Презентация Альбер Камю філософія абсурду

Скачать презентацию  Альбер Камю філософія абсурду Скачать презентацию Альбер Камю філософія абсурду

alyber_kamyu_fіlosofіya_absurdu.ppt

  • Размер: 82 Кб
  • Количество слайдов: 10

Описание презентации Презентация Альбер Камю філософія абсурду по слайдам

Альбер Камю:  філософія абсурду Виконала: студентка 4 к. 8 гр. Совтус Юлія Альбер Камю: філософія абсурду Виконала: студентка 4 к. 8 гр. Совтус Юлія

У французькій філософії середини ХХ ст.  проблема абсурду стає чи не однією з найважливіших. ЦяУ французькій філософії середини ХХ ст. проблема абсурду стає чи не однією з найважливіших. Ця проблема пов’язана, в першу чергу, з філософією екзистенціалізму, а насамперед творчістю Ж. П. Сартра та А. Камю.

Проблема абсурду у Камю розкривається у його філософських працях, а також у художніх творах: драматургії таПроблема абсурду у Камю розкривається у його філософських працях, а також у художніх творах: драматургії та прозі. Самі лише філософські праці не дають достатнього розуміння цієї проблеми філософом. Лише розглянувши в комплексі усю творчість Камю, можна мати достатній матеріал для аналізу.

Творчість А. Камю можна поділити на кілька етапів. Еволюцію творчості Камю простежити не важко, - змінаТворчість А. Камю можна поділити на кілька етапів. Еволюцію творчості Камю простежити не важко, — зміна його філософських поглядів безпосередньо пов’язана з історичними обставинами. Камю сам зробив спробу поділити власну творчість на певні етапи (“Записники”, 1947р. ).

Перший етап своєї творчості Камю іменував етапом “Абсурду”. Це твори написані під час війни і доПерший етап своєї творчості Камю іменував етапом “Абсурду”. Це твори написані під час війни і до її початку. До них належать: “Калігула”, “Сторонній”, “Міф про Сізіфа”.

С. Великовський бачить такий поділ на етапи у формі спіралі: Першим витком спіралі є коло “Абсурду”.С. Великовський бачить такий поділ на етапи у формі спіралі: Першим витком спіралі є коло “Абсурду”. Другим витком є “Бунт”. Цей етап утворюють твори: “Чума”, “Праведні”, “Бунтуюча людина”. Третій виток — твори написані у 50-ті роки.

Проблемою абсурду у творчості А. Камю цікавились, починаючи з часу написання його ранніх творів. По-перше, цеПроблемою абсурду у творчості А. Камю цікавились, починаючи з часу написання його ранніх творів. По-перше, це була не тільки досить нова проблема, а й актуальна, по-друге, у Камю проблема абсурду знайшла досить цікаве й неоднозначне тлумачення. Камю підніс проблему абсурду до рівня найважливіших проблем людства.

Саме поняття абсурд у його сучасному філософському значенні ввів філософський письменник А. Мальро,  тобто абсурд,Саме поняття абсурд у його сучасному філософському значенні ввів філософський письменник А. Мальро, тобто абсурд, як характеристика існування людини в сучасному світі. У певному розумінні і Камю, і Сартр вважали Мальро своїм наставником.

Сам термін “абсурд” (від лат. absurdus) означає безглуздя, нісенітницю,  неможливість. Камю визначив абсурд як “метафізичнийСам термін “абсурд” (від лат. absurdus) означає безглуздя, нісенітницю, неможливість. Камю визначив абсурд як “метафізичний стан людини в світі”, отже як основну проблему людського буття. “Для Камю абсурдність не є онтологічною категорією, іманентною світобудові, — вона є породженням самоусвідомлення людини в світі”.

Дякую за увагу! Дякую за увагу!
  • Мы удаляем страницу по первому запросу с достаточным набором данных, указывающих на ваше авторство. Мы также можем оставить страницу, явно указав ваше авторство (страницы полезны всем пользователям рунета и не несут цели нарушения авторских прав). Если такой вариант возможен, пожалуйста, укажите об этом.