Презентация Зірка та планета. Чим схожі. Чим відрізняються — Природознавство

Скачать презентацию  Зірка та планета. Чим схожі. Чим відрізняються — Природознавство Скачать презентацию Зірка та планета. Чим схожі. Чим відрізняються — Природознавство

zіrka_ta_planeta._chim_shoghі._chim_vіdrіznyayutysya_-_prirodoznavstvo.ppt

  • Размер: 66.5 Кб
  • Количество слайдов: 4

Описание презентации Презентация Зірка та планета. Чим схожі. Чим відрізняються — Природознавство по слайдам

 ЗіЗі рка та планета. Чим схожі. Чим відрізняються Реферат З природознавства Учня 4-Б класу НВК ЗіЗі рка та планета. Чим схожі. Чим відрізняються Реферат З природознавства Учня 4-Б класу НВК , , школа-гімназія ’’’’ М. Білгорода-Дністровського Остапенко Євгена

  В Галактиці багато різних тіл і всі вони поділяються на види і класи. М В Галактиці багато різних тіл і всі вони поділяються на види і класи. М и кажемо, що бачебо зірки на небі , яке зоряне небо. . . А чим же відрізняються один від одного зірка і планета? Різниця між ними досить велика, хоча на перший погляд і не помітна. Виявляється одна з них гріє, а друга тільки блищить і не гріє. Найперше і найголовніше — зірка випромінює світло, це виглядає як мерехтіння. А планета світ лише відображає. Самі по собі вони є темними тілами і якщо на них світло не буде потрапляти, то і побачити їх буде неможливо. Однак, Юпітер в інфрачервоній діапазоні випромінює більше енергії, ніж отримує від Сонця. По-друге, зірки мають набагато більшу температуру, ніж планети. На поверхні зірок температура коливається від 2000 до 40000 градусів, не кажучи вже про центр, де вона можливо може досягати мільйонів градусів. Термоядерна реакція Сонця дорівнює 13 маси Юпітера.

  По-третє, маса зірки набагато вище маси планет.  Як правило, всі зірки це дуже По-третє, маса зірки набагато вище маси планет. Як правило, всі зірки це дуже масивні тіла. А ось планети набагато менші. По-четверте, планети рухаються відносно зірок. Абсолютно також як наша Земля навколо сонця. А зірки залишаються нерухомими відносно планет. Іншими словами, планети рухаються навколо своїх зірок. Це помітно, якщо за зоряним небом спостерігати протягом кількох ночей поспіль. Цим пояснюється і те, що на відміну від зірок, планети «показують» різні фази точно так, як і місяць. По-п’яте, за хімічним складом планета містить як тверді, так і легкі елементи. А ось зірка переважно тільки легкі. По-шосте, планети часто мають від одного до відразу декількох супутників, а ось зірки такі ніколи не мають. Хоча, звичайно відсутність супутника ще не факт, що це не планета.

  І по-сьоме, на всіх зірках обов'язково протікають термоядерні або ядерні реакції. На планетах таких І по-сьоме, на всіх зірках обов’язково протікають термоядерні або ядерні реакції. На планетах таких реакцій не спостерігається. У Юпітера були всі шанси стати зіркою. Але йому не вистачило маси щоб у ньому проходили термоядерні реакції. А якби вистачило йому маси то Юпітер став би стискатися. А стиск призвело б до народження зірки. І тоді б наша Сонячна система стала мати дві зірки.