Скачать презентацию Презентація на тему: «Тканини організму людини»  Тканина Скачать презентацию Презентація на тему: «Тканини організму людини» Тканина

Тканини. Кравчик Н., Конончук М..ppt

  • Количество слайдов: 33

Презентація на тему: «Тканини організму людини» Презентація на тему: «Тканини організму людини»

Тканина – це: сукупність клітин та міжклітинної речовини, що об’єднані загальною будовою, функціями та Тканина – це: сукупність клітин та міжклітинної речовини, що об’єднані загальною будовою, функціями та походженням.

В організмі людини розрізняють чотири типи тканин : Епітеліальна М’язова Нервова Сполучна В організмі людини розрізняють чотири типи тканин : Епітеліальна М’язова Нервова Сполучна

Епітеліальна тканина Складається з клітин, що щільно прилягають одна до одної, та міжклітинної речовини, Епітеліальна тканина Складається з клітин, що щільно прилягають одна до одної, та міжклітинної речовини, що розвинена слабо. Вона вкриває тіло ззовні, вистилає порожнини тіла та внутрішніх органів, а також утворює більшість залоз

Різноманітність епітеліальних тканин - Одношаровий епітелій. - Багатошаровий епітелій. Залозистий епітелій. Війчастий епітелій. Різноманітність епітеліальних тканин - Одношаровий епітелій. - Багатошаровий епітелій. Залозистий епітелій. Війчастий епітелій.

Епітелій може складатися з одного шару клітин – одношаровий, або з кількох багатошаровий Епітелій може складатися з одного шару клітин – одношаровий, або з кількох багатошаровий

Епітеліальні тканини Багатошаровий епітелій (роговіючий, нероговіючий, перехідний) Епітеліальні тканини Багатошаровий епітелій (роговіючий, нероговіючий, перехідний)

Епітеліальні тканини Залозистий епітелій Епітеліальні тканини Залозистий епітелій

Епітеліальні тканини Війчастий епітелій Епітеліальні тканини Війчастий епітелій

Місцезнаходження епітеліальних тканин Епітеліальні тканини утворюють: - зовнішні покриви тіла; - слизові оболонки дихальних Місцезнаходження епітеліальних тканин Епітеліальні тканини утворюють: - зовнішні покриви тіла; - слизові оболонки дихальних і травних шляхів; - внутрішні оболонки серця і судин; - легеневі міхурці; - залози тіла.

Місцезнаходження епітеліальних тканин Місцезнаходження епітеліальних тканин

Функції епітеліальних тканин Межа між зовнішнім і внутрішнім середовищем. - Захист тканин, що містяться Функції епітеліальних тканин Межа між зовнішнім і внутрішнім середовищем. - Захист тканин, що містяться під ними. - Участь у виділенні продуктів обміну. - Участь у всмоктуванні поживних речовин. - Участь у виділенні гормонів та інших секретів. - Участь у обмінних процесах. - Здатність до відновлення.

Сполучна тканина - це тканина живого організму, яка не відповідає безпосередньо за роботу будьякого Сполучна тканина - це тканина живого організму, яка не відповідає безпосередньо за роботу будьякого органу або системи органів, але відіграє допоміжну роль у всіх органах, складаючи 60 -90% від їх маси. Сполучна тканина утворює опорний каркас (строму) і зовнішні покриви (дерму) всіх органів

Різноманітність сполучних тканини - Щільна волокниста. Пухка волокниста. Ретикулярна. Кісткова. Хрящова. Жирова. Кров і Різноманітність сполучних тканини - Щільна волокниста. Пухка волокниста. Ретикулярна. Кісткова. Хрящова. Жирова. Кров і лімфа.

Сполучні тканини Кісткова Сполучні тканини Кісткова

Сполучні тканини Волокниста Сполучні тканини Волокниста

Сполучні тканини Хрящова Сполучні тканини Хрящова

Сполучні тканини Жирова Сполучні тканини Жирова

Сполучні тканини Кров і лімфа Сполучні тканини Кров і лімфа

Місцезнаходження сполучних тканин Щільна волокниста розміщена між сполучнотканинними волокнами, що густо переплітаються між собою. Місцезнаходження сполучних тканин Щільна волокниста розміщена між сполучнотканинними волокнами, що густо переплітаються між собою. Пухка волокниста знаходиться по ходу кровоносних судин. Ретикулярна сполучна утворює основу кровотворних органів та органів імунної системи: кістковий мозок, селезінка, лімфовузли. Утворює кістки, хрящі, жир, кров, лімфу.

Функції сполучних тканин Є основою структури внутрішніх органів. Заповнює місця між внутрішніми органами. Заповнює Функції сполучних тканин Є основою структури внутрішніх органів. Заповнює місця між внутрішніми органами. Заповнює ушкоджені місця, утворюючи рубці. Складає основу кровотворних органів. Бере участь в обміні речовин. Утворює кістки та хрящі скелету. Утворює основні рідини тіла. Створює імунітет (кров).

М'язова тканина це вид тканини, яка здійснює рухові процеси в організмі людини і тварин М'язова тканина це вид тканини, яка здійснює рухові процеси в організмі людини і тварин (наприклад, рух крові по кровоносних судинах, пересування їжі при травленні і т. д. ) за допомогою спеціальних скорочувальних структур міофібрил

Різноманітність м’язових тканин - Посмугована скелетна. - Посмугована серцева. - Гладенька. -Окрім того, в Різноманітність м’язових тканин - Посмугована скелетна. - Посмугована серцева. - Гладенька. -Окрім того, в організмі людини виділяють м'язову тканину епідермального походження міоепітеліальні клітини, а також глад кі м'язи райдужки ока, що розширюють і звужують зіницю, які розвиваються з нервової трубки

М’ язові тканини Посмугована скелетна М’ язові тканини Посмугована скелетна

М’ язові тканини Посмугована серцева М’ язові тканини Посмугована серцева

М’ язові тканини Непосмугована (гладенька) М’ язові тканини Непосмугована (гладенька)

Місцезнаходження та функції м’язових тканин Посмугована утворює скелетні м’язи, що забезпечують переміщення тіла в Місцезнаходження та функції м’язових тканин Посмугована утворює скелетні м’язи, що забезпечують переміщення тіла в просторі. Вони підкоряються безумовнорефлекторним нервовим імпульсам і волі людини. Непосмугована (гладенька) утворює м’язовий шар внутрішніх органів – шлунку, кишечнику, судин, матки, сечових шляхів… Вона не підкоряється волі людини. Серцева посмугована утворює серцевий м’яз, який працює автоматично.

Нервова тканина Нервова тканина

Нейрон - основна структурна і функціональна одиниця нервової тканини. Головна його особливість - здатність Нейрон - основна структурна і функціональна одиниця нервової тканини. Головна його особливість - здатність генерувати нервові імпульси і передавати збудження іншим нейронам або м'язовим і залозистим клітинам робочих органів

Функції нервової тканини. Утворює центральну та периферичну нервову систему живих організмів. Забезпечує регуляцію і Функції нервової тканини. Утворює центральну та периферичну нервову систему живих організмів. Забезпечує регуляцію і координацію клітин, тканин організму та діяльності всіх органів. Здійснює зв’язок організму з навколишнім середовищем.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ТКАНИНИ - Завдяки вбудованому функціональному запасу, людина може втратити 75% тканин ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ТКАНИНИ - Завдяки вбудованому функціональному запасу, людина може втратити 75% тканин легенів до того як почнуться серйозні труднощі з диханням. - М’язова тканина складає близько 40% ваги тіла людини. Тобто, 20 -30 кг ваги дорослої людини припадає на м’язи. Всього у людини більше 400 м’язів.

 М’язи оточує сполучно-тканинна оболонка – фасція (плівка). Фасція розділяє групи м’язів і усуває М’язи оточує сполучно-тканинна оболонка – фасція (плівка). Фасція розділяє групи м’язів і усуває можливе тертя між ними. Також фасції утворюють відростки між групами м’язів, чим обмежують зсув їх в сторони. Хронічне зловживання алкоголем призводить до руйнування білків, які захищають тканину легень. Дослідження показують, що регулярна робота мозку дозволяє запобігти розвитку важкого захворювання синдрому Альцгеймера. Інтелектуальна активність викликає виробництво додаткової тканини, що компенсує хвору тканину. При цьому вивчення чогось нового, як і заняття незвичним видом діяльності найкращий спосіб розвивати мозок.

Дякуємо за увагу ! Дякуємо за увагу !