Презентац ія на тему: «Місяц і» Вол

Скачать презентацию Презентац ія на тему: «Місяц і» Вол Скачать презентацию Презентац ія на тему: «Місяц і» Вол

prezentaciya_microsoft_powerpoint_(2).pptx

 • Размер: 1.1 Мб
 • Автор:
 • Количество слайдов: 14

Описание презентации Презентац ія на тему: «Місяц і» Вол по слайдам

Презентац ія на тему: «Місяц і» Вол одимир-Волинський Педагогічний кол едж ім. А. Ю. КримськогоПрезентац ія на тему: «Місяц і» Вол одимир-Волинський Педагогічний кол едж ім. А. Ю. Кримського Підготувала студентка І курсу групи –Т Хмилюк Юлія Олександрівна Презентація на тему: «Місяці»

   Зміст Місяці : 1. Січень. 2. Лютий. Зміст Місяці : 1. Січень. 2. Лютий. 3. Березень 4. Квітень. 5. Травень. 6. Червень. 7. Липень. 8. Серпень. 9. Вересень. 10. Жовтень. 11. Листопад. 12. Грудень.

   Січень Вийшов січень у кожусі Білі брови, білі вуса. Біла торба Січень Вийшов січень у кожусі Білі брови, білі вуса. Біла торба у руках, Зорі світяться в очах. Січень сипав із торбинки Сніг на сосни і ялинки, А з дерев на стежечки Сніг трусили білочки.

   Лютий Другий місяць зветься Лютий, А лютує він тому, Що на Лютий Другий місяць зветься Лютий, А лютує він тому, Що на світі довго бути Не доводиться йому. Хоче Лютий, щоб на світі Панувала вік зима. Та поволі сонце гріти Починає крадькома. Довші дні, коротші ночі. Гульк — уже й струмок тече! Лютий враз як зарегоче, Знов морозом припече. Та як здійме враз хуртечу, Як засипле снігом дах! Люди добре топлять печі, Щоб не змерзнуть у хатах. Та здаля вже крок по кроку Йде весна, веселий час. І, розгніваний, до строку Лютий геть тіка від нас.

   Березень іде, Провесну веде, Шепче вітер поміж віти: «Озивайтесь, де Березень іде, Провесну веде, Шепче вітер поміж віти: «Озивайтесь, де ви, діти, Де ви, діти, де? » Тане — тане сніг, Річкою побіг — Вже дихнуть вільніше груди, Більше вже нудьги не буде, А веселий сміх!

  Квітень - Я квітую, - каже квітень, - Квітом луків і Квітень — Я квітую, — каже квітень, — Квітом луків і гаїв. Листя зграйками на вітах Жде-чекає солов’їв. Я квітую! — квітень каже, — Весно-сестро, пам’ятай, Що довік бажання наше — Прикрашати рідний край.

  Травень Люблю я час грози весною, Коли травневий перший грім, Немовби тішачися Травень Люблю я час грози весною, Коли травневий перший грім, Немовби тішачися грою, Гуркоче в небі голубім. Луна співає голосисто, От дощик бризнув, пил летить, Краплин прозорчасте намисто На сонці золотом горить. Біжать потоки з гір суворих, Пташиний не змовкає гам, І в лісі гам, і шум у горах — Усе підспівує громам. . .

  Червень Ходить літо Білим світом Від двора і до двора, А за літом Червень Ходить літо Білим світом Від двора і до двора, А за літом — Червень слідом Спілі ягоди збира. І солодкі, і червоні Обриває тут і там, Не сороці, не вороні — Куштувать дає шпакам. — Ну, які вони? — питає. — Чи сподобались, чи ні? І збирає-вибирає Найспіліші та смачні У найбільший козубок Для малят, для пташок, Запашні та соковиті — Щедрим сонечком налиті.

  Липень Місяць липень — середина літа. Сяють дні промінням золотим, Медоносна липа вся Липень Місяць липень — середина літа. Сяють дні промінням золотим, Медоносна липа вся у цвіті, І повітря пахне цвітом тим. Спіє жито на колгоспнім полі, Коник у траві не замовка. Радості тепер в дітей доволі: Кличе їх і поле, і ріка. Добре сіно у лугах згрібати Чи носити воду косарям. Праці є приємної багато Загорілим молодим рукам.

  Серпень, дощами умитий, Ранки туман заснував, Перший, росинками вкритий, Жовтий листочок упав. Осінь Серпень, дощами умитий, Ранки туман заснував, Перший, росинками вкритий, Жовтий листочок упав. Осінь нитка тоненька Плуталась поміж отав, Серпень засмаглий тихенько В даль голубу відпливав.

   Вересень спішить у гості Та веде з собою осінь. І везуть Вересень спішить у гості Та веде з собою осінь. І везуть вони в візку Ось компанію яку: Черевань гарбуз сидить, Про щось з перцем гомонить, І пузаті капустинки, Наче баби у хустинках, Жовті дині і квасоля, І картопля прямо з поля, І веселі три морквини, В купі суконь цибулину, І червоний бурячок, Щоб варити борщичок.

   Жовтень Стоять осики на узліссі, Тремтливі, голі та сумні, Бо на Жовтень Стоять осики на узліссі, Тремтливі, голі та сумні, Бо на зволоженій землі Поволі тліє їхнє листя. З туману скирта жовтобока У небо нишком погляда, І на чоло її сіда Сонлива хмара сіроока. А в лісі в їжаків на спинах Під цокіт білочок рудих Останні запашні гриби Пливуть у шелесті осіннім.

  Листопад. Холодний вітер Загойдав деревам віти, День короткий, сонце низько, І зима уже Листопад. Холодний вітер Загойдав деревам віти, День короткий, сонце низько, І зима уже так близько. Он безлистий гай сумує, Щебет птахів він не чує. І застигло в тузі поле, Переоране і голе. Горобина — у намисті, Під ногами — килим з листя, Небом сунуть хмари грізні. Хазяйнує осінь пізня. . .

  Грудень  Всі річки тепер в обнові, Біле скло над Грудень Всі річки тепер в обнові, Біле скло над бережком. Ходить грудень по діброві, Застеляє світ сніжком. Вишні з інею розквітли, В білих шубах всі дубки. Позирають ночі світлі В розмальовані шибки. Є вже саночки новенькі, Є хороші ковзани, А мороз веселий дзенька, Налітає з далини.