Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування векселів.

Скачать презентацию Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування векселів. Скачать презентацию Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування векселів.

Tema_№4.5_Veksel'_.ppt

  • Количество слайдов: 12

>Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування векселів.  Тема 5. Бухгалтерське оформлення операції Тема 4. Порядок платежу, погашення і опротестування векселів. Тема 5. Бухгалтерське оформлення операції з векселями. Лекція 4 – 2 години

>План  Платіж і порядок його здійснення. Опротестування векселів у платежі.  Загальні принципи План Платіж і порядок його здійснення. Опротестування векселів у платежі. Загальні принципи обліку векселів.

>Самостійна робота студентів   Правові засади погашення векселів. Відображення в обліку кредитних, комісійних Самостійна робота студентів Правові засади погашення векселів. Відображення в обліку кредитних, комісійних торговельних гарантійних операцій банків.

>Література  Закон України “Про обіг векселів в Україні” від 5.04.2001 № 2374-ІІІ //http: Література Закон України “Про обіг векселів в Україні” від 5.04.2001 № 2374-ІІІ //http: www. rada. kiev.ua Закон України “Про заставу” від 02.10.92 р. № 2654-ХІІ //http: www. nbu. kiev.ua Балабанов И.Т. Финансовый менеджмент: Учебник. -Москва: Финансы и статистика,1994. -224c. Банковские операции: Учеб. пос.: В 4 ч. Ч.2: Учетно-ссудные операции и агентские услуги банков / Под ред. О.И.Лаврушина. -Москва: ИНФРА – М, 1996. -208c.-(Банковское дело). http: www. bank. gov.ua http: www. nau. kiev.ua http: www. rada. kiev.ua

>Платіж і порядок його здійснення  Платіж за векселем — це повне і своєчасне Платіж і порядок його здійснення Платіж за векселем — це повне і своєчасне задоволення вимог, які випливають із тексту векселя. В умовах ринкової економіки нормальним є явище, коли платіж цілком і в строк здійснюється головним боржником — акцептантом переказного або векселедавцем простого векселя.

>Платіж і порядок його здійснення  Після пред'явлення векселя платіж має відбутися негайно. Будь-які Платіж і порядок його здійснення Після пред'явлення векселя платіж має відбутися негайно. Будь-які спроби боржника вимагати повторного пред'явлення векселя до платежу суперечать вексельному праву. У подібних випадках векселетримачеві потрібно оперативно здійснити опротестування векселя у неплатежі. Платіж за векселем здійснюється за умов одночасного передання платежу боржником і зустрічного повернення векселя тримачем, який видає платникові відповідну розписку.

>2. Опротестування векселів у платежі   Протест у неплатежі є офіційним нотаріальним засвідченням 2. Опротестування векселів у платежі Протест у неплатежі є офіційним нотаріальним засвідченням того факту, що платіж за векселем вимагався, але не був отриманий. Метою протесту є створення умов для збереження прав зворотних вимог (регресу) до зобов'язаних за векселем осіб — трасанта, індосантів та їхніх гарантів (авалістів).

>2. Опротестування векселів у платежі   Механізм здійснення протесту полягає у підготовці необхідних 2. Опротестування векселів у платежі Механізм здійснення протесту полягає у підготовці необхідних документів векселетримачем і пред'явленні їх нотаріусові за місцем перебування платника разом із неоплаченим векселем наступного робочого дня після збігу терміну платежу, але не пізніше як до 12-ї години дня. Тоді ж нотаріус пред'являє платникові вимогу про негайну оплату векселя. Якщо платник здійснить платіж, то нотаріус, не вчиняючи протесту, повертає платникові вексель із позначкою про сплату. Якщо ж до 12-ї години наступного дня підтвердження платежу не надійшло, нотаріус оперативно опротестовує вексель, роблячи на ньому відповідний напис та оформлюючи акт протесту.

>3. Загальні принципи обліку векселів 3. Загальні принципи обліку векселів

>3. Загальні принципи обліку векселів 3. Загальні принципи обліку векселів

>3. Загальні принципи обліку векселів  Вексель є одним з найбільш універсальних фінансових інструментів, 3. Загальні принципи обліку векселів Вексель є одним з найбільш універсальних фінансових інструментів, йому властиві дві найважливіші функції — кредитна і розрахункова. Проте для власника ці функції ніколи не бувають однаково значущими: у кожному конкретному випадку вексель необхідний йому або як джерело додаткового доходу, або як розрахунковий засіб. Тому як вид майна (а в цілях бухгалтерського обліку — як вид активів) вексель має подвійну природу: з одного боку, він є цінним папером, а з іншою — способом оформлення дебіторсько-кредиторської заборгованості.

>Дякую за увагу Дякую за увагу