Скачать презентацию Тарас Григорович Шевченко Підготувала Учениця 9 класу Якубішин Скачать презентацию Тарас Григорович Шевченко Підготувала Учениця 9 класу Якубішин

Шевченко Тарас Григорович.pptx

  • Количество слайдов: 18

Тарас Григорович Шевченко Підготувала Учениця 9 класу Якубішин Тетяна Тарас Григорович Шевченко Підготувала Учениця 9 класу Якубішин Тетяна

Біографія Народився Тарас Шевченко 9 березня (25 лютого) 1814 року в селі Моринці в Біографія Народився Тарас Шевченко 9 березня (25 лютого) 1814 року в селі Моринці в сім’ї хліборобів Григорія та Катерини Шевченко. Незабаром після його народження вони переїхали до села Кирилівки, де й пройшло все Тарасове дитинство.

Батьківська хата Тараса Шевченка Батьківська хата Тараса Шевченка

 Ще за життя матері Шевченка послали в науку до сільського дяка Павла Рубана Ще за життя матері Шевченка послали в науку до сільського дяка Павла Рубана (Совгиря). Хлопець швидко навчився читати й писати, разом з тим почав малювати – у нього виявився великий хист до малювання. Згодом невичерпне бажання навчитися малювати змушувало Тараса ходити від одного села до іншого, шукаючи вчителя-маляра.

 Батько змушений був чумакувати та возив панську пшеницю до Одеси, Києва та інших Батько змушений був чумакувати та возив панську пшеницю до Одеси, Києва та інших міст. Коли Тарас підріс, батько брав його з собою. Про одну з таких мандрівок Шевченко згадує в своїй повісті «Наймичка» . У 9 років малий Тарас втратив матір. Батько, залишившись з малими дітьми, змушений був одружитися з вдовою Оксаною Терещенко, яка мала трьох своїх дітей. Незабаром, в 11 років Тарас осиротів, залишившись з мачухою.

 Звільнившись з кріпацтва, Шевченко починає навчатися в Імператорській Академії Мистецтв, відвідуючи заняття як Звільнившись з кріпацтва, Шевченко починає навчатися в Імператорській Академії Мистецтв, відвідуючи заняття як вільний слухач. Навчання він починає під керівництвом Карла Брюллова, користується його багатою бібліотекою.

 Завдяки наполегливій роботі над собою Шевченко домагається значних успіхів у живопису. Він став Завдяки наполегливій роботі над собою Шевченко домагається значних успіхів у живопису. Він став чудовим портретистом та великим майстром акварельного рисунка і за успіхи у навчанні одержує від Академії три срібних медалі: у 1840 році за картину «Хлопчик — жебрак, що дає хліб собаці» та 1841 року за картину «Циганка-ворожка» . Перший малюнок, за який Тарас Григорович одержав срібну медаль у 1839 році, до нас не дійшов. На відміну від інших студентів Академії, він у своїх творах змальовує людей з народу — дівчина-кріпачка, діти, циганка та інші, намагаючись привернути увагу суспільства до пригнобленого люду.

 1840 року побачила світ збірка творів Шевченка 1840 року побачила світ збірка творів Шевченка "Кобзар", що містила вісім творів: "Думи мої. . . ", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч".

 Думи мої, думи мої, Лихо мені з вами! Нащо стали на папері Сумними Думи мої, думи мої, Лихо мені з вами! Нащо стали на папері Сумними рядами? . . Чом вас вітер не розвіяв В степу, як пилину? Чом вас лихо не приспало, Як свою дитину? . . .

 У травні 1843 року Тарас Шевченко разом з Євгеном Гребінкою виїжджає до України. У травні 1843 року Тарас Шевченко разом з Євгеном Гребінкою виїжджає до України. Він подорожує по селах і містах, спілкується з народом, виконує низку етюдів та начерків. На початку червня відвідує Київ та Київщину, знайомиться із студентами та інтелігенцією, вивчає історичні й культурні пам’ятки, записує народні пісні та перекази, замальовує краєвиди та стародавню архітектуру. Наприкінці літа подорожує півднем України. Згодом, в жовтні, оселяється в Яготині у флігелі маєтку князя Миколи Рєпніна. Наприкінці лютого 1844 повертається до Петербурга, де продовжує навчання в Академії Мистецтв.

Картини Шевченка Картини Шевченка

 Важко захворівши ще наприкінці 1860 року, Тарас Шевченко продовжує працювати, листується з друзями, Важко захворівши ще наприкінці 1860 року, Тарас Шевченко продовжує працювати, листується з друзями, малює. Тарас Григорович пішов із життя 26 лютого 1861 року. Його тіло було поховане на Смоленському кладовищі в Петербурзі, але потім згідно із «Заповітом» , його прах було перевезено до України.

 10 травня 1861 року біля Канева на Чернечій горі поховано Тараса Григоровича Шевченка. 10 травня 1861 року біля Канева на Чернечій горі поховано Тараса Григоровича Шевченка.