Презентация Жан де Ланфонтен

Скачать презентацию  Жан де Ланфонтен Скачать презентацию Жан де Ланфонтен

ghan_de_lanfonten.ppt

  • Размер: 165.5 Кб
  • Количество слайдов: 6

Описание презентации Презентация Жан де Ланфонтен по слайдам

Жан де Лафонтен Біографія. Лафонтен Жан де, французький поет, член Французької академії (з 1684), народився вЖан де Лафонтен Біографія. Лафонтен Жан де, французький поет, член Французької академії (з 1684), народився в 1621 р. в Шато-Тьєррі, Шампань, в родині державного лісничого. Батько готував його до духовного звання, але Жан набагато більше цікавився філософією і поезією. У 1647 р. він зайняв посаду батька і одружився, але незабаром, залишивши і дружину, і службу, поїхав до Парижа. Там він швидко домігся літературного успіху і загального покровительства знаті. В літературу Лафонтен увійшов пізно. Після чого став писати байки і випустив у світ 11 книг. Він придбав славу одного з найбільших народних поетів Франції, оскільки в своїй творчості спирався на народну мудрість і вікові традиції, а також на спадщину античних байкарів — Езопа і Федра.

Видання байок Жана де Лафонтено У 1668 році з'явилися перші шість книг байок,  під скромнимВидання байок Жана де Лафонтено У 1668 році з’явилися перші шість книг байок, під скромним заголовком: «Байки Езопа, перекладені на вірші паном де Лафонтеном» Саме до першої збірки увійшли знамениті, перекладені згодом І. А. Крилов «Ворона і Лисиця» » , і «Стрекоза і Мураха» . Поет написав 238 байок. Персонажами його віршованих мініатюр були звірі, птахи, рослини, люди. Майже всі запозичені сюжети були поштовхом для створення власної ідейно-художньої концепції.

 Ворона и Лисица.  Фрагмент памятника Лафонтену в Париже  (скульптор П. Корейа,  1 Ворона и Лисица. Фрагмент памятника Лафонтену в Париже (скульптор П. Корейа, 1 983983 ))

Домінанти творчості Лафонтена — — народність;  — — філософічність;  — — предметом байки частоДомінанти творчості Лафонтена — — народність; — — філософічність; — — предметом байки часто виступають не лише вади людей, але й психологічні спостереження; — — наявність літературних імен, які використовуються у якості загальних назв.

Байка де Лафонтена Мурашки і Цикада.  Мурашки взимку сушили на сонці вогке збіжжя, коли доБайка де Лафонтена Мурашки і Цикада. Мурашки взимку сушили на сонці вогке збіжжя, коли до них підійшла голодна Цикада й попросила, щоб їй дали їсти. Тоді вони спитали її. Чому вона не зготувала собі харчів улітку. А вона їм: ”Мені все ніколи, я співала”. На це Мурашки , сміючись відповіли: “ Якщо ти співала влітку, то потанцюй узимку”. Не слід зневажати нічого , щоб згодом не довелося шкодувати.

Висновок Шарль Перро напророкував байкам свого співвітчизника і сучасника вічне життя. Вже давно минули ті подіїВисновок Шарль Перро напророкував байкам свого співвітчизника і сучасника вічне життя. Вже давно минули ті події , які викликали у Лафонтена бажання взятись за перо. Однак його байки продовжують жити. І давно вже стали відомими далеко за межами батьківщини автора.