Скачать презентацию POCZTA ELEKTRONICZNA czyli jak poradzić sobie bez listonosza Скачать презентацию POCZTA ELEKTRONICZNA czyli jak poradzić sobie bez listonosza

522c6d24f2c676a8c83a0067ad504acc.ppt

  • Количество слайдов: 11

POCZTA ELEKTRONICZNA czyli jak poradzić sobie bez listonosza. POCZTA ELEKTRONICZNA czyli jak poradzić sobie bez listonosza.

Czym jest poczta elektroniczna Internet jest to rozległa i rozbudowana sieć komputerowa. Każdego dnia Czym jest poczta elektroniczna Internet jest to rozległa i rozbudowana sieć komputerowa. Każdego dnia korzysta z niej miliardy użytkowników. Swoimi korzeniami Internet sięga przełomu lat 60 - tych i 70 – tych XX wieku. TUTAJ WIECEJ O HISTORII INTERNETU Poczta elektroniczna stanowi jedną z podstawowych ogólnodostępnych usług Internetowych. Najpopularniejsze usługi internetowe: • World Wide Web – strony internetowe WWW • Wyszukiwarki – narzedzia, które pozwalają na wyszukiwanie w sieci materiałów • E-mail – poczta elektroniczna; usługa dzięki której możliwy jest szybkie przesyłanie informacji pomiędzy odległymi użytkownikami • Grupy dyskusyjne – służą do wymiany informacji pomiędzy zainteresowanymi osobami • Internetowe pogawędki – to usługa za pomocą której można bezpośrednio skontaktować się z wybraną osobą • IRC tj. tzw. Czat – dzięki tej usłudze możliwy jest kontakt z innym człowiekiem w czasie rzeczywistym

Struktura adresu internetowego Nazwa konta pocztowego - tzw. login Znak rozdzielający – małpa (ang. Struktura adresu internetowego Nazwa konta pocztowego - tzw. login Znak rozdzielający – małpa (ang. at) Adres serwera pocztowego

Zakładanie konta e-mail na przykładzie Gmail Aby założyć konto poczty elektronicznej należy przejść prostą Zakładanie konta e-mail na przykładzie Gmail Aby założyć konto poczty elektronicznej należy przejść prostą procedurę rejestracyjną. Polega ona na wypełnieniu prostego formularza. Na początku określamy własny login oraz hasło poczty elektronicznej. Poniżej widoczny jest fragment formularza na serwerze Gmail. Po prawidłowym wypełnieniu druku i zaakceptowaniu regulaminu nasza skrzynka jest automatycznie uaktywniana.

Wypełniając formularz pamiętaj! Login będzie stanowił nazwę twojego konta. Dobrze by było aby jednoznacznie Wypełniając formularz pamiętaj! Login będzie stanowił nazwę twojego konta. Dobrze by było aby jednoznacznie się z Tobą kojarzył i był łatwy do zapamiętania. Hasło w odróżnieniu od loginu powinno być łatwe do zapamiętania dla Ciebie, ale jednocześnie trudne dla osób postronnych. Ono będzie zabezpieczało Twoją skrzynkę przed dostępem osób trzecich. Nigdy jako hasła nie stosuj własnego nazwiska, daty urodzenia itp. Nigdy nie podawaj hasła do swojej skrzynki innym osobom.

Zapamiętaj Aby możliwe było korzystanie z poczty elektronicznej, niezbędne jest posiadanie skrzynki (konta) poczty Zapamiętaj Aby możliwe było korzystanie z poczty elektronicznej, niezbędne jest posiadanie skrzynki (konta) poczty elektronicznej. Załóż konto Zakładając konto poczty elektronicznej zawsze czytaj warunki korzystania z usługi (to bardzo ważne!)

Sposoby prowadzenia korespondencji Korespondencję za pomocą poczty elektronicznej można prowadzić na kilka sposobów: 1. Sposoby prowadzenia korespondencji Korespondencję za pomocą poczty elektronicznej można prowadzić na kilka sposobów: 1. Bezpośrednio ze strony internetowej. Wpisując do wyszukiwarki odpowiedni adres np. www. gmail. com 2. Za pomocą wyspecjalizowanych programów pocztowych jak np. 3. Z pomocą odpowiednio skonfigurowanego telefonu komórkowego.

Sposoby prowadzenia korespondencji Aby rozpocząć pracę z e-mailem należy zalogować się na serwer pocztowy. Sposoby prowadzenia korespondencji Aby rozpocząć pracę z e-mailem należy zalogować się na serwer pocztowy. Po wpisaniu odpowiedniego adresu strony www należy się zalogować tj. podać login i hasło. W efekcie uzyskamy dostęp do naszej skrzynki. Zobacz to na następnym slajdzie.

Sposoby prowadzenia korespondencji Panel znajdujący się z lewej strony widocznego obok okna umożliwia prowadzenie Sposoby prowadzenia korespondencji Panel znajdujący się z lewej strony widocznego obok okna umożliwia prowadzenie korespondencji tj. wysyłanie i odbieranie listów.

Ciekawostki Międzynarodowa nazwa znaku @ to at (ang. ). W języku polskim mówimy, że Ciekawostki Międzynarodowa nazwa znaku @ to at (ang. ). W języku polskim mówimy, że jest to małpa, rosyjskim - pies, a w tureckim – róża. Znak @, oddzielający identyfikator użytkownika od nazwy serwera, został wybrany do tej funkcji, ponieważ nie był wykorzystywany w żadnym innym celu w systemie komputera użytego do przesyłania pierwszych listów elektronicznych. Każdego dnia na świecie wysyłanych jest kilkadziesiąt miliardów e-maili.

Kilka uwag na koniec Załączniki nie powinny być zbyt duże! Przestrzegaj zasad netykiety! Załączniki Kilka uwag na koniec Załączniki nie powinny być zbyt duże! Przestrzegaj zasad netykiety! Załączniki są często źródłem zainfekowania komputera!