Самостійна робота Що таке електротехніка? Дайте визначення. Назвіть

Скачать презентацию Самостійна робота Що таке електротехніка? Дайте визначення. Назвіть Скачать презентацию Самостійна робота Що таке електротехніка? Дайте визначення. Назвіть

860-vstup_do_fahu_lk._4.pptx

  • Количество слайдов: 36

>Самостійна  робота Що таке електротехніка? Дайте визначення. Назвіть основні закони електротехніки, запишіть формули, Самостійна робота Що таке електротехніка? Дайте визначення. Назвіть основні закони електротехніки, запишіть формули, що відповідають цим законам. Що називається приймачем електричної енергії? Назвіть основні одиниці виміру міжнародної системи СІ. Дайте визначення, що таке метрологія. Із чого складається вимірювальний прилад? Дайте визначення його складовим. Назвіть за яким напрямом підготовки ви вчитесь та який освітньо-кваліфікаційний рівень ви отримаєте? Яка структура оцінювання екзаменаційних дисциплін? Назвіть прізвище ім`я, по батькові та посаду викладача, що викладає дисципліну Вступ до фаху.

>Виробництво розподіл електричної енергії Виробництво розподіл електричної енергії

>Енергетична система України та її складові. Нетрадиційні способи виробництва електричної енергії. План Енергетична система України та її складові. Нетрадиційні способи виробництва електричної енергії. План

>1. Енергетична система України та її складові. 1. Енергетична система України та її складові.

>Треба знати Електроенергетика — базова галузь економіки України. Вона одна з найстаріших у країні. Треба знати Електроенергетика — базова галузь економіки України. Вона одна з найстаріших у країні. Виробництво електроенергії ґрунтується на спалюванні вугілля, мазуту, природного газу, використанні атомної енергії, енергії води та Сонця.

>Виробництво електроенергії в Україні ТЕС, ТЕЦ ГЕС, ГАЕС АЕС Виробництво електроенергії в Україні ТЕС, ТЕЦ ГЕС, ГАЕС АЕС

>Обсяги виробництва електроенергії в Україні 1999 р. 2000 р.  2010 р. 172,1 млрд.кВт.год Обсяги виробництва електроенергії в Україні 1999 р. 2000 р. 2010 р. 172,1 млрд.кВт.год 171 млрд.кВт.год 187,9 млрд.кВт.год

>Обсяги споживання електроенергії ОЕС України  Обсяги споживання ел. енергії за 2010 р. склав Обсяги споживання електроенергії ОЕС України Обсяги споживання ел. енергії за 2010 р. склав 147,5 млрд.кВт.год Споживачі електроенергії Промисловість 81,9 млрд.кВт.год (55,5 %) Населення 37,7 млрд.кВт.год (25,6 %) Комунальне (промислове) виробництво 24,5 млрд.кВт.год (16,6 %) Галузі АПК 3,4 млрд.кВт.год (2,3 %)

>Встановлена потужність електростанцій ОЕС України становить 53 310,6 МВт 51,16 % ТЕС 25,95 % Встановлена потужність електростанцій ОЕС України становить 53 310,6 МВт 51,16 % ТЕС 25,95 % АЕС 12,05 ТЕЦ 8,64 % ГЕС 1,62 % ГАЕС 0,23 % ВЕС 0,35 % СЕС

>Треба знати! 1. Основою електроенергетики країни є Об'єднана електроенергетична система (ОЕС), яка здійснює централізоване Треба знати! 1. Основою електроенергетики країни є Об'єднана електроенергетична система (ОЕС), яка здійснює централізоване електрозабезпечення внутрішніх споживачів. 2. ОЕС взаємодіє з енергосистемами сусідніх держав, забезпечує експорт та імпорт електроенергії. 3. До її складу входять вісім регіональних електроенергетичних систем: Дніпровська, Донбаська, Західна, Кримська, Південна, Південно-Західна, Північна і Центральна, зв'язані між собою системо­утворюючими і міждержавними лініями електропередачі напругою 750 кВ і 330–500 кВ.

>Треба знати! Централізоване виробництво електричної енергії в ОЕС здійснюють 14 найпотужніших теплових і вісім Треба знати! Централізоване виробництво електричної енергії в ОЕС здійснюють 14 найпотужніших теплових і вісім гідроелектростанцій, які входять до складу шести державних та приватних акціонерних енергогенеруючих компаній: Західенерго, Центренерго, Дніпроенерго, Київенерго, Донбасенерго підпорядкованих Мінпаливенерго України, та чотири АЕС, які входять до складу Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом».

>Треба знати! Розподіл електроенергії в ОЕС здійснюють 24 обласні, Автономної Республіки Крим, міст Києва Треба знати! Розподіл електроенергії в ОЕС здійснюють 24 обласні, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя акціонерні енерго­постачальні компанії. Транспортування електричної енергії від енергогенеруючих до енергопостачальних компаній магістральними і розподільними електромережами країни забезпечує Національна енергетична компанія «Укренерго», до складу якої входять вісім згаданих вище регіональних електроенергетичних систем.

>Пам`ятай! 1. Найбільші ТЕС розташовані в Донбасі , на Придніпров'ї , у Харківській , Пам`ятай! 1. Найбільші ТЕС розташовані в Донбасі , на Придніпров'ї , у Харківській , Київській , Івано-Франківській , Львівській , областях, у Запоріжжі, Одесі. Більшість цих електростанцій виробляє й тепло (ТЕЦ). 2. В розвитку гідроенергетики особливе значення у ХХ ст. відіграв каскад ГЕС на Дніпрі: Дніпрогес, Каховська, Дніпродзержинська, Кременчуцька, Київська, Канівська. Побудовані ГЕС на Дністрі (Дністровська), Росі, у Закарпатській області (Теребле-Ріцька). 3. В останні десятиріччя швидкими темпами розвивалася атомна енергетика. Працюють Південноукраїнська, Рівненська, Хмельницька, Запорізька АЕС.

>4. Південні райони країни значно гірше забезпечені електроенергією власного виробництва, ніж Донбас, Придніпров'я, центр 4. Південні райони країни значно гірше забезпечені електроенергією власного виробництва, ніж Донбас, Придніпров'я, центр країни. 5. Понад 47 % електроенергії в Україні дають АЕС (Рівненська, Запорізька, Південно-Українська та Хмельницька). ТЕС є основними станціями, що забезпечують електричною енергією в напівпікові та, разом з ГЕС та ГАЕС, у пікові години. 6. Власні паливні ресурси станом на 2010 рік забезпечують лише 67 % потреб України, решта імпортується (т.ч. з Росії і Туркменістану, Азербайджану).

>Передача електроенергії Передача електроенергії

>Виробництво електричної енергії Альтернативна енергетика Генерація електроенергії – виробництво електроенергії за допомогою перетворення її Виробництво електричної енергії Альтернативна енергетика Генерація електроенергії – виробництво електроенергії за допомогою перетворення її з інших видів енергії, за допомогою спеціальних пристроїв.

>Виробництво електричної енергії  Гідроелектростанція (ГЕС) – комплекс споруд і обладнання, за допомогою яких Виробництво електричної енергії Гідроелектростанція (ГЕС) – комплекс споруд і обладнання, за допомогою яких енергія потоку води перетворюється в електричну енергію

>Виробництво електричної енергії  Переваги Недоліки ГЕС ГЕС Виробництво електричної енергії Переваги Недоліки ГЕС ГЕС

>Виробництво електричної енергії  Теплова електростанція (ТЕС) - виробляє електроенергію в результаті перетворення теплової Виробництво електричної енергії Теплова електростанція (ТЕС) - виробляє електроенергію в результаті перетворення теплової енергії, що виділяється при спалюванні палива.

>Переваги Недоліки ТЕС ТЕС Виробництво електричної енергії Переваги Недоліки ТЕС ТЕС Виробництво електричної енергії