Презентация денні хижаки

Скачать презентацию  денні хижаки Скачать презентацию денні хижаки

dennі_highaki.ppt

  • Размер: 3.8 Mегабайта
  • Количество слайдов: 7

Описание презентации Презентация денні хижаки по слайдам

   Презентація   Денні хижаки Презентація Денні хижаки

До цього загону відносяться близько 270 видів.  Це птиці середньої і великої величини.  ВДо цього загону відносяться близько 270 видів. Це птиці середньої і великої величини. В одного з найбільших видів — американського кондора крило довжиною близько 115 см, розмах крил до 275 см. найдрібніші хижі птахи — так звані карликові сокола — мають крило довжиною 9 -10 см.

Для хижаків характерний міцний крючкообразно загнутий на кінці дзьоб, заснування якого одягнено 2000 голою яскраво забарвленоїДля хижаків характерний міцний крючкообразно загнутий на кінці дзьоб, заснування якого одягнено 2000 голою яскраво забарвленої шкірою — восковіцей, до якої відкривається зовнішні отвори ніздрів. Ноги в хижих птахів помірної довжини, з загнутими і звичайно гострими пазурами (тільки у секретарів ноги довгі). Кігті і дзьоб служать для умертвіння, а останній і для розчленування видобутку. Пальці щодо довгі, на підошовної стороні є подушечки, що служать для утримання їжі. Статура щільне, оперення жорстке і щільно прилягає до тіла. Забарвлення звичайно не яскрава, переважно сірого, бурого, рудого або чорного кольору, часто з домішкою білого. У деяких видів, годуються стервом, голова і частину шиї голі, неоперене.

У більшості видів самки і самці забарвлені схоже, але молоді птахи по першому році,  інодіУ більшості видів самки і самці забарвлені схоже, але молоді птахи по першому році, іноді й пізніше, відрізняються від дорослих за забарвленням. Зазвичай самці дрібніші за самок, але у грифів Старого Світу обидві статі однакових розмірів, а в американських кондорів самці більші за самок. Хижі птахи ведуть денний спосіб життя лише деякі з них сутінкові. Поширені хижаки по всьому світу: їх немає тільки в Антарктиці та на деяких океанських островах. У північних і помірних широтах частина видів перелітні, частина осіла і когут поза часом розмноження. Тривалість життя хижих птахів досить значна. Відомі випадки, коли орел-скоморох жив у неволі 55 років, орел-беркут — 46 років, у Московському зоопарку кондор прожив 69 років, яструб-тетерев’ятник — 25 років. Дані кільцювання також показують, що хижі птахи середньої величини живуть, принаймні, близько 15 років. Навряд чи все це граничні терміни.

Хижі птахи розмножуються один раз (рідко два рази) в році. Гнізда простого пристрою, зазвичай на деревах,Хижі птахи розмножуються один раз (рідко два рази) в році. Гнізда простого пристрою, зазвичай на деревах, іноді в дуплах, на скелях, на землі. Нерідко займають готові гнізда, побудовані іншим видом птахів. Зазвичай одна й та ж пара з року в рік гніздиться в одному і тому ж гніздовий ділянці. Число яєць по-різному — від 1 -2 (у великих видів) до 6 -7 і навіть 9 (у дрібних). Насиджування починається після відкладання першого яйця, і пташенята у виводку з цього різновікові. Насиджує головним чином самка, самець змінює її лише на нетривалий час. Великі види насиджують майже 2 місяця (наприклад, кондор, бородань). Види середньої величини насиджують приблизно протягом місяця. Пташенята виходять з яєць добре опушеними і зрячими, але потребують під час перебування в гнізді в годівлі та обігрівання, а також у захист від ворогів. Є дві пухових народу, другий замінюється Перова. Виліт з гнізда у дрібних і середніх видів хижаків відбувається приблизно в місячному віці, у великих грифів — тільки в трьох — і навіть чотиримісячному.

Практичне значення хижих птахів для господарської діяльності людини, загалом, слід оцінювати позитивно. Більшість з них приноситьПрактичне значення хижих птахів для господарської діяльності людини, загалом, слід оцінювати позитивно. Більшість з них приносить пряму користь, поїдаючи гризунів і комах, шкідливих для землевладелія. Інші, знищуючи в першу чергу хворих і слабких особин, є істотним фактором відбору. Навіть ті хижі птахи, які годуються головним чином мисливськими або корисними в інших відносинах тваринами, не можуть-приносити істотного збитку, тому що загальна чисельність цих видів невисока і вони відносно численні лише в малообжитих місцях. Тому в даний час у більшості країн хижі птахи — в тій чи іншій формі — знаходяться під охороною. При цьому враховується і безперечне значення хижих птахів як пам’яток природи.

У загоні хижих птахів п'ять родин. До родини американських грифів відносяться 6 видів,  поширених вУ загоні хижих птахів п’ять родин. До родини американських грифів відносяться 6 видів, поширених в Північній і Південній Америки. До родини секретарів — всього 1 вид, що населяє савани Африки. До сімейства Скопин — 1 вид, що має майже космополітичний поширення, крої крайньої півночі і півдня. До родини яструбиним — 205 видів, що зустрічаються по всьому світу, крім Антарктики і деяких океанічних островів. Сімейство соколових включає 58 видів, поширених майже всюди, крім Антарктики і деяких океанічних островів.