Скачать презентацию СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ Виконали студентки групи Пс-12 Скачать презентацию СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ Виконали студентки групи Пс-12

система123.ppt

  • Количество слайдов: 31

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ Виконали студентки групи Пс-12 Шевців Тетяна, Саган Наталя, Слободян Оксана СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ Виконали студентки групи Пс-12 Шевців Тетяна, Саган Наталя, Слободян Оксана

Зміст Актуальність Мета Завдання Соціальні служби Статистичні дані Територіальні центри Дитячі будинки Зміст Актуальність Мета Завдання Соціальні служби Статистичні дані Територіальні центри Дитячі будинки

Актуальність На сьогоднішній день в Україні не існує єдиного загальноприйнятого визначення щодо неповнолітніх, які Актуальність На сьогоднішній день в Україні не існує єдиного загальноприйнятого визначення щодо неповнолітніх, які позбавлені сімейного виховання і проживають у середовищі вулиці. У засобах масової інформації, наукових психологопедагогічних роботах, результатах соціологічних досліджень, у діяльності служб, органів і спеціальних установ для неповнолітніх вживаються такі терміни як "безпритульні", "діти вулиці", "бездоглядні", "бездомні", "діти, позбавлені батьківського піклування", "соціальні сироти", "неповнолітні групи ризику".

Актуальність теми соціального захисту неповнолітніх полягає в тому, що основні права дітей в Україні Актуальність теми соціального захисту неповнолітніх полягає в тому, що основні права дітей в Україні не завжди дотримані, а основне завдання, соціологів сприяти захисту неповнолітніх. Тема соціального захисту неповнолітніх є актуальною через необізнаність і не кваліфікованість працівників різних сфер та невиконання положення про права дитини. На сьогодніший день в Україні залишається невирішеними проблема захисту прав дитини, хоча соціальні служби надають допомогу особам які не досягнули повнолітя, але в повній мірі вони не можуть забезпесити захист та запобігання правопорушеннямякі здійснюють неповнолітні особи

Мета Мета

Завдання Діти – це наше майбутнє і головним завданням України на даний момент є Завдання Діти – це наше майбутнє і головним завданням України на даний момент є захист основних прав дитини Запобігання дитячої бездоглядності, безпритульності та вчиненню правопорушень неповнолітніми та профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Здійснення профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню неповнолітніми правопорушень Виявлення та облік осіб (спільно з кримінальною міліцією у справах дітей), які втягують неповнолітніх в антигромадську діяльність. Здійснення заходів соціального патронажу щодо неповнолітніх, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Проведення відібрання неповнолітніх з сім’ї, якщо існує реальна загроза їх здоров’ю та життю.

Організація роботи з питань захисту особистих та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського Організація роботи з питань захисту особистих та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Здійснення контролю за умовами утримання. навчання, виховання усиновлених дітей, над якими встановлено опіку (піклування), взяті у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу Розширення мережі дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, підготовкадокументів, які необхідні для їх створення, призначення соціальної допомоги та грошового забезпечення.

Ведення обліку усиновлених дітей, дітей під опікою(піклуванням), дітей, які виховуються дитячих будинках сімейного типу, Ведення обліку усиновлених дітей, дітей під опікою(піклуванням), дітей, які виховуються дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, в державних дитячих закладах. Виконання функції щодо захисту прав, свобод та інтересів дітей, їх усиновлення, опіки та піклування, влаштування у дитячі будинки сімейного типу і прийомні сім’ї, державні дитячі заклади, а також їх утримання і виховання у закладах соціального захист. Надання практичної, методичної та консультаційної допомоги юридичним та фізичним особам і координувати їх зусилля у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та профілактики правопорушень серед них.

Державні організації 1. державний комітет України у справах сім'ї та молоді, Республіканський комітет у Державні організації 1. державний комітет України у справах сім'ї та молоді, Республіканський комітет у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, служби у справах неповнолітніх обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських і районних у містах рад; 2. школи соціальної реабілітації та професійні училища соціальної реабілітації органів освіти; 3. центри медико-соціальної реабілітації неповнолітніх закладів охорони здоров'я;

4. притулки для неповнолітніх служб у справах неповнолітніх; 5. суди; 6. кримінальну міліцію у 4. притулки для неповнолітніх служб у справах неповнолітніх; 5. суди; 6. кримінальну міліцію у справах неповнолітніх органів внутрішніх справ; 7. приймальники-розподільники для неповнолітніх органів внутрішніх справ; 8. виховно-трудові колонії Державного департаменту України з питань виконання покарань.

Територіальні центри Будинок дитини (Тернопіль, Сахарова, 2) Дитячий будинок для дітей шкільного віку (Тернопіль, Територіальні центри Будинок дитини (Тернопіль, Сахарова, 2) Дитячий будинок для дітей шкільного віку (Тернопіль, Бандери, 81) Дитячий будинок – інтернат ( Петриків, Зелена, 11) Обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ( Тернопіль, Шпитальна 7/67) Братерство сиріт ( Тернопіль, Шевченка, 23/69)

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Тернопіль, Перемоги майдан, 1) Тернопільський обласний Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Тернопіль, Перемоги майдан, 1) Тернопільський обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (Тернопіль, Карпенка, 16) Притулок для неповнолітніх (Тернопіль, Стрімка, 6)

Дитячі будинки Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя Дитячі будинки Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. Порядок створення дитячих будинків сімейного типу та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу» .

В Тернополі налічується 8 дитячих будинків сімейного типу: Дитячий будинок сімейного типу – родини В Тернополі налічується 8 дитячих будинків сімейного типу: Дитячий будинок сімейного типу – родини Барчишаків ( 9 дітей) Дитячий будинок сімейного типу – родини Вівчарик ( 8 дітей) Дитячий будинок сімейного типу – родини Гавліч ( 8 дітей) Дитячий будинок сімейного типу – родини Класків ( 10 дітей)

Дитячий будинок сімейного типу – родини Козлових ( 7 дітей) Дитячий будинок сімейного типу Дитячий будинок сімейного типу – родини Козлових ( 7 дітей) Дитячий будинок сімейного типу – родини Мотика ( 10 дітей) Дитячий будинок сімейного типу – родини Жолобчук ( 8 дітей) Дитячий будинок сімейного типу – родини Бальчос ( 13 дітей)

 Багато людей упереджено ставляться до усиновлення через те, що переконані: в інтернатах дітей Багато людей упереджено ставляться до усиновлення через те, що переконані: в інтернатах дітей залишають здебільшого асоціальні сім’ї. І люди бояться, що дитина успадкує погані задатки біологічних батьків. Але запевняю, що наркоманія, алкоголізм і схильність до порушення закону через гени не передаються. Дитина виросте такою, якою її виховають дорослі. І якщо ви любите дитину, виховуєте її в гармонії та на власному доброму прикладі, — безперечно, отримаєте хороший результат. за 20 років незалежності наші співвітчизники усиновили 35 тисяч дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, понад 9, 5 тисячі дітей виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Щороку зростає кількість родин, які беруть дітей під опіку і піклування. Тобто, рідні й близькі не віддають малюків до державних установ, а виховують їх у власних родинах. Тож нині 63 тисячі хлопчиків і дівчаток перебувають під опікою і піклуванням.

За останні 2 роки відчутно зменшилася кількість як усиновлених дітей, так і тих, кого За останні 2 роки відчутно зменшилася кількість як усиновлених дітей, так і тих, кого взяли під опіку чи піклування. Для порівняння: якщо у 2009 році прийомних батьків знайшла 2381 дитина, то цього року їх буде не більше 1200. У 2009 -му українці всиновили 2351 дитину, а до кінця цього року максимальний прогноз на всиновлення — 2 тисячі дітей. цього року до інтернатів уже направлено 3 тисячі осиротілих дітей. До тих 16 тисяч хлопчиків і дівчаток, які вже чекають там на тата й маму. У Національну базу даних на усиновлення нині внесено 28 тисяч дітей. Із них 26 тисяч — діти, старші 6 років. І лише 19 родин цього року всиновили дітей, старших 10 років.

Дитячі будинки Тернопільщини Спеціальна загальноосвітня школа Школа - інтернат для дітей з наслідками поліомеліту Дитячі будинки Тернопільщини Спеціальна загальноосвітня школа Школа - інтернат для дітей з наслідками поліомеліту і церебральними паралічами (120 вихованців) Школа-інтернат для дітей зі зниженим слухом (119 дітей ) Віфлеєм. Дитячий будинок змішаного типу Петриківський дитячий будинок-інтернат Тернопільський обласний комунальний будинок для дітей шкільного віку (18 дітей віком від 7 до 17 років. ) Обласний спеціалізований будинок дитини "Малятко « Дитячий будинок “Пресвята родина” Тернопільського благодійного фонду “Карітас” (27 дітей від 6 до 17 років, з них 6 – сиріт)

У Києві відкриють перший притулок для неповнолітніх матерів До кінця 2011 року в Києві У Києві відкриють перший притулок для неповнолітніх матерів До кінця 2011 року в Києві планують відкрити перший в Україні притулок для неповнолітніх матерів. Група волонтерів, до якої увійшло 27 людей різних професій і соціального статусу, вже почала збір коштів для його відкриття, повідомили керівники проекту Маленька мама Корреспондент. net. В рамках проекту планують зібрати 250 тисяч гривень. Саме стільки не вистачає на відкриття притулку по вул. Полярна, 7 А, який будують уже 4 роки. Фінансування з боку держави було припинено на невизначений термін через брак коштів.

Неповнолітнім мамам, які залишилися без даху над головою, нікуди податися. Тому дитину забирає дитячий Неповнолітнім мамам, які залишилися без даху над головою, нікуди податися. Тому дитину забирає дитячий будинок, а маму відправляють до притулку - їх розлучають. Це серйозна проблема в нашій країні. І наше завдання - запобігти соціальному сирітству. Учасники проекту Маленька мама прагнуть зробити все, що в їхніх силах, щоб юна мама не тільки залишилася разом з дитиною, але отримала при цьому необхідну психологічну та соціальну підтримку ", - наголосила директор притулку Сніжанна Шпак. http: //ssd. mkoda. gov. ua/main/ru/publication/content/3417. html http: //www. unicef. org/socialpolicy/files/Ukraine_U krainian. pdf