Тектонічна будова Південної Америки Підготував Славич Тимофій

Описание презентации Тектонічна будова Південної Америки Підготував Славич Тимофій по слайдам

Тектонічна будова Південної Америки Підготував Славич Тимофій Тектонічна будова Південної Америки Підготував Славич Тимофій

Центральну і більшу частину Північної Америки займає докембрійська Північноамериканська (Канадська) платформа(включаюча також о. Центральну і більшу частину Північної Америки займає докембрійська Північноамериканська (Канадська) платформа(включаюча також о. Гренландію без його північних і північно-східних окраїн), яка облямовується складчастими гірськими спорудами каледонського (північний схід країни, Гренландія, о. Ньюфаундленд, Північні Апачі), герцинського (Південні Аппалачі, хребет Уошіто і його поховане продовження, Канадський Арктичний Архіпелаг), мезозойсько-кайназойського (Кордильєри) віку. Приатлантична і Примексиканська низини в США покриті чохлом мезозойсько-кайнозойських відкладів і є плитами платформ з палеозойським (частково докембрійським) фундаментом.

1. Колись Азія і Північна Америка були з’єднані перешийком,  який потім опустився під1. Колись Азія і Північна Америка були з’єднані перешийком, який потім опустився під воду. Нині на його місці знаходиться Берингова протока. 2. Справжній бич південної частини Північної Америки — руйнівні торнадо , які змітають все на своєму шляху. 3. Найвища температура, коли-небудь зареєстрована на цьому континенті — 57 градусів Цельсія. Рекорд був встановлений в Долині Смерті, США, штат Каліфорнія. 4. Найбільше з північноамериканських міст — Мехіко, столиці Мексики. Тут проживає більше 20 мільйонів чоловік. 5. Саме тут розташований найбільший і найглибший каньйон на Землі — Великий каньйон. Він дійсно вражає.