«Поетичне мистецтво» — віршований маніфест символізму. Картини сутінок

Скачать презентацию «Поетичне мистецтво» — віршований маніфест символізму. Картини сутінок Скачать презентацию «Поетичне мистецтво» — віршований маніфест символізму. Картини сутінок

31838-pol_verlen.ppt

  • Количество слайдов: 9

>«Поетичне мистецтво» — віршований маніфест символізму. Картини сутінок буття, настрій задумливого суму — провідні «Поетичне мистецтво» — віршований маніфест символізму. Картини сутінок буття, настрій задумливого суму — провідні мотиви верленської поезії

>Попри всі прикрості долі, митець завжди ніс музику у своїй душі, чув голоси, яких Попри всі прикрості долі, митець завжди ніс музику у своїй душі, чув голоси, яких ніхто ніколи до нього не чув, бачив дивовижні образи, що створювала його душа, огортаючи їх серпанком найтонших почуттів. Верленівський світ надзвичайно мінливий і суперечливий у своїх настроях і враженнях, але він завжди гармонійний і вишуканий.

>Лірика П. Верлена відтворила складні й суперечливі переживання душі, яка прагнула кохання і не Лірика П. Верлена відтворила складні й суперечливі переживання душі, яка прагнула кохання і не знаходила його, хотіла вирватися до світла й чистоти і змушена була жити в сутінках буденності, шукала віри й приречена була на вічну зневіру. Головні події, які відбувалися у творах Верлена, — це події особистого значення: любов і розлучення, радість і сум, надія і самотність.

>Теми його віршів — глибоко особисті. Про щоб він не писав, усе забарвлене його Теми його віршів — глибоко особисті. Про щоб він не писав, усе забарвлене його меланхолією, неясною тугою. Поет також любив зображувати дощ, тумани, сутінки, коли випадковий спалах світла висвічував частину нечіткої картини. Його вірші — це фіксація безпосередніх миттєвих вражень. Тому імпресіоністичність — це одна з найважливіших рис верленівської поезії. І його часто називали поетом-імпресіоністом.До всіх поетичних картин автор добирав не тільки образи, але й кольори і звуки.

>Окрім того, постійним мотивом творчості Верлена було також злиття станів душі й природи. У Окрім того, постійним мотивом творчості Верлена було також злиття станів душі й природи. У поезії П. Верлена природа і внутрішні настрої створили цілісну єдність, а не просто доповнювали один одного. Тому одним із улюблених прийомів Верлена стало олюднення, яке виявлялося в епітетах, метафорах, порівняннях та інших тропах, що, неначе, «оживлювали» усе навкруги.

>У своїй поезії Верлен наблизився до розуміння душі, яка прагнула гармонії, але, не знаходячи У своїй поезії Верлен наблизився до розуміння душі, яка прагнула гармонії, але, не знаходячи її у світі, плакала й страждала, виливаючи весь свій сум у мелодіях ліричних віршів. Своєрідною «візитною карткою» Верленової поезії в Україні стала знаменита «Осіння пісня» — яскравий зразок природності поєднання звукового ряду й емоції. Цей вірш увійшов до збірки «Сатурнічні поезії». Хмура осінь. Голосіння Безвідрадне, світове Зворушує знов боління, Моє бідне серце рве. Проминуло життя втішне; Ледве зимну, весь поблід. Спогадавши про колишнє, Гірко плачу йому вслід. Що ж? До краю треба плутать, Вітер лютий дме в кістки, Мов те листя мене крутить Та штиря на всі боки. (Переклад М. Лукаша)

>У вірші Верлен звернувся до осені, на що прямо вказував заголовок вірша. Проте прикмет У вірші Верлен звернувся до осені, на що прямо вказував заголовок вірша. Проте прикмет осені дуже мало в тексті. У Верлена воєдино зливалися осінній пейзаж і пейзаж душі. Тому осінь у поезії мала іншу семантику: прощальна пісня (осінь — схил життя, близький кінець, за яким небуття). «Осінь» у значенні туга, смуток, холод, самотність, невлаштованість.В «Осінній пісні» порушені межі поміж простором (об'єктивним і суб'єктивним) і часом (минулим, теперішнім, майбутнім). Головне для Верлена — створити враження, настрій, викликати відповідні асоціації у читачів, схвилювати їх мелодією осінньої пісні.

>Вірш Верлена за своїм естетичним змістом і відповідною вишуканою формою став справжнім виявом нового Вірш Верлена за своїм естетичним змістом і відповідною вишуканою формою став справжнім виявом нового «поетичного мистецтва», протиставленого правилам класицизму і раціоналізму. Художні відкриття поета сприяли подальшому утвердженню модернізму. П. Верлен повів за собою не лише ціле покоління французьких символістів, а й представників європейської літератури.

>Дякою за увагу. Дякою за увагу.