Роль комп’ютерних мереж у світі телекомунікацій Вита пара

Скачать презентацию Роль комп’ютерних мереж у світі телекомунікацій Вита пара Скачать презентацию Роль комп’ютерних мереж у світі телекомунікацій Вита пара

29940-vita_para_providnikiv.ppt

  • Количество слайдов: 15

>Роль комп'ютерних мереж у світі телекомунікацій Вита пара провідників Роль комп'ютерних мереж у світі телекомунікацій Вита пара провідників

>Локальна комп'ютерна мережа - це система програмно-апаратних ресурсів, які використовуються для вирішення задач інформаційного Локальна комп'ютерна мережа - це система програмно-апаратних ресурсів, які використовуються для вирішення задач інформаційного забезпечення та підвищення ефективності науково-дослідних та інших робіт інституту. Апаратна частина цієї системи складається з комунікаційного обладнання, серверів та персональних комп'ютерів (ПК), які під'єднані до Мережі. В якостi середовища передачi iнформацiї в локальних мережах найчастiше використовуються: коаксiальний кабель, витi пари провiдникiв i оптоволоконнi середовища.

>Вита пара (англ. twisted pair) — вид мережного кабелю, є однією або декількома парами Вита пара (англ. twisted pair) — вид мережного кабелю, є однією або декількома парами ізольованих провідників, скручених між собою. В якостi провiдникiв використовується мiдний одножильний або багатожильний скручений провiдник Використовується як мережний носій в багатьох технологіях. В даний час, завдяки своїй дешевизні і легкості в установці, є найпоширенішим для побудови локальних мереж.

>Кабель підмикається до мережних пристроїв за допомогою з'єднувача RJ-45     Підтримує Кабель підмикається до мережних пристроїв за допомогою з'єднувача RJ-45 Підтримує передачу даних на відстань до 100 метрів. На більш тривалих відстанях сигнал через загасання стає нечитаним; якщо передача даних на більшу відстань все ж таки необхідна, потрібно скористатися повторювачем.

>Конструкція кабелю   Кабель зазвичай складається з чотирьох пар. Провідники в парах виготовлені Конструкція кабелю Кабель зазвичай складається з чотирьох пар. Провідники в парах виготовлені з монолітного мідного дроту завтовшки 0,5 - 0,65 мм. Товщина ізоляції - близько 0,2 мм, матеріал зазвичай полівінілхлорид, для якісніших зразків 5 категорій - поліпропілен (PP), поліетилен (PE). Також усередині кабелю зустрічається так звана "розривна нитка" (зазвичай капрон), яка використовується для полегшення оброблення зовнішньої оболонки. Зовнішня оболонка має товщину 0,5-0,6 мм, і зазвичай виготовляється із звичного полівінілхлориду з додаванням крейди, яка підвищує крихкість. Це необхідно для точного облому по місцю надрізу лезом відрізного інструменту.

>Конструкція кабелю   Найпоширеніший колір оболонки - сірий. Помаранчеве забарвлення, як правило, вказує Конструкція кабелю Найпоширеніший колір оболонки - сірий. Помаранчеве забарвлення, як правило, вказує на негорючий матеріал оболонки. У загальному випадку, кольори не позначають особливих властивостей. Форма зовнішньої оболонки так само може бути різна. Частіше за інших застосовується найпростіша - кругла. Кабелі для зовнішньої прокладки обов'язково мають вологостійку оболонку з поліетилену, яка наноситься (як правило) другим шаром поверх звичайної, полівінілхлоридної. Окрім цього, можливе заповнення порожнеч в кабелі водовідштовхувальним гелем, і бронювання за допомогою гофрованої стрічки або сталевого дроту.

>Види кабелю  Залежно від наявності захисту — електрично заземленої мідної сітки або алюмінієвої Види кабелю Залежно від наявності захисту — електрично заземленої мідної сітки або алюмінієвої фольги навколо скручених пар, визначають різновиди даної технології: неекранована вита пара (UTP — Unshielded twisted pair) екранована вита пара (STP — Shielded twisted pair) фольгована вита пара (FTP — Foiled twisted pair) фольгована екранована вита пара (SFTP — Shielded Foiled twisted pair)

>Категорії кабелю  Існує декілька категорій кабелю вита пара, які нумеруються від CAT1 до Категорії кабелю Існує декілька категорій кабелю вита пара, які нумеруються від CAT1 до CAT7. Кабель вищої категорії звичайно містить більше пар дротів і кожна пара має більше витків на одиницю довжини. Категорії неекранованої витої пари описуються в стандарті EIA/TIA 568 (Американський стандарт проводки в комерційних спорудах).

>Категорії кабелю CAT1 — телефонний кабель, всього одна пара. В США використовувався раніше, і Категорії кабелю CAT1 — телефонний кабель, всього одна пара. В США використовувався раніше, і провідники були скручені між собою. Використовується тільки для передачі голосу або даних за допомогою модему. CAT2 — старий тип кабелю, 2 пари провідників, підтримував передачу даних на швидкостях до 4 Мбіт/с, використовувався в мережах token ring і ARCNet. Зараз іноді зустрічається в телефонних мережах. CAT3 — 2-парний кабель, використовувався при побудові локальних мереж 10BASE-T і token ring, підтримує швидкість передачі даних тільки до 10 Мбіт/с. На відміну від попередніх двох, відповідає вимогам стандарту IEEE 802.3. Також дотепер зустрічається в телефонних мережах. CAT4 — кабель складається з 4-х скручених пар, використовувався в мережах token ring, 10BASE-T, 10BASE-T4, швидкість передачі даних не перевищує 16 Мбіт/с, зараз не використовується.

>Категорії кабелю САТ5 — 4-парний кабель, що звичайно називають кабель Категорії кабелю САТ5 — 4-парний кабель, що звичайно називають кабель "вита пара", завдяки високій швидкості передачі, до 100 Мбіт/с при використанні 2 пар і до 1000 Мбіт/с, при використанні 4 пар, є найпоширенішим мережним носієм, що використовується в комп'ютерних мережах дотепер. CAT6 —складається з 4 пар провідників і здатний передавати дані на швидкості до 10000 Мбіт/с, пропускає сигнали частотою до 200МГц. Існує категорія CAT6е, в якій збільшена частота сигналу, що пропускається, до 500МГц. CAT7 —швидкість передачі даних до 10000 Мбіт/с, частота сигналу, що пропускається, до 600—700 Мгц. Кабель цієї категорії екранований наступним чином: загальний екран (обгортка) та екрани (обгортки) навколо кожної пари проводів.

>Схеми обтиску витої пари     Існує 2 схеми обтискання кабелю: Схеми обтиску витої пари Існує 2 схеми обтискання кабелю: прямий кабель і перехресний (кросс- овер) кабель. Перша схема використовується для з'єднання комп'ютера зі світчем/хабом, друга для з'єднання 2-х комп'ютерів безпосередньо між собою.

>Схеми обтиску витої пари 1) Прямий кабель біло-оранжевий оранжевий біло-зелений синій біло-синій зелений біло-коричневий Схеми обтиску витої пари 1) Прямий кабель біло-оранжевий оранжевий біло-зелений синій біло-синій зелений біло-коричневий коричневий біло-оранжевий оранжевий біло-зелений синій біло-синій зелений біло-коричневий коричневий

>Схеми обтиску витої пари 2) Перехресний (кросс-овер) кабель біло-оранжевий оранжевий біло-зелений синій біло-синій зелений Схеми обтиску витої пари 2) Перехресний (кросс-овер) кабель біло-оранжевий оранжевий біло-зелений синій біло-синій зелений біло-коричневий коричневий біло-зелений зелений біло-оранжевий синій біло-синій оранжевий біло-коричневий коричневий

>Застосування   Вита пара широко застосовується в мережних технологіях і комунікаціях, зараз кабелем Застосування Вита пара широко застосовується в мережних технологіях і комунікаціях, зараз кабелем категорії 6, в багатьох місцях замінюють коаксіальний кабель. Незважаючи на велику захищеність екранованої витої пари, вона не отримала широкого поширення через складність в установці — потрібне заземлення і кабель, в порівнянні з неекранованою витою парою жорсткіший.

>Виконали студенти групи ІІІ-ОІС Копачинський Назар та Стус Ірина Виконали студенти групи ІІІ-ОІС Копачинський Назар та Стус Ірина