Скачать презентацию Нептун Презентацію виконав Савченко Денис Учень 11 -2 Скачать презентацию Нептун Презентацію виконав Савченко Денис Учень 11 -2

Savchenko_Neptun.pptx

  • Количество слайдов: 8

Нептун Презентацію виконав: Савченко Денис Учень 11 -2 групи Фінансово-економічного ліцею Нептун Презентацію виконав: Савченко Денис Учень 11 -2 групи Фінансово-економічного ліцею

Непту н — восьма й остання за віддаленістю від Сонця планета Сонячної системи. Вона Непту н — восьма й остання за віддаленістю від Сонця планета Сонячної системи. Вона четверта за розміром, третя за масою і належить до планет-гігантів. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17, 2 рази, а діаметр екватора у 3, 9 рази більший за земний. Планета названа на честь римського бога морів.

Відкриття Нептун був відкритий незвичайним образом. Було замічено, що Уран рухається не зовсім так, Відкриття Нептун був відкритий незвичайним образом. Було замічено, що Уран рухається не зовсім так, як йому покладається рухатися під дією притягання Сонця і відомих у той час планет. Тоді запідозрили існування ще однієї масивної планети і спробували перечислити її положення на небі. Цю надзвичайно складну задачу незалежно друг від друга успішно вирішили англійський астроном Дж. Адамс і француз У. Леверье. Одержавши дані Леверье, асистент Берлінської обсерваторії И. Галлі 23 вересня 1846 р. знайшов планету. Відкриття Нептуна мало найбільше значення насамперед тому, що воно послужило блискучим підтвердження закону всесвітнього тяжіння, покладеного в основу розрахунків. Таким чином, з моменту відкриття Нептун навіть не зробив повного обороту по своїй орбіті.

Супутники Нептуна У Нептуна вісім супутників. Перший - Тритон - відкритий у 1846 р. Супутники Нептуна У Нептуна вісім супутників. Перший - Тритон - відкритий у 1846 р. , через двох тижнів після відкриття самого Нептуна. По розмірах і масі він більше Місяця. Має зворотний напрямок орбітального руху. Другий супутник - Нереїда - дуже невеликий , має сильно витягнуту орбіту. Відстань від супутника до планети міняється в межах від 1, 5 до 9, 6 млн. км. Напрямок орбітального руху - пряме. Інші шість супутників - Наяда, Таласса, Галатея, Деспина, Ларисса, Протей - були відкриті в 1989 р.

Магнітне поле Нептуна Нептун має магнітне поле, напруженість якого на полюсах приблизно вдвічі більша, Магнітне поле Нептуна Нептун має магнітне поле, напруженість якого на полюсах приблизно вдвічі більша, ніж на Землі. Ефективна температура поверхні планети становить близько 38 К. У центрі ядра Нептуна температура досягає 7000 К за тиску 7 -8 мегабар.

Хімічний склад, будова, умови на поверхні Атмосфера Нептуна — це здебільшого водень і гелій Хімічний склад, будова, умови на поверхні Атмосфера Нептуна — це здебільшого водень і гелій з невеликою домішкою метану: синій колір Нептуна є результатом поглинання цим газом червоного світла в атмосфері, як на Урані. В атмосфері Нептуна міститься у більшій пропорції лід: водний, аміачний, метановий. Також в його атмосфері є сліди вуглеводнів і, можливо, азоту. Товщина атмосфери — від 10 до 20% радіуса поверхні, а її маса — не менше 5 і не більше 10% маси планети. В нижніх шарах збільшується концентрація метану, водяної пари та аміаку, максимальний тиск — 10 ГПа, в 100 000 разів більший земного

Клімат Погода на Нептуні характеризується надзвичайно динамічною системою штормів, з вітрами, що досягають майже Клімат Погода на Нептуні характеризується надзвичайно динамічною системою штормів, з вітрами, що досягають майже надзвукових швидкостей. Максимальна зареєстрована швидкість вітру на Нептуні досягала 600 м/с, що є рекордом для Сонячної системи. У 2007 році було відмічено, що верхня тропосфера південного полюса Нептуна була на 10 °C тепліше, ніж інша частина Нептуна, де температура в середньому становить − 200 °C. Така різниця в температурі достатня, щоб метан, який в інших областях верхній частині атмосфери Нептуна знаходиться в замороженому вигляді, на південному полюсі просочувався в космос.

 Дякую за увагу! Дякую за увагу!