Презентация den ukrainskoi pisemnosti ta movi 1

Скачать презентацию den ukrainskoi pisemnosti ta movi 1 Скачать презентацию den ukrainskoi pisemnosti ta movi 1

den_ukrainskoi_pisemnosti_ta_movi_1.ppt

 • Размер: 34.9 Mегабайта
 • Количество слайдов: 21

Описание презентации Презентация den ukrainskoi pisemnosti ta movi 1 по слайдам

О, возвелич усіх нас знову, як світоч, будь нам, рідна мово!О, возвелич усіх нас знову, як світоч, будь нам, рідна мово!

Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог ЄвангелієСпочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог Євангеліє від Івана Розділ І

О слово рідне ! Мудре і прадавнє, Ти виросло з могутньої землі… Тебе жорстоко розпинали, АО слово рідне ! Мудре і прадавнє, Ти виросло з могутньої землі… Тебе жорстоко розпинали, А ти возносилось і не корилось — ні!

Слово - найтонший дотик до серця: воно може стати ніжною запашною квіткою, Слово — найтонший дотик до серця: воно може стати ніжною запашною квіткою, і живильною водою, що повертає віру в добро… В. О. Сухомлинський

Книги – джерела мудрості, Книги – бездонна глибина, І ними в печалі втішаємось Книги – джерела мудрості, Книги – бездонна глибина, І ними в печалі втішаємось

Українка я маленька. Українці - батько й ненька. Все що рідне, я кохаю, Всім, хто рідний,Українка я маленька. Українці — батько й ненька. Все що рідне, я кохаю, Всім, хто рідний, помагаю. Своє ціную, свого вчуся, До українського горнуся. І чужого я навчаюсь, І свого я не цураюсь.

 Найдорожче – рідна мова. Наснагу й силу нам дає. Нам стежку в світ дано топтати, Найдорожче – рідна мова. Наснагу й силу нам дає. Нам стежку в світ дано топтати, Поки в нас рідна мова є!

Велична, щедра і прекрасна мова, Прозора й чиста, як гірська вода, - ТоВелична, щедра і прекрасна мова, Прозора й чиста, як гірська вода, — То України мова барвінкова, — Така багата й вічно молода.

Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душаУкраїнська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі. Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов’янську родину і світову славу. Д. Павличко

О мово рідна! Розквітай барвисто, Давай снаги поетам і митцям. Твої слова – розсипане намисто, ЯкеО мово рідна! Розквітай барвисто, Давай снаги поетам і митцям. Твої слова – розсипане намисто, Яке потрібно відшукати нам

Як хочеться скупатися у тім Отецькім слові, слові золотім! І хочеться, і прагнеться без тями ДоЯк хочеться скупатися у тім Отецькім слові, слові золотім! І хочеться, і прагнеться без тями До цього слова припадать устами, Ридати і радіти водночас, Його не сплюндрував жорстокий час, Жорстокий деспот, слідець закону, Не заточив, і не сховав в скарбону, Не осліпив, не вбив, не залякав, На гріш розмінний не перекував. Слова вмирають? Блякнуть? Ні, не блякнуть. Іще століття перед ними вклякнуть…

Моя прекрасна українська мово, Найкраща пісня в стоголоссі трав, Кохане слово, наше рідне слово, ЯкеМоя прекрасна українська мово, Найкраща пісня в стоголоссі трав, Кохане слово, наше рідне слово, Яке колись Шевченко покохав. Ти все знесла: насмішки і зневаги, Бездушну гру ворожих лже-людей, Та сповнена любові і відваги З-за ґрат летіла птахом до людей.

Коли до серця крадеться тривога, — За долю України я боюсь, — З молитвою звертаюся доКоли до серця крадеться тривога, — За долю України я боюсь, — З молитвою звертаюся до Бога І мовою вкраїнською молюсь. Прошу для України в Бога щастя І захисту для всіх її дітей. А мова українська, мов причастя, Теплом своїм торкається грудей. . .

О Боже мій, Великий, Всемогутній, Мою вкраїнську мову порятуй. І в світлий день пришестя,О Боже мій, Великий, Всемогутній, Мою вкраїнську мову порятуй. І в світлий день пришестя, день майбутній Вкраїні Царство Щастя приготуй. Коли до серця крадеться тривога, — За долю України я боюсь, — З молитвою звертаюся до Бога І мовою вкраїнською молюсь

Красо моя! В тобі мудрість віків, і пам'ять тисячоліть, і зойк матерів у годину лиху, іКрасо моя! В тобі мудрість віків, і пам’ять тисячоліть, і зойк матерів у годину лиху, і переможний гук лицарів у днину побідну, і пісня серця дівочого в коханні своїм, і крик новонародженого; в тобі, мово, неосяжна душа народу — його щирість і щедрість, радощі і печалі, його труд, і піт, і кров, і сміх, і безсмертя його.

Люблю і твою ніжність, ласкавість, лагідність, коли ти одним-однісіньк им словом зігріваєш, мов сонце,Люблю і твою ніжність, ласкавість, лагідність, коли ти одним-однісіньк им словом зігріваєш, мов сонце, і підносиш під хмари та між зорі, і повертаєш до діяння, до життя, наснаго моя і мудрий вічний вчителю мій.

Світлоносна! Ти завжди вабиш, чаруєш, кличеш на теплі й могутні хвилі свої. І я, вірнийСвітлоносна! Ти завжди вабиш, чаруєш, кличеш на теплі й могутні хвилі свої. І я, вірний і вічний юнга твій. . . Єдина печаль проймає, що не вистачить життя, аби переплисти твій мовний океан. Бо ти є Вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого.

Мово ! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, з любистку, м'яти, рясту, євшан- зілля,Мово ! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, з любистку, м’яти, рясту, євшан- зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена.

Мово наша ! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнику роду нашого і трималаМово наша ! Мудра Берегине, що не давала погаснути зеленому вогнику роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу.

Мово наша ! Ти зцілювала нас духом, давала нам силу, здоров'я, довгий вікМово наша ! Ти зцілювала нас духом, давала нам силу, здоров’я, довгий вік і навіть безсмертя, і невмирущими ставали ті, що молилися на дароване Тобою слово. Прости ! Воскресни! Повернися! Возродися !

Збирай, як діаманти, ті слова. Твого народу в них - душа жива Збирай, як діаманти, ті слова. Твого народу в них — душа жива