Скачать презентацию Підготував студент 17 ЮП групи Фесюра Ярослав Реактивний Скачать презентацию Підготував студент 17 ЮП групи Фесюра Ярослав Реактивний

Реактивное_движение.ppt

  • Количество слайдов: 20

Підготував студент 17 ЮП групи Фесюра Ярослав Реактивний рух Підготував студент 17 ЮП групи Фесюра Ярослав Реактивний рух

Зміст l. I Імпульс тіла. Імпульс сили. l II Закон збереження імпульсу. l III Зміст l. I Імпульс тіла. Імпульс сили. l II Закон збереження імпульсу. l III Реактивний рух: l. Реактивний рух в природі та техніці; l Історія розвитку реактивного руху; l Значення освоєння космосу.

Впродовж багатьох століть люди милувалися і вивчали зоряне небо - одне з найбільших видовищь Впродовж багатьох століть люди милувалися і вивчали зоряне небо - одне з найбільших видовищь природи. З прадавніх часів піднебесся привертало увагу людини, відкриваючи його погляду дивні і незрозумілі картини. Оточені глибокою чорнотою, мерехтять маленькі яскраві вогники. Яскравіші за найкоштовніші камені. чи. Можливо відірвати погляд від цих величезних далеких світів

Я кажу людині: повір в себе! Ти все можеш! Ти можеш пізнати всі таємниці Я кажу людині: повір в себе! Ти все можеш! Ти можеш пізнати всі таємниці вічності. Стати господарем всіх багатств природи. У тебе крила за спиною. Змахни ними! Ну, змахни, і ти будеш щасливий, могутній і вільний. . . К. Е. Ціолковський

Імпульс тіла - векторна фізична величина, що є мірою механічного руху, чисельно рівна твору Імпульс тіла - векторна фізична величина, що є мірою механічного руху, чисельно рівна твору тіла на швидкість його руху. Імпульс сили -- векторна фізична величина, що є мірою дії сили за деякий проміжок часу. Зміна імпульсу тіла дорівнює імпульсу сили При взаємодії тіл імпульси можуть змінюватися.

II. Закон збереження імпульсу II. Закон збереження імпульсу

Закон збереження імпульсу: повний імпульс замкнутої системи тіл лишається сталим при будь-яких взаємодіях тіл Закон збереження імпульсу: повний імпульс замкнутої системи тіл лишається сталим при будь-яких взаємодіях тіл цієї системи між собою. Умови використання закону збереження імпульсу: 1. Система повинна бути замкнутою. 2. Зовнішні сили, що діють на тіла системи, компенсуються чи їх дією можливо знехтувати. 3. Виконується в інерційних системах відліку.

III. Реактивний рух III. Реактивний рух

Всі види руху неможливі без взаємодіі тіл данної системи з зовнішнім середовищем. А для Всі види руху неможливі без взаємодіі тіл данної системи з зовнішнім середовищем. А для здійснення реактивного руху не потрібна взаємодія тіла з довколишнім середовищем.

Рух тіла, що виникає як наслідок відділення з ньго частини його маси з певною Рух тіла, що виникає як наслідок відділення з ньго частини його маси з певною швидкістю, називають реактивним. Принципи реактивного руху знаходять широке практичне застосування в авіації та космонавтиці.

З історії розвитку реактивного руху З історії розвитку реактивного руху

Першим проектом ракети, що пілотується був в 1881 році проект ракети з пороховим двигуном Першим проектом ракети, що пілотується був в 1881 році проект ракети з пороховим двигуном відомого революціонера Миколая Івановича Кибальчича (18531881). Будучи засудженим царським судом за участь в убивстві імператора Александра II, Кибальчич в камері смертників за 10 днів до страти подав адміністації в’язниці записку с описом свого витвору. Але царські чиновники приховали від вчених цей проект. Про нього стало відомо тільки в 1916 році.

В 1903 році Константин Едуардович Ціолковський запропонував першу конструкцію ракети для космічних польотів на В 1903 році Константин Едуардович Ціолковський запропонував першу конструкцію ракети для космічних польотів на рідкому паливі і вивів формулу швидкості руху ракети. В 1929 році вчений запропонував ідею створення ракетних поїздів (многоступінчатих ракет).

Принцип будови ракети-носія Визначення швидкости руху ракети До старту: Після старту, згідно закону збереження Принцип будови ракети-носія Визначення швидкости руху ракети До старту: Після старту, згідно закону збереження імпульсу:

Сергій Павлович Корольов був найзначнішим конструктором ракетно-космічних систем. Під його руководством були здійснені запуски Сергій Павлович Корольов був найзначнішим конструктором ракетно-космічних систем. Під його руководством були здійснені запуски перших у світі штучних супутників Землі, Місяця та Сонця, перших пілотованих космічних кораблів і перший вихід людини з супутника у відкритий космос.

4 жовтня 1957 року в Росії був запущений перший у світі штучний супутник Землі. 4 жовтня 1957 року в Росії був запущений перший у світі штучний супутник Землі. 3 листопада 1957 року в космос був запущений супутник з собакою Лайкою на борту. 2 січня 1959 року була запущена перша автоматична міжпланетна станція "Луна-1", яка стала першим штучним супутником Сонця.

12 квітня 1961 року Юрій Олексійович Гагарин здійснив перший у світі пілотований космічний політ 12 квітня 1961 року Юрій Олексійович Гагарин здійснив перший у світі пілотований космічний політ на кораблісупутниці "Восток-1". Дані про "Восток-1": маса. . . . . 4, 73 т період обертання. . . . 1 год. 48 хв. висота над Землею. . . . 327 км число витків. . . 1 довжина траекторії. . . . 41 000 км

Перший у світі космічний політ, перший у світі космонавт, перший у світі вихід у Перший у світі космічний політ, перший у світі космонавт, перший у світі вихід у відкритий космос, перше у світі «торкання» до другого небесного об’єкту та багато іншого, перше у світовій практиці освоєння космосу належить колишньому СРСР.

Значення освоєння космосу 1. Використання супутників для зв’язку. Телефонний та телевізійний зв’язок. 2. Використання Значення освоєння космосу 1. Використання супутників для зв’язку. Телефонний та телевізійний зв’язок. 2. Використання супутників для навігації морських судів та літаків. 3. Використання супутників в метеорології та для вивчення процесів, що мають місце в атмосфері; прогнозуванняе стихійних явищ. 4. Використання супутників для проведения наукових досліджень, здійснення різного роду технологічних процесів в умовах невагомості, уточнення природних ресурсів. 5. Використання супутників для вивчення космосу та фізичної природи інших тіл Сонячної системи. І т. д.