Скачать презентацию Природознавство 2 клас ма 1 Природа восени Урок Скачать презентацию Природознавство 2 клас ма 1 Природа восени Урок

Урок 17 Птахи восени.pptx

  • Количество слайдов: 28

Природознавство. 2 клас ма 1. Природа восени. Урок № 17. Птахи восени Природознавство. 2 клас ма 1. Природа восени. Урок № 17. Птахи восени

Тема уроку: Птахи восени Ø Вплив чинників неживої природи восени на життя птахів. Ø Тема уроку: Птахи восени Ø Вплив чинників неживої природи восени на життя птахів. Ø Перелітні птахи. Причини перельотів. Ø Перелітні та осілі птахи рідного краю. Ø Турбота про птахів восени. Сьогодні ми з’ясуємо, як змінюється життя птахів восени

Перевірка домашнього завдання Які зміни відбуваються в природі з настанням осені? Куди зникають комахи Перевірка домашнього завдання Які зміни відбуваються в природі з настанням осені? Куди зникають комахи восени? Чим живляться птахи? • Різними комахами, жуками, жабами То що ж робити птахам?

Сьогодні на уроці Ознайомимося • Із життям птахів восени, зі змінами, що відбуваються в Сьогодні на уроці Ознайомимося • Із життям птахів восени, зі змінами, що відбуваються в їх житті; Покажемо • Зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі; Розвиватимемо • Спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; Навчимося • Наводити приклади перелітних й осілих птахів своєї місцевості, пояснювати причини відльоту птахів у вирій; Формуватимемо • Навички охорони природи на прикладі птахів.

Актуалізація опорних знань Пригадай Яких птахів називають осілими? Яких птахів називають перелітними? Доведіть, що Актуалізація опорних знань Пригадай Яких птахів називають осілими? Яких птахів називають перелітними? Доведіть, що з настанням осені менше корму залишається для птахів? Чому наприкінці літа й восени багато птахів відлітає в теплі краї, де для них достатньо їжі?

Перелітні птахи Жайворонок - маленькі пташки, що живуть на землі. По землі вони не Перелітні птахи Жайворонок - маленькі пташки, що живуть на землі. По землі вони не стрибають, а бігають. На землі вони також і гніздяться, відкладаючи у гніздо плямисті яйця. Їдять жайворонки насіння рослин і комах. Качка - птах середнього розміру з відносно короткою шиєю. Забарвлення оперення буває різна. У період розмноження самці відрізняються від самок яскравим забарвленням. Більшість качок линяють двічі на рік. Грач - Пір'я у грача чорні з фіолетовим відливом. У дорослих птахів підстава дзьоба лисе. Живляться граки черв'яками та личинками комах, яких вони знаходять, копаючись в землі своїм міцним дзьобом. Журавлі - великі, довгоногі і довгошиї птиці. Журавлині сімейні пари зберігаються протягом усього життя. Зозуля - розмір у різних видів зозуль різний, але у всіх у них тонкий тулуб, довгий хвіст і сильні лапки. Зозуля є гніздовим паразитом. Вона відкладає свої яйця в гнізда інших птахів. Пташенята зозулі вилуплюються раніше і ростуть швидше, потім витісняють яйця або проганяють пташенят особини, що висиділи пташеня зозулі і їм доводиться вигодовувати тільки пташеня зозулі.

Перелітні птахи Ластівка. Міська ластівка - дрібна птиця. Живиться літаючими комахами, яких ловить у Перелітні птахи Ластівка. Міська ластівка - дрібна птиця. Живиться літаючими комахами, яких ловить у повітрі. Сімейні пари зберігаються протягом усього життя. Лебідь. Оперення лебедів по своєму забарвленню буває або чисто біле, або сірого або чорного кольору. Від гусей лебедів відрізняє більш довга шия, що дозволяє у більш глибоких водах обшукувати дно в пошуках їжі, а також їх величина, за якої вони є найбільшими водними птахами. Шпак співочий птах. У шпака чорне перение з металевим блиском іноді з фіолетовим, зеленкуватим або синюватим відтінком. У зимовий час на тілі з'являються численні білі цяточки. Має широкий діапазон звуків, які можуть включати в себе свисти, скрипи, нявкання, різні шуми і деренчання. Здатний наслідувати співу інших птахів. Соловей - непримітна сіра співочий птах. Зимує в Африці. Мешкає у чагарниках, долинах річок. Гнізда будує на землі або дуже низько, в кущах. Яйця зеленуваті або голубуваті в цяточку. Чаплі - живуть на мілководді птиці. Живуть у заболочених або повільно текучих водоймах. Вони нерухомо стоять у воді і вдивляються у воду, вишукуючи здобич.

З настанням осені змінюється життя птахів Зникають комахи В’януть трав’янисті рослини Все менше й З настанням осені змінюється життя птахів Зникають комахи В’януть трав’янисті рослини Все менше й менше корму залишається для птахів. Наприкінці літа й восени багато птахів відлітає в теплі краї, де для них достатньо їжі. Багато птахів відлітає ще до того, як зникне для них корм. Вони ніби заздалегідь дізнаються про наближення голодної пори. Як це їм вдається?

Як птахи дізнаються, що пора відлітати у вирій? Це й слугує птахам сигналом – Як птахи дізнаються, що пора відлітати у вирій? Це й слугує птахам сигналом – час у дорогу То коротші дні Що ближче до осені Спочатку відлітають птахи, які живляться комахами. Пізніше відлітають птахи, які живляться рослинною їжею. До кінця жовтня нас покидають усі перелітні птахи.

Птахи, що відлітають у вирій? Спочатку відлітають птахи, які живляться комахами. Солов’ї Ластівки Стрижі Птахи, що відлітають у вирій? Спочатку відлітають птахи, які живляться комахами. Солов’ї Ластівки Стрижі

Птахи, що відлітають у вирій? Пізніше відлітають птахи, які живляться рослинною їжею: дрозди, перепілки Птахи, що відлітають у вирій? Пізніше відлітають птахи, які живляться рослинною їжею: дрозди, перепілки й ті, що живуть на водоймах, – качки, гуси, лебеді. Дрозди Перепілки Гуси Лебеді Качки

Птахи, що зимують в наших краях У листопаді в наших лісах з’являються зимові пернаті Птахи, що зимують в наших краях У листопаді в наших лісах з’являються зимові пернаті гості – снігурі, чечітки, омелюхи. Снігурі Чечітки Омелюхи

Осілі птахи – сороки, горобці, сизі голуби, ворони – залишають ліси та поля і Осілі птахи – сороки, горобці, сизі голуби, ворони – залишають ліси та поля і переселяються ближче до помешкань людей, де можуть краще прогодуватися. Сороки Горобц і Голуби Ворони

Перевір себе 1. Як з наближенням осені змінюється життя птахів? 2. Які птахи першими Перевір себе 1. Як з наближенням осені змінюється життя птахів? 2. Які птахи першими відлітають з наших країв? Чому? 3. Назви приклади осілих і перелітних птахів своєї місцевості.

Хто з дітей має рацію? Вислови свою точку зору: хто з дітей має рацію. Хто з дітей має рацію? Вислови свою точку зору: хто з дітей має рацію. Маленька Катруся запитала у брата: – Чому птахи восени відлітають? – Їм їсти немає чого. В природі все пов’язане: взимку немає рослин, тож немає комах, а якщо немає комах, чим живитися птахам? Катрусина подружка Маринка припустила: – Не відлітають ті птахи, які не можуть самі собі їжу здобути. Навіщо горобцям і голубам в теплі краї летіти? Вони біля людей живляться!

Відгадай загадки Який птах перелітний, а який осілий? Швидко скрізь цей птах літає, Безліч Відгадай загадки Який птах перелітний, а який осілий? Швидко скрізь цей птах літає, Безліч мошок поїдає, За вікном гніздо будує, Тільки в нас він не зимує. Бідовий хлопчина В сірій сорочині По дворах стрибає Крихти підбирає.

Гра «Хто більше» Пограйте в гру «Хто більше» . Назвіть перелітних птахів. Виграє той, Гра «Хто більше» Пограйте в гру «Хто більше» . Назвіть перелітних птахів. Виграє той, хто назве більше.

Гра «Посади птахів до годівнички» Робота в групах. У кожній групі стоїть годівничка. Будьте Гра «Посади птахів до годівнички» Робота в групах. У кожній групі стоїть годівничка. Будьте уважні! Поміркуйте, які птахи осілі, а які — перелітні. Виберіть тільки осілих — зимуючих. 1 -ша група — ластівка, горобець, голуб, зозуля, дятел, омелюх. 2 -га група — журавель, синичка, жайворонок, сорока, снігур. 3 -тя група — зяблик, лелека, ворона, галка, соловей, дятел. 4 -та група — шпак, горобець, ластівка, омелюх, голуб. 5 -та група — журавель, синичка, жайворонок, сорока, снігур. Підсумок. Перша причина відльоту птахів — це Підсумок голод, нічим живитися, немає комах. А зимувати залишаються ті, що живляться різним насінням, рештками рослин.

Життя птахів восени Що є причиною відльоту птахів у теплі краї? 2. Першими відлітають Життя птахів восени Що є причиною відльоту птахів у теплі краї? 2. Першими відлітають птахи, які … А) голод А) живуть на водоймах Б) холод Б) живляться рослинною їжею В) сніг В) живляться комахами

Життя птахів восени 3. На південь відлітає: 4. Горобці, галки, ворони: А) синиця; А) Життя птахів восени 3. На південь відлітає: 4. Горобці, галки, ворони: А) синиця; А) перелітні птахи; Б) ластівка; Б) зимуючі птахи. В) дятел.

Життя птахів восени 5. Яка з цих пташок перелітна? А) Ластівка; Б) Сорока; В) Життя птахів восени 5. Яка з цих пташок перелітна? А) Ластівка; Б) Сорока; В) Ворона. 6) Птахів, які восени відлітають, а навесні повертаються у свої краї, називають: А) Зимуючими; Б) Перелітними. 7) Оберіть зимуючого птаха: А) Горобець; Б) Лелека; В) Зозуля.

Життя птахів восени Встановити відповідність. З'єднай стрілками частини правильних тверджень 1. Перелітні птахи 2. Життя птахів восени Встановити відповідність. З'єднай стрілками частини правильних тверджень 1. Перелітні птахи 2. Осілі птахи А) Восени переселяються ближче до осель людей Б) Восени відлітають зимувати у теплі краї

Життя птахів восени Вкажіть ряд слів, у якому перераховано осілих птахів. А) соловей, ластівка, Життя птахів восени Вкажіть ряд слів, у якому перераховано осілих птахів. А) соловей, ластівка, лебідь Б) снігур, чечітка, омелюх В) сорока, горобець, голуб

Робота з підручником Прочитай Турбуйся про птахів Заготовляти корм для птахів можна розпочинати вже Робота з підручником Прочитай Турбуйся про птахів Заготовляти корм для птахів можна розпочинати вже з кінця літа. Ми із задоволенням ласуємо кавунами, а насіння викидаємо. Утім насіння кавуна – чудовий корм для синиць. Ці птахи також полюбляють насіння дині і гарбуза. Насіння треба помити, висушити на папері й зберігати в сухому місці. Ще синиці люблять насіння соняшнику, тільки не смажене.

Для допитливих Як птахи відлітають у теплі краї? Більшість птахів відлітає у теплі краї Для допитливих Як птахи відлітають у теплі краї? Більшість птахів відлітає у теплі краї зграями. А зозуля, одуд, хижі птахи подорожують поодинці. Одуд Як високо летять птахи? Зазвичай на висоті 500– 700 м, а дрібні пташки нижче – 100 м. Однак, якщо потрібно перелетіти через гори, піднімаються на висоту до 6 тисяч метрів.

Висновки Птахи бувають перелітними, осілими. Відліт перелітних птахів – приклад осінніх явищ у живій Висновки Птахи бувають перелітними, осілими. Відліт перелітних птахів – приклад осінніх явищ у живій природі.

Підбиття підсумків. Рефлексія Наведіть приклади перелітних птахів своєї місцевості. Наведіть приклади осілих птахів своєї Підбиття підсумків. Рефлексія Наведіть приклади перелітних птахів своєї місцевості. Наведіть приклади осілих птахів своєї місцевості. Поясніть причини відльоту птахів у вирій.