Скачать презентацию Релігія Стародавньої Індії Одній з найвеличніших і Скачать презентацию Релігія Стародавньої Індії Одній з найвеличніших і

StudentBank.ru_21199.ppt

  • Количество слайдов: 16

Релігія Стародавньої Індії Релігія Стародавньої Індії

Одній з найвеличніших і оригінальніших культур, що існували на нашій планеті, є індо-буддистська філософія, Одній з найвеличніших і оригінальніших культур, що існували на нашій планеті, є індо-буддистська філософія, що сформувалася головним чином на території Індії. Досягненнями стародавніх індійців в самих різних областях - літературі, мистецтві, науки, філософії увійшли до золотого фонду світової цивілізації, надали чималу дію на подальший розвиток культури не тільки в самій Індії, але і низки інших країн. Особливо значним був індійський вплив в Південно-східній, Центральній Азії і на далекому сході. Тисячолітня культурна традиція Індії склалася в тісному зв'язку з розвитком релігійних представлень її народу. Головною релігійною течією був індуїзм (йому зараз слід більше 80 % населення Індії), Коріння цієї релігії йде в глибоку старовину.

Ведизм Ведизм

Про релігійні і міфологічні представлення племен ведійськової епохи можна судити по пам'ятниках того періоду Про релігійні і міфологічні представлення племен ведійськової епохи можна судити по пам'ятниках того періоду - ведах. що містить багатий матеріал по міфології, релігії, ритуалу. Ведійські гімни вважалися і вважаються в Індії за священні тексти, їх дослівно передавали з покоління в покоління, дбайливо зберігали. Сукупність цих вірувань називають ведізмом. Ведизм не був загальноіндійською релігією, а процвітав лише в Східному Пенджабі і Уттар. Продеш які заселила група індоарійських племен. Саме вона і з'явилася творцем « Рігведи» і інших ведійських збірок (самхит).

Для ведизма характерним було обожнювання природи як цілого (співтовариством богів-небожителів) і окремих природних і Для ведизма характерним було обожнювання природи як цілого (співтовариством богів-небожителів) і окремих природних і соціальних явищ: Так Індра - бог грози і могутньої волі; Варуна-бог світового порядку і справедливості; Агні бог вогню і домівки; Сома - бог священного напою. Всього до вищих ведійським божеств прийнято відн. Багато рис ведізма увійшли до індуїзму, це був новий етап в розвитку духовного життя тобто поява першої релігії. осити 33 боги. Індійці епохи вед розділяли весь світ на 3 сфери - небо, земля, антаріжну (простір між ними), і з кожною з цих сфер асоціювалися певні божества. До богів неба відносився Варуна; до богів землі - Агні і Сома. Строгої ієрархії богів не існувало; звертаючись до конкретного бога, ведійци наділяли його характеристиками багатьох богів. Творьцом всього: богів, людей, землі, неба, сонця - було якесь абстрактне божество Пуруша. Всього вокруг- рослини, гори, річки вважалося за божественний, трохи пізніше з'явилося учення об переселення душ. Ведійци вірили, що після смерті душу святого відправляється в рай, а грішника в країну Ями. Боги як і люди здатні були померти.

ІНДУЇЗМ ІНДУЇЗМ

У індуїзмі на перший план висувається бог - творець, встановлюється строга ієрархія богів. З'являється У індуїзмі на перший план висувається бог - творець, встановлюється строга ієрархія богів. З'являється Трімурті (триєдність) богів Брахми, Шиви і Вішну. Брахма - це управитель і творець миру, йому належало встановлення на землі соціальних законів (тхарм), ділення на варни; він каратель невірних і грішників. Вішну - це бог охоронець; Шиву бог - руйнівник. Зростання особливої ролі двох останніх богів привело до поява два напрям в індуїзме- вішнуїзма і шиваїзма. Подібне оформлення було закріплене в текстах пуран- головних пам'ятників думки індуїста що склалася в першому столітті нашої ери.

У ранніх текстах індуїстів мовиться про десять оватарах (нізхожденіях) Вішну. У восьмому з них У ранніх текстах індуїстів мовиться про десять оватарах (нізхожденіях) Вішну. У восьмому з них він предстає в зовнішності Крішни- героя племені Ядавов. Це оватара стала улюбленим сюжетом, а її герой персонажем численних творів. Культ Крішни таку популярність, що з Вішнаїзма виділився однойменний напрям. Дев'ята аватару, де Вішну предстає у вигляді Будди - результат включення в індуїзм, уявлень буддистів.

Велику популярність дуже рано придбав культ шиви, який в тріаді головних богів втілював собою Велику популярність дуже рано придбав культ шиви, який в тріаді головних богів втілював собою руйнування. У міфології Шива асоціюється з різними якостями - він і божество родючості аскет, і покровитель худоби, і танцор- шаман. Це говорить про те, що в ортодоксальний культ Шиви домісилися місцеві вірування. Індійці вважали, що індуїстом не можна стати їм можна тільки народиться; що варна- соціальна роль зумовлена назавжди і міняти її це гріх. Особливу силу індуїзм набрав в середні віки ставши основною релігією населення. «Книгою книг» індуїзму була і залишається «Бхагавадгита» частина етичної поеми « Махамхарата» , в центрі якої - любов до бога і через це - шлях релігійному звільненню.

Значно пізніше чим ведізм Індії склався Буддизм. Творець цього учення, Сидгартха Шаньямуні, народився в Значно пізніше чим ведізм Індії склався Буддизм. Творець цього учення, Сидгартха Шаньямуні, народився в 563 році в Лумбіне в кшатрійськой сім'ї. До 40 років він досяг прояснення і почав називатися Буддою. Точніше розповісти про час появи його учення неможливо, але те що Будда реальна історична особа - це факт. Як і всяка релігія, буддизм містив в собі ідею про порятунок - в буддизмі вона іменується «нірваною» . Досягти її можливо лише слідуючи певним заповідям. Життя - страждання, яке виникає у зв'язку з бажанням, прагненням до земного існування і його радощів. Тому слід відмовитися від бажань і слідувати «вісімковому шляху» - праведним поглядам, праведному поведінки, праведним зусиллям, праведній мові, праведному образу думки, праведній пам'яті, праведному способу життя і самоуглубленію. власного «я» можна досягти нірвани.

БУДДИЗМ БУДДИЗМ

У буддизмі величезну роль грала етична сторона. Слідуючи «вісімковому шляху» чоловік повинен покладатися на У буддизмі величезну роль грала етична сторона. Слідуючи «вісімковому шляху» чоловік повинен покладатися на самого себе, а нєїськать допомозі ззовні. Буддизм не визнавав існування бога творця від якого залежить все в світі, у тому числі і людське життя. Причина всіх земних страждань людини полягає в його особисто засліпленні; нездатність відмовитися від мирських бажань. Лише погашенням всяких реакцій на світ, знищенням власного «я» можна досягти нірвани.

До періоду маурьев в буддизмі оформилися два напрями: стхавіравадіни і махасангики. Останнє учення лягло До періоду маурьев в буддизмі оформилися два напрями: стхавіравадіни і махасангики. Останнє учення лягло в основу махаяни. Якнайдавніші махаянськие тексти з'являються ще в першому столітті до нашої ери. одним з найважливіших в доктрині махаями є вчення про ботхисатве-существе здатне стати буддой, що наближається до досягненні нірвани, але із співчуття до людей в неї не вступаючі. Будда вважався за не реальну людину, а вищу абсолютну істоту. І будда і ботхисатва є об'єктами шанування. Згідно махаяне, досягнення нірвани відбувається за допомогою ботхисатв і через це в першому столітті нашої ери монастирі отримували щедрі підношення від сильних світу цього.

Відношення до світу в индо-буддийской культурі суперечливо. У вченні про сансару він малюється жахливим, Відношення до світу в индо-буддийской культурі суперечливо. У вченні про сансару він малюється жахливим, повним страждань і болю. Куди ви не подивитеся скрізь прагнення і пристрасті, порожнеча і спека руйнівних бажань. » Мир повний зв'язку і змін. Все це і є сансара» . Людина, що живе в світі сансари повинен орієнтуватися на поєднання чотирьох етичних норм.

Най-важливіша частина основного морального закону, який направляє життя всесвіту, визначає борг і обов'язки людей Най-важливіша частина основного морального закону, який направляє життя всесвіту, визначає борг і обов'язки людей різних каст; Артха - норм практичної поведінки; Камацінності задоволення плотських спонук; Мокша - вчення про те, як позбавитися від сансари. Не відповідаючи злом на зло, твори добро, будь терпелівим- такі етичні орієнтири стародавньої індії.

Список літератури Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http: //www. popal. Список літератури Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http: //www. popal. ru/