Скачать презентацию Презентація на тему Клонування Виконала учениця 11 -А Скачать презентацию Презентація на тему Клонування Виконала учениця 11 -А

Prezentatsiya_na_temu_Klonuvannya.pptx

  • Количество слайдов: 9

Презентація на тему: Клонування Виконала учениця 11 -А класу СЗШ № 75 Петровська Ірина Презентація на тему: Клонування Виконала учениця 11 -А класу СЗШ № 75 Петровська Ірина

В цій презентації ви дізнаєтесь: • Клонування людини – вічна тема чи недалека реальність В цій презентації ви дізнаєтесь: • Клонування людини – вічна тема чи недалека реальність • Етично-релігійний і науковий аспект – клонування людини • Все, що потрібно знати про клонування живих істот • Обмеження при клонуванні • Країни, які не дозволили клонування людини • Висновки

Сучасна наука не стоїть на місці. З того часу як проводився експеримент в галузі Сучасна наука не стоїть на місці. З того часу як проводився експеримент в галузі клонування і була успішно створена вівця Доллі , у різних лабораторіях світу вже клонували мишей, корів, свиней, кроликів. Звісно, на тему клонування людини теж говорили… Народження в 1997 році клону ягнички за ім'ям Доллі в Інституті Рослінг у Великобританії в результаті використання донорського ядра клітини молочної залози дорослої вівці стало сенсацією.

Клонування людини: вічна тема, чи недалека реальність? Що необхідно для клонування людини: 1) жіноча Клонування людини: вічна тема, чи недалека реальність? Що необхідно для клонування людини: 1) жіноча яйцеклітина, з якої видаляється власне ядро; 2) клітина донора, що підлягає клонуванню. Ядро цієї клітини трансплантується в яйцеклітину; 3) отриманий у такий спосіб зародок впроваджується в матку сурогатної матері, тобто жінки, яка погодилася виносити цю вагітність. Він успадковує в повному обсязі генетичний код донора (генотип). Але справа в тому, що далеко не з першої спроби вдається одержати зародок Народжена у такий спосіб людина і є клоном. Наприклад, у випадку з ягничкою Доллі це вийшло з 277 спроби. Виходить, заради цього загинуло 276 яйцеклітин. При клонуванні людини передбачається, що таких втрат буде набагато більше.

Етично-релігійний і науковий аспект – клонування людини Прийняти клонування людини важко не тільки з Етично-релігійний і науковий аспект – клонування людини Прийняти клонування людини важко не тільки з погляду етики, хоча це основна проблема, є серйозне занепокоєння й з технічної точки зору. При клонуванні тварин (пацюків, овець, свиней) було виявлено, що в них часто розвиваються фізичні дефекти або їх спіткає передчасна смерть. Професор Ян Вілмут, «батько» клонованої ягнички Доллі, попереджає, що при клонуванні людини «існує ризик, що на пізній стадії вагітності в багатьох випадках відбудеться викидень, або діти народяться з фізичними дефектами, або мертвими, перш ніж вийде вдалий клон» .

Все, що необхідно знати про клонування організмів Клонування – це точне відображення якого-небудь об’єкта Все, що необхідно знати про клонування організмів Клонування – це точне відображення якого-небудь об’єкта будьяку необхідну кількість разів. Об’єкти, отримані в результаті клонування називаються клоном. Так от, щоб отримати той чи інший клон, можна вдатись до методу «перенесення ядра» . Ця техніка найкраща для колування людини, - вважають вчені англійці. При іншому методі «партеногенеза» індукується ріст і поділ незаплідненої яйцеклітини, але якщо буде успіх, то лише в клонуванні індивідуумів жіночої статі. І нарешті, технологія «розщеплення» ембріону, у результаті експерименту вчені мають отримати генетично ідентичних між собою індивідуумів, але забезпечити їхньої ідентичності з батьківським організмом, як варіант не розглядається.

Обмеження при клонуванні: Неможна досягнути людської свідомості, це не повна ідентичність особистості. Довготривала непередбачуваність Обмеження при клонуванні: Неможна досягнути людської свідомості, це не повна ідентичність особистості. Довготривала непередбачуваність генетичних змін, клон не обов’язково є точною копією оригіналу, адже, при клонуванні копіюється лише генотип, а не фенотип.

Країни, які не дозволили клонування людини… Питання про клонування людини викликало низку протестів, як Країни, які не дозволили клонування людини… Питання про клонування людини викликало низку протестів, як зі сторони церкви, так і на законодавчому рівні. В 1997 році ЮНЕСКО прийняла Загальну декларацію, яка забороняє клонування людини та передбачає суворий контроль держави над усіма дослідженнями в цьому напрямі. Ті або інші форми заборони клонування застосовують Німеччина, Іспанія, Данія, Великобританія, Італія, Франція, Швеція, Нідерланди, Бельгія, а також Японія, Австралія та інші країни.

Висновки: Є цілий ряд захворювань, від яких можна намагатися позбутися наскільки це буде ефективно, Висновки: Є цілий ряд захворювань, від яких можна намагатися позбутися наскільки це буде ефективно, покаже тільки час і розвиток цієї галузі. Це в першу чергу цілий ряд уроджених генетичних захворювань, починаючи з синдрому Дауна і закінчуючи цілою низкою летальних мутацій. Але, звичайно, цим займатися треба під жорстким контролем. Будь-які такі речі загрожують, по-перше, шахрайством, коли страждаючим людям видають за успіхи абсолютно неперевірені речі. А, по-друге, оскільки генетична мінливість досить велика, поки не буде досягнута чітка адресність таких змін, вони можуть бути небезпечними. Отже, клонуванням займатися треба, але з обережністю. Експерти зійшлися на думці про перспективність дослідів з клонування тварин та генної модифікації рослин, оскільки вони, на відміну від звичної селективної роботи, що займає по 7 -8 років, дозволяють досягти позитивних результатів у значно більш стислі терміни.