Скачать презентацию СПОЖИВАННЯ ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА 1 Споживання 2 Скачать презентацию СПОЖИВАННЯ ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА 1 Споживання 2

Nikita Zozovskiy.pptx

  • Количество слайдов: 13

СПОЖИВАННЯ: ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА СПОЖИВАННЯ: ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА

1. Споживання. 2. Зміст споживання. 3. Структура споживання. 4. Функція споживання. 1. Споживання. 2. Зміст споживання. 3. Структура споживання. 4. Функція споживання.

1. СПОЖИВАННЯ Споживання – це виділення коштів на придбання товарів і послуг для задоволення 1. СПОЖИВАННЯ Споживання – це виділення коштів на придбання товарів і послуг для задоволення власних потреб. Споживання представляє собою індивідуальне і спільне використання споживчих благ, направлене на задоволення матеріальних і духовних потреб людей.

2. ЗМІСТ СПОЖИВАННЯ. Для прогнозування споживання та його регулювання використовуються такі показники: 1. Фонд 2. ЗМІСТ СПОЖИВАННЯ. Для прогнозування споживання та його регулювання використовуються такі показники: 1. Фонд споживання — вартість усіх фактично спожитих споживчих благ у матеріально-речовій формі. 4. Матеріальні витрати у закладах та установах, які обслуговують населення. 2. Склад фонду споживання (у відсотках). 5. Ресурси для споживання в національному доході. 3. Особисте споживання 6. Споживання продуктів і товарів у натуральному виразі в розрахунку на душу населення, на сто сімей. населення.

Зміст споживання полягає у тому, що споживання є здебільшого стабільним. Ця стабільність передовсім зумовлюється Зміст споживання полягає у тому, що споживання є здебільшого стабільним. Ця стабільність передовсім зумовлюється тим, що на рішення сімених господарств (сім’я) щодо споживання помітно впливають звичаї і традиції.

3. СТРУКТУРА СПОЖИВАННЯ Споживання населення – один з головних компонентів, які визначають розвиток економіки. 3. СТРУКТУРА СПОЖИВАННЯ Споживання населення – один з головних компонентів, які визначають розвиток економіки. На споживчі витрати припадає від 2/3 до 3/4 валового внутрішнього продукту.

Структура споживання в розвинутих країнах характеризується такими даними: товари тривалого користування (предмети побуту, транспортні Структура споживання в розвинутих країнах характеризується такими даними: товари тривалого користування (предмети побуту, транспортні засоби)10 -20% товари поточного споживання (харчування, одяг, енергія)30 -35% послуги(житло, освіта, охорона здоров’я, відпочинок)50 -55%

Співвідношення між окремими видами витрат населення та придбання благ і послуг; Співвідношення ресурсів поточного Співвідношення між окремими видами витрат населення та придбання благ і послуг; Співвідношення ресурсів поточного споживання і нагромадження споживчого майна; Співвідношення ресурсів поточного споживання і невиробничих капітальних вкладень; Співвідношення у нагромадженні майна сімейного та індивідуального користування та сумісного споживання; Співвідношення шляхів та каналів надходження у споживання тих чи інших благ;

 економічний розвиток країни; праця (розумова, фізична), вік і стать людини, кліматичні умови; соціальні економічний розвиток країни; праця (розумова, фізична), вік і стать людини, кліматичні умови; соціальні умови (наприклад, місто, село), національні особливості, вихованість, зв’язки тощо. Оптимальна структура споживання — це висококалорійний раціон харчування, це добре спланований гардероб (одяг, взуття), це розумно організовані робота і побут, і весь життєвий процес.

4. ФУНКЦІЯ СПОЖИВАННЯ Однією з найважливіших у макроекономіці є функція споживання, яка показує співвідношення 4. ФУНКЦІЯ СПОЖИВАННЯ Однією з найважливіших у макроекономіці є функція споживання, яка показує співвідношення між споживчими витратами й доходом кінцевого використання як у статиці, так і в динаміці. Функція споживання, яка була запроваджена Дж. Кейнсом, ґрунтується на припущенні, що існує стабільний емпіричний зв’язок між споживанням та доходом.

ГРАФІК ФУНКЦІЇ СПОЖИВАННЯ Автономне споживання – споживання, яке не залежить від доходу кінцевого використання. ГРАФІК ФУНКЦІЇ СПОЖИВАННЯ Автономне споживання – споживання, яке не залежить від доходу кінцевого використання.

 Якби споживчі витрати повністю дорівнювали доходу, то графік функції споживання набув би форми Якби споживчі витрати повністю дорівнювали доходу, то графік функції споживання набув би форми бісектриси. В будь-якій точці бісектриси споживання повністю дорівнює доходу. Обсяг споживання визначається відстанню від осі доходів до кривої функції споживання. Ліворуч від точки Б – зона переважання споживання над доходами, тобто життя в борг або за рахунок попередніх заощаджень.

Дякую за увагу Дякую за увагу