Скачать презентацию Підготувала Студентка 123 групи Мариніна Ю В Скачать презентацию Підготувала Студентка 123 групи Мариніна Ю В

РРРозвиток укр. рит. слова.ppt

  • Количество слайдов: 25

Підготувала Студентка 123 групи Мариніна Ю. В. Підготувала Студентка 123 групи Мариніна Ю. В.

МОВИ: РОСІЙСЬКА НІМЕЦЬКА ПОЛЬСЬКА ЦЕРКОВНОСЛОВ’ЯНСЬКА МОВИ: РОСІЙСЬКА НІМЕЦЬКА ПОЛЬСЬКА ЦЕРКОВНОСЛОВ’ЯНСЬКА

"употребляет мужицкие слова" І. Нечуй-Левицький

Українська мова не є якимось Українська мова не є якимось "діалектом", це самостійна, справжня мова.

"никакого малороссийскаго языка не было, нет и быть не может"

“ Важка справа була з мовою. Майже вся інтелігенція в Галичині вживала вдома польську “ Важка справа була з мовою. Майже вся інтелігенція в Галичині вживала вдома польську мову. Священики навіть проповіді до народу на селі говорили польською мовою. Діти змалечку вчилися з польської книжки й рідну мову пізнавали хіба тільки від селян. Коли ж прийшло національне освідомлення, всі патріоти вирішили вживати рідну мову - і в розмовах, і в публічних виступах. Це не приходило легко… “

"Будьмо тим, чим бути можемо і повинні. Будьмо народом". Г. Яхимович

Відміна кріпацтва Піднесення ролі риторики у сфері судового красномовства Відміна кріпацтва Піднесення ролі риторики у сфері судового красномовства

Запровадження суду присяжних і розвиток адвокатури Зростання ролі юридичного красномовства Запровадження суду присяжних і розвиток адвокатури Зростання ролі юридичного красномовства

“Ораторське мистецтво не мало можливості розвинутися всебічно: для політичного красномовства не давала простору форма “Ораторське мистецтво не мало можливості розвинутися всебічно: для політичного красномовства не давала простору форма правління, а судове отримало змогу для застосування лише в останній час, після судової реформи"

Судова реформа 1864 р. в Росії сприяла гласності суду, запровадженню інституту присяжних і, звичайно, Судова реформа 1864 р. в Росії сприяла гласності суду, запровадженню інституту присяжних і, звичайно, певному розвитку судової риторики.

Судові оратори Судові оратори

Українське судове красномовство XIX-XX ст. Українське судове красномовство XIX-XX ст.

Західна Україна сміливіше підносила українське слово - тут воно не було заборонено. Західна Україна сміливіше підносила українське слово - тут воно не було заборонено.

Виступи І. Франка в австрійському суді Виступи І. Франка в австрійському суді

К. Зеленецький К. Зеленецький

М. Максимович В. Антонович М. Драгоманов М. Максимович В. Антонович М. Драгоманов

Політичні пропагандисти в Україні М. Міхновський Політичні пропагандисти в Україні М. Міхновський

Є. Чикаленко Є. Чикаленко

Д. Донцов Д. Донцов

С. Єфремов С. Єфремов

М. Грушевський М. Грушевський

Пора піднесення національної самосвідомості українців, буяння духовної та митецької культури краю, розвій найрізноманітніших шкіл Пора піднесення національної самосвідомості українців, буяння духовної та митецької культури краю, розвій найрізноманітніших шкіл і течій у літературі та мистецтві. початок XX ст. - це трагічна епоха. Національний ренесанс був приречений на загибель в умовах наростання тоталітаризму.

Тяжкий період другої світової війни та післявоєнні репресії стосовно українства майже докорінно винищили можливості Тяжкий період другої світової війни та післявоєнні репресії стосовно українства майже докорінно винищили можливості вільного українського слова. Проте це не означає, що зникла офіційна риторика, офіційна пропаганда.

Новітня епоха історії України позначається спалахом риторичної енергії суспільства. В умовах реальної багатопартійності забуяло Новітня епоха історії України позначається спалахом риторичної енергії суспільства. В умовах реальної багатопартійності забуяло політичне красномовство. Оновлення древньої церковної гомілетики: змагання та полеміки між різними конфесіями набувають широкого резонансу. Понад сто політичних партій України користуються повним правом виголошення своїх програм і гасел.