм здійснення протесту полягає у підготовці необхідних 2. Опротестування векселів у платежі Механізм здійснення протесту полягає у підготовці необхідних документів векселетримачем і пред’явленні їх нотаріусові за місцем перебування платника разом із неоплаченим векселем наступного робочого дня після збігу терміну платежу, але не пізніше як до 12 -ї години дня. Тоді ж нотаріус пред’являє платникові вимогу про негайну оплату векселя. Якщо платник здійснить платіж, то нотаріус, не вчиняючи протесту, повертає платникові вексель із позначкою про сплату. Якщо ж до 12 -ї години наступного дня підтвердження платежу не надійшло, нотаріус оперативно опротестовує вексель, роблячи на ньому відповідний напис та оформлюючи акт протесту.

  3. Загальні принципи обліку векселів При обліку вексельних операцій повинні дотримуватися всі 3. Загальні принципи обліку векселів При обліку вексельних операцій повинні дотримуватися всі передбачені нормативними документами принципи і вимоги до побудови бухгалтерського обліку, зокрема: Принцип несуперечності — дані аналітичного обліку повинні відповідати оборотам і залишкам по рахунках синтетичного обліку на останній календарний день кожного місяця. Принцип обачності — бухгалтерський облік повинен забезпечувати велику готовність до визнання витрат і зобов’язань, ніж можливих доходів і активів, не допускати створення прихованих резервів. Принцип майнової відособленості — майно, що є власністю організації, враховується відособлено від майна інших юридичних осіб, що знаходиться у неї.

  3. Загальні принципи обліку векселів Принцип своєчасності - первинний обліковий документ повинен 3. Загальні принципи обліку векселів Принцип своєчасності — первинний обліковий документ повинен бути складений у момент здійснення операції, а якщо це не представляється можливим — безпосередньо після її закінчення; всі факти господарської діяльності повинні бути своєчасно відображені в бухгалтерському обліку і звітності. Принцип розділення поточних і капітальних витрат — поточні витрати на виробництво продукції і капітальні вкладення враховуються роздільно. Принцип персональної відповідальності — перелік осіб, що мають право підпису первинних облікових документів, затверджує керівник організації за узгодженням з головним бухгалтером; документи, якими оформляються господарські операції з грошовими коштами, підписуються керівником організації і головним бухгалтером або уповноважених ними на те особами.

  3. Загальні принципи обліку векселів Вексель є одним з найбільш універсальних фінансових 3. Загальні принципи обліку векселів Вексель є одним з найбільш універсальних фінансових інструментів, йому властиві дві найважливіші функції — кредитна і розрахункова. Проте для власника ці функції ніколи не бувають однаково значущими: у кожному конкретному випадку вексель необхідний йому або як джерело додаткового доходу, або як розрахунковий засіб. Тому як вид майна (а в цілях бухгалтерського обліку — як вид активів) вексель має подвійну природу: з одного боку, він є цінним папером, а з іншою — способом оформлення дебіторсько-кредиторської заборгованості.