Скачать презентацию Таргани Царство Тварини Тип Членистоногі Підтип Hexapoda Клас Скачать презентацию Таргани Царство Тварини Тип Членистоногі Підтип Hexapoda Клас

Таргани.pptx

  • Количество слайдов: 6

Таргани Царство: Тварини Тип: Членистоногі Підтип: Hexapoda Клас: Комахи Підклас: Pterygota Інфраклас: Neoptera Надряд: Таргани Царство: Тварини Тип: Членистоногі Підтип: Hexapoda Клас: Комахи Підклас: Pterygota Інфраклас: Neoptera Надряд: Dictyoptera Ряд: Таргани Родини Blaberidae Blattellidae Blattidae Cryptocercidae Polyphagidae Nocticolidae Tryonicidae Lamproblattidae

Етимологія назви • За М. Фасмером, російське слово таракан (як й українське тарган) походить Етимологія назви • За М. Фасмером, російське слово таракан (як й українське тарган) походить від чуваського tаr-аqаn «втікач» , в основі якого тюркське täz «тікати» . Г. Якобсон же виводить із зневажливого використання тюркського tarkan «сановник» . • За твердженням дослідників, тарган сприймається як інородецьокупант, який захопив чужу територію. У Росії руді таргани відомі як прусаки. Мовляв, привезли їх російські вояки у ранцях, повертаючись з російсько-прусської війни середини XVIII ст. • В Україні зафіксовані різні назви таргана, зокрема прус, шваб, москаль у яких якраз простежується мотив чужинця. У Німеччиніта Чехії тарганів називають росіянами (нім. Russen, чеськ. Rus або Rus domácí). А сербською прусак відомий як бубарус (жук-росіянин). Ці народи стверджують, що надокучливу комаху завезли якраз із Росії. Водночас чорні таргани у них відомі як шваби (нім. Schwaben, Schabe, чеськ. Švábi, серб. бубашваба).

Морфологія • Довжина від 4 до 95 мм. Голова часково прихована під переднеспинкою. Вусики Морфологія • Довжина від 4 до 95 мм. Голова часково прихована під переднеспинкою. Вусики довгі, щетинковидні, багаточленикові. Ротовий апарат гризучого типу. Крила перетинчасті, надкрила щільніші, з жилкуванням. У деяких видів крила і надкрила відсутні. Ноги бігальні. У самців на черевці часто є пахучі залози. Перетворення неповне.

Еволюційна історія і відносини. Таргани в Україні • Богомоли, Терміти і Таргани, як правило, Еволюційна історія і відносини. Таргани в Україні • Богомоли, Терміти і Таргани, як правило, об'єднані ентомологами у вищу групу під назвою Dictyoptera. Поточні дані наводять на думку, що терміти еволюціонували безпосередньо від справжніх тарганів і багато авторів тепер розглядають термітів, як підродину тарганів. Ранні тарганоподібні скам'янілості знайдені в кам'яновугільному періоді 354– 295 млн років тому. Тим не менше, ці скам'янілості відрізняються від сучасних тарганів і є предками богомолів та сучасних тарганів. Перші скам'янілості сучасних тарганів з'явилися на початку крейдяного періоду. • В Україні зустрічаються 10 видів, у тому числі тарганпрусак (Blattella germanica L. ), тарган чорний (Blatta orientalis L. ) і тарган лапландський (Ectobius lapponicus L. ).

Різноманіття • Налічується близько 3500 — 4000 видів тарганів. Вони проживають переважно у тропіках Різноманіття • Налічується близько 3500 — 4000 видів тарганів. Вони проживають переважно у тропіках та субтропіках. Таргани переважно нічні, з прихованим способом життя комахи. Живуть у лісовій підстилці, під каменями, у тріщинах ґрунту. Яйця відкладають у особливих капсулах — оотеках. Розвиваються від 3 місяців до 4 років. Деякі синантропні види розповсюджені людиною по всьому світі (Прусак Blattela germanica). • Можуть пошкоджувати харчові запаси, рослини тощо. Деякі — переносники збудників низки захворювань та яєць гельмінтів. А деякі — популярні декоративні тварини (кубинські таргани роду Blaberus або мадагаскарські Gromphadornia)

Як позбутися тарганів? • Для того, щоб позбутися від тарганів є безліч способів: можна Як позбутися тарганів? • Для того, щоб позбутися від тарганів є безліч способів: можна використовувати народні засоби, можна використовувати хімічні засоби та препарати, а можна запросити в будинок фахівців, які позбавлять вас на деякий час (півроку-рік) від тарганів, або можна переїхати на іншу квартиру , де немає тарганів (головне на захопити тарганів з собою). • Перш ніж почати позбуватися від тарганів потрібно зробити прибирання і підготуватися. Почистити з використанням миючих засобів шафи, полиці. Всі почистити і прибрати так, щоб ніде не було крихт і зайвих залишків їжі. Закрити всі щілини і дірочки ганчірочками. Доступну їжу, яку не зберігайте в холодильнику запакувати в пакети. І вже після пророблених процедур почати боротьбу з тарганами.