Скачать презентацию Сонце Виконала учениця групи 11 -1 фінансово-економічного ліцею Скачать презентацию Сонце Виконала учениця групи 11 -1 фінансово-економічного ліцею

Чистякова_Сонце_11-1.pptx

  • Количество слайдов: 12

Сонце Виконала: учениця групи 11 -1 фінансово-економічного ліцею Чистякова Марія Сонце Виконала: учениця групи 11 -1 фінансово-економічного ліцею Чистякова Марія

Діаметр: 1391980 км Маса: 1, 989 * 1030 кг Сидеричний період обертання точки екватора: Діаметр: 1391980 км Маса: 1, 989 * 1030 кг Сидеричний період обертання точки екватора: 25, 380 доби Світність: 3, 88 * 1026 Вт Видима зоряна величина: -26, 58 m Ефективна температура поверхні: 16 000 К Температура в центрі Сонця: 5800 До Середня відстань від Землі до центру Сонця: 149 597 870 км Маса Сонця в 333000 раз більша за масу Землі. У Сонці зосереджено 99, 866% маси Сонячної системи.

Сонце - звичайна зірка нашої Галактики. Тому такі проблеми, як джерела енергії Сонця, його Сонце - звичайна зірка нашої Галактики. Тому такі проблеми, як джерела енергії Сонця, його будова, освіта спектру, є загальними для фізики Сонця і зірок. Для земного спостерігача унікальність Сонця полягає в тому, що це найближча до нас і єдина поки зірка, поверхня якої можна піддати детальному вивченню. Безпосередньо з поверхні Землі Сонце вивчають теле-та оптичними методами. Позаатмосферна астрономія дозволила значно розширити досліджуваний діапазон частот електромагнітного випромінювання Сонця, а також приступити до детального дослідження його корпускулярного випромінювання.

Хімічний склад водень становить близько 90%, гелій — 9, 88%, інші елементи — порядку Хімічний склад водень становить близько 90%, гелій — 9, 88%, інші елементи — порядку 0, 1%, зокрема: на 1 млн атомів водню припадає 851 атомів кисню, 398 вуглецю, 123 неону, 100 азоту, 47 заліза, 38 магнію, 35 кремнію, 16 сірки, 4 аргону, 3 алюмінію, по 2 атоми нікелю, натрію і кальцію, а також зовсім небагато всіх інших елементів.

Сонячна активність і сонячні цикли Спостерігаючи сонячні плями в телескоп, Галілей Галілео помітив, що Сонячна активність і сонячні цикли Спостерігаючи сонячні плями в телескоп, Галілей Галілео помітив, що вони пересуваються вздовж видимого диска Сонця. На цій підставі він зробив висновок, що Сонце обертається навколо своєї осі. Кутова швидкість обертання світила зменшується від екватора до полюсів, точки на екваторі здійснюють повний оберт за 25 діб, а поблизу полюсів зоряний період обертання Сонця збільшується до 30 діб. Земля рухається по своїй орбіті в тому ж напрямку, в якому обертається Сонце. Тому відносно земного спостерігача період його обертання більший і пляма в центрі сонячного диска знову пройде через центральний меридіан Сонця через 27 діб.

Внутрішня будова Сонця Внутрішня будова Сонця

Рух і положення Сонця Орбітальна швидкість Сонця дорівнює 217 км/с — таким чином, воно Рух і положення Сонця Орбітальна швидкість Сонця дорівнює 217 км/с — таким чином, воно долає один світловий рік за 1400 земних років, а одну астрономічну одиницю — за 8 земних діб. Наразі Сонце перебуває у внутрішньому краї рукава Оріона нашої Галактики, між рукавом Персея і рукавом Стрільця, у так званій «Місцевій міжзоряній хмарі» — ділянці підвищеної щільності, що розташована, у свою чергу, у «Місцевому міхурі» — зоні розсіяного високотемпературного міжзоряного газу. Серед 50 найближчих зір, що наразі відомі Сонце є четвертою за яскравістю зорею. Орбіта Сонця навколо Галактики приблизно еліптична з вкладом збурень від галактичних спіральних рукавів та неоднорідного розподілу маси. Є припущення, що проходження Сонця через зони вищої густини спіральних рукавів збігаються з масовимираннями на Землі, можливо, через зіткнення з космічними тілами.

Цікаві факти про сонце • Сонце містить у собі 99, 87% маси усієї Сонячної Цікаві факти про сонце • Сонце містить у собі 99, 87% маси усієї Сонячної системи • Середня густина Сонця становить всього 1, 4 г/см³, тобто дорівнює густині води Мертвого моря. • Кожну секунду Сонце випромінює в 100 000 разів більше енергії, ніж людство виробило за всю свою історію • Питома енерговитрата Сонця — всього 2× 10 -4 Вт/кг, тобто приблизно така ж, як у купи гнилого листя. • 8 квітня 1947 року на поверхні південної півкулі Сонця було зафіксовано найбільше скупчення сонячних плям за весь час спостережень. Його довжина становила 300 000 км, а ширина — 145 000 км. Воно було приблизно в 36 разів більше за площу поверхні Землі і його можна було легко розгледіти неозброєним оком під час заходу Сонця. • Кількість сонячних плям та інтенсивність випромінювання Сонця корелюють між собою. Цікаво те, що сонячна стала зазвичай на кілька десятих відсотка вища, коликількість сонячних плям найбільша.

Аркту р — зоря нульової зоряної величини в сузір'ї Волопаса. Найяскравіша в Північній півкулі Аркту р — зоря нульової зоряної величини в сузір'ї Волопаса. Найяскравіша в Північній півкулі й четверта за яскравістю на всьому зоряному небі. Це червоний гігант, у 28 разів більший та більш ніж у 100 разів яскравіший за Сонце. Перебуває на відстані близько 36, 7 світлових років від Землі.

Назва зорі походить від дав. гр. Αρκτούρος (Арктурус) — «Страж Ведмедиці» . За однією Назва зорі походить від дав. гр. Αρκτούρος (Арктурус) — «Страж Ведмедиці» . За однією з версій давньогрецької легенди, Арктур ототожнюється з Аркадом, що був поміщений на небо Зевсом, щоб охороняти свою матір — німфу Каллісто, перетворену Герою на ведмедицю (сузір'я Великої Ведмедиці). За іншою версією, Аркад — це все сузір'я Волопаса, найяскравішою зіркою якого є Арктур. Арабською Арктур називається Харис-ель -сема( «хранитель небес» ). Аккадська назва — Щу па. Гавайською мовою зірку називають словом Хокуле'а.

Цікаві факти Арктур — перша зоря, в якої ще 1718 року Едмонд Галлей помітив Цікаві факти Арктур — перша зоря, в якої ще 1718 року Едмонд Галлей помітив рух у просторі. Власний рух Арктура досить великий, більший ніж у будь-якої іншої зорі першої величини за винятком α Центавра. Кутову відстань у 30′ Арктур долає приблизно за 800 років. Арктур став першою зорею, яку вдалося побачити вдень за допомогою телескопа. Зробив це 1635 року французький астроном й астролог Морен.

Дякую за увагу! Дякую за увагу!