Скачать презентацию Олімпійські Боги на Олімпі Олімпійські боги Скачать презентацию Олімпійські Боги на Олімпі Олімпійські боги

olimpiyski_bogy.pptx

  • Количество слайдов: 28

Олімпійські Боги на Олімпі Олімпійські Боги на Олімпі

 Олімпійські боги (олімпійці) у давньогрецької міфології — боги другого покоління (після першонароджених богів Олімпійські боги (олімпійці) у давньогрецької міфології — боги другого покоління (після першонароджених богів і титанів — богів першого покоління), вищі істоти, котрі мешкали на горі Олімп. Традиційно в число олімпійських богів входило чотирнадцять богів.

Рея Ре я — у давньогрецькій міфології — богиня-мати з покоління титанів; за «Теогонією» Рея Ре я — у давньогрецькій міфології — богиня-мати з покоління титанів; за «Теогонією» Гесіода, дочка Урана й Геї, дружина Кроноса.

Зевс Громовержець Зевс — син Кроноса й Реї, Верховний бог, Бог неба і погоди, Зевс Громовержець Зевс — син Кроноса й Реї, Верховний бог, Бог неба і погоди, Бог порядку та правосуддя. Його постійне місцеперебування гірське пасмо Олімп.

Коли могутній Зевс був ще немовлям, Рея за порадою Геї сховала його від чоловіка Коли могутній Зевс був ще немовлям, Рея за порадою Геї сховала його від чоловіка в гроті на горі Іда. Коли Зевс підріс, він повстав проти батька, переміг його й став володарем богів. Атрибути Зевса —блискавка, скіпетр, інколи молот; він дарує на війні і змаганнях перемогу. Владу над світом Зевс поділяв із звільненими з утроби Кроноса братами й сестрами.

Посейдон Посейдо н — володар світових вод, моря, мореплавства, Океану. У переносному значенні — Посейдон Посейдо н — володар світових вод, моря, мореплавства, Океану. У переносному значенні — морська стихія.

 Посейдон уважався батьком багатьох морських чудовиськ і кількох героїв. Посейдон жив у палаці Посейдон уважався батьком багатьох морських чудовиськ і кількох героїв. Посейдон жив у палаці у морських глибинах, часто бував серед інших богів на Олімпі. Головним атрибутом був тризуб.

 Аїд, — бог підземного світу, володар «царства тіней» померлих, син Кроноса й Реї, Аїд, — бог підземного світу, володар «царства тіней» померлих, син Кроноса й Реї, брат Зевса, Посейдона й Деметри. При поділі світу між братами після перемоги богів над титанами Аїд дістав підземне царство й владу над тінями померлих. Дружиною Аїда була Персефона, дочка богині родючості Деметри.

Гера Гера—Цариця богів, Богиня заміжжя, жінок та народження. Старша дочка Кроноса й Реї, вихована Гера Гера—Цариця богів, Богиня заміжжя, жінок та народження. Старша дочка Кроноса й Реї, вихована в домі Океана й Тетії, сестра і дружина Зевса, з яким вона, за самоським переказом, 300 років перебувала в таємному шлюбі, аж поки він відкрито не оголосив її своєю дружиною й царицею богів. Гера народила Зевсові Гефеста і Ареса

Деметра Деме тра — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, богиня родючості, хліборобства, шлюбу Деметра Деме тра — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, богиня родючості, хліборобства, шлюбу та достатку; посідала важливе місце в грецькій міфології. Мати Персефони.

Гестія — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, Посейдона, Аїда, Деметри та Гери, богиня Гестія — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, Посейдона, Аїда, Деметри та Гери, богиня вогню, покровителька домашнього вогнища, ніколи не залишала Олімпу. Посейдон і Аполлон домагалися її руки, але вона вважала за краще залишитися незайманою і жити у свого брата Зевса

Гестія — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, Посейдона, Аїда, Деметри та Гери, богиня Гестія — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, Посейдона, Аїда, Деметри та Гери, богиня вогню

Гефест Гефе ст — кульгавий син Зевса й Гери, бог вогню та ковальства, на Гефест Гефе ст — кульгавий син Зевса й Гери, бог вогню та ковальства, на відміну від інших богів не цурався фізичної праці. Був неперевершеним майстроммитцем: будував богам палаци, трони, виготовляв зброю, посуд, оздоби. Із золота зробив собі двох рабинь, які вміли ходити і навіть розмовляти. Скіпетр і егіда Зевса, обладунок Ахіллеса, колісниця Геліоса, скриня Пандори, — все це його витвори. Його кузня містилася на Олімпі, за іншими переказами — в Етні та в кратерах інших вулканів, на Лемносі, Ліпарських островах, на Сицилії тощо, де він працював.

Г е ф е с т Г е ф е с т

Афродіта Афроді та — одне з верховних божеств Олімпу, богиня вроди й кохання, мати Афродіта Афроді та — одне з верховних божеств Олімпу, богиня вроди й кохання, мати Ероса, цариця німф і грацій. За Гомером, Афродіта — дочка Зевса й океаніди Діони. У переносному значенні Афродіта —красуня. Афродіта володіє поясом, який може зробити будь -яку смертну жінку чи богиню «гарнішою, ніж сама краса» . Золотоволосою, з блискучим і вологим поглядом та солодкою усмішкою на вустах постає вона в «Іліаді» .

А ф р о д і т а А ф р о д і т а

Діоніс Діо ніс— один з найпопулярніших богів давньої Греції, бог рослинності, родючості, вологи, покровитель Діоніс Діо ніс— один з найпопулярніших богів давньої Греції, бог рослинності, родючості, вологи, покровитель виноградарства й виноробства. У переносному розумінні Діоніс Бахус-Вакх — вино і пов'язані з ним веселощі.

Афіна — давньогрецька Богиня мудрості, війни і ремесел. Зевс мав багато жінок і коханок. Афіна — давньогрецька Богиня мудрості, війни і ремесел. Зевс мав багато жінок і коханок. Першою його дружиною була найрозумніша з богинь Метіда. Але Уран і Гея (Небо й Земля), божества давнього покоління богів, застерегли, що коли Зевс матиме від Метіди сина, то він буде могутніший за нього й відніме в нього трон. Тому, коли Метіда завагітніла, Зевс проковтнув її. Згодом звелів розбити собі голову і звідти вийшла Афіна, що успадкувала від матері розум і розсудливість.

Афіна Афіна

Аполлон Аполло н — син Зевса й Лето, брат Артеміди, батько Орфея, Ліка, Асклепія Аполлон Аполло н — син Зевса й Лето, брат Артеміди, батько Орфея, Ліка, Асклепія та Мілета. Грецькі скульптори зображували Аполлона в образі вродливого, високого, стрункого юнака з довгим волоссям, з луком або лірою в руках, інколи з вовком біля ніг. В елліністичну добу він зображувався оголеним юнаком, що грає на кітарі.

Артеміда Артем іда — дочка Зевса й Лето, сестра Аполлона, первісно шанована як богиня Артеміда Артем іда — дочка Зевса й Лето, сестра Аполлона, первісно шанована як богиня тваринного й рослинного світу. За пізнішими віруваннями, богиня мисливства, лісів і гір; її шанували також як богиню Місяця і породіль. Приносить природну смерть жінкам , але може бути і кровожерливою, часто користуючись стрілами як знаряддям покарання.