Скачать презентацию Планета гігант Нептун Нептун — восьма по Скачать презентацию Планета гігант Нептун Нептун — восьма по

77.pptx

  • Количество слайдов: 11

Планета гігант Нептун Планета гігант Нептун

Нептун - восьма по рахунку планета Сонячної системи і четверта за розміром планета, що Нептун - восьма по рахунку планета Сонячної системи і четверта за розміром планета, що належить до планет-гігантів. Середня далекість Нептуна від Сонця 30, 1 а. о. , період обертання по орбіті - 164 роки і 288 днів. Видимий кутовий діаметр Нептуна складає близько 2°. При вимірі настільки малого діаметра кутомірними пристосуваннями з поверхні Землі відносна помилка дуже велика. Уточнити діаметр Нептуна вдалося 7 квітня 1967 р. , коли планета у своєму русі на тлі зоряного неба заслонило одну з далеких зірок. За результатами спостережень з декількох астрономічних обсерваторій екваторіальний діаметр Нептуна складає 50200 км.

Атмосфера Нептуна складається з водню ( бл. 67 %), гелію (31 %) і метану Атмосфера Нептуна складається з водню ( бл. 67 %), гелію (31 %) і метану (2 %). Крім цих основних компонентів, вона містить також незначні домішки речовин, що є результатом фотолізу метану: ацетилен C 2 H 2, діацетилен C 4 H 2, етилен. C 2 H 4 і етан. C 2 H 6, а також чадний газ CO і молекулярний азот N 2

ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ : Нептун був відкритий незвичайним образом. Було замічено, що Уран рухається не ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ : Нептун був відкритий незвичайним образом. Було замічено, що Уран рухається не зовсім так, як йому покладається рухатися під дією притягання Сонця і відомих у той час планет. Тоді запідозрили існування ще однієї масивної планети і спробували перечислити її положення на небі. Цю надзвичайно складну задачу незалежно друг від друга успішно вирішили англійський астроном Дж. Адамс і француз У. Леверье. Одержавши дані Леверье, асистент Берлінської обсерваторії И. Галлі 23 вересня 1846 р. знайшов планету. Відкриття Нептуна мало найбільше значення насамперед тому, що воно послужило блискучим підтвердження закону всесвітнього тяжіння, покладеного в основу розрахунків. Таким чином, з моменту відкриття Нептун навіть не зробив повного обороту по своїй орбіті.

Будова планети Нептун: У центрі Нептуна, відповідно до розрахунків, мається важке ядро із силікатів, Будова планети Нептун: У центрі Нептуна, відповідно до розрахунків, мається важке ядро із силікатів, металів і інших елементів, що входять до складу земної групи. Вивчення характеру ослаблення блиску зірки при її затьмаренні атмосферою Нептуна дало багато додаткової інформації. Зокрема , була знайдена середня молекулярна вага надхмарних шарів атмосфери Нептуна. Він відповідає молекулярному водневі з невеликою домішкою метану. Деталі на поверхні Нептуна розрізнити дуже важко. Тому параметри добового обертання - положення осі, напрямок і період обертання - визначити з наземних спостережень дуже складно.

Будова : 1. Верхня атмосфера і шар хмар. 2. Атмосфера (водень, гелій, метан) 3. Будова : 1. Верхня атмосфера і шар хмар. 2. Атмосфера (водень, гелій, метан) 3. Мантія (водяний, аміачний, метановий лід) 4. Кам'яне ядро

Супутники планети Нептун: Перший - Тритон - відкрито Вільямом Ласселем о. Мальта, 1846. Він Супутники планети Нептун: Перший - Тритон - відкрито Вільямом Ласселем о. Мальта, 1846. Він має 14 зоряну величину і є найбільшим серед супутників Нептуна. Відстань від Нептуна 394700 км, період обертання 5 діб 21 год. 3 хв. , діаметр близько 2707 км, що на 769 км менше діаметра місяця, хоча маса його у 3, 5 рази менша. Це єдиний супутник Сонячної системи, який обертається навколо своєї планети в протилежний бік від обертання самої планети навколо своєї осі.

Супутники планети Нептун: Другий супутник - Нереїда - дуже невеликий , має сильно витягнуту Супутники планети Нептун: Другий супутник - Нереїда - дуже невеликий , має сильно витягнуту орбіту. Відстань від супутника до планети міняється в межах від 1, 5 до 9, 6 млн. км. Напрямок орбітального руху - пряме. Інші шість супутників Наяда, Таласса, Галатея, Деспина, Ларисса, Протей - були відкриті в 1989 р.

Магнітне поле Нептуна : Магнітосфера тягнеться від планети на гігантську відстань - 650 тисяч Магнітне поле Нептуна : Магнітосфера тягнеться від планети на гігантську відстань - 650 тисяч кілометрів, що в 13 разів більше діаметра самої планети.