“ Натюрморт –цедуже дивнийживопис: він примушуємилуватися копіямитихречей,

Описание презентации “ Натюрморт –цедуже дивнийживопис: він примушуємилуватися копіямитихречей, по слайдам

“ Натюрморт –цедуже дивнийживопис: він примушуємилуватися копіямитихречей, оригіналамиякихтиніколи немилуватимешся” Епіграф Блез Паскаль “ Натюрморт –цедуже дивнийживопис: він примушуємилуватися копіямитихречей, оригіналамиякихтиніколи немилуватимешся” Епіграф Блез Паскаль

Тема уроку:  Атрибути мистецтва Тема уроку: Атрибути мистецтва

Мета уроку:  навчити передавати красу повсякденних речей, які нас оточують; продовжити ознайомлення зМета уроку: навчити передавати красу повсякденних речей, які нас оточують; продовжити ознайомлення з історією виникнення натюрморту, удосконалювати знання про специфіку реалістичного і декоративного вирішення натюрморту, розвивати почуття форми і простору, відчуття композиційної цілісності; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу

Атрибут – характерна речова ознака;  предмет, за яким можна визначити вид професійної діяльності.Атрибут – характерна речова ознака; предмет, за яким можна визначити вид професійної діяльності.

  Жанр натюрморту має багатовікову історію. Зображення предметів можна побачити на витворах мистецтва Жанр натюрморту має багатовікову історію. Зображення предметів можна побачити на витворах мистецтва часів античності та середньовіччя як частину композиції на історичну чи побутову тематику. Майстерність голландських і фламандських художників 17 ст. сприяла виокремленню натюрморту в самостійний жанр.

Жан-Батист Сімеон Шарден народився в Парижі 2 листопада 1699 року. Він був старшим ізЖан-Батист Сімеон Шарден народився в Парижі 2 листопада 1699 року. Він був старшим із багатьох дітей Жана Шардена та його другої дружини, Жанни Франсуази Даві. Жан-Батист Шарден – французький майстер побутового жанру 18 ст. У його натюрмортах ми зустрічаємо предмети побуту простої людини. Художник майстерно передає найтонші переходи, ефекти освітлення. Він здатний перетворити на поезію звичайний світ предметів.

Жан-Батист Шарден.  «Натюрморт з атрибутами мистецтва » Цей твір французького художника Шарденавважають однимЖан-Батист Шарден. «Натюрморт з атрибутами мистецтва » Цей твір французького художника Шарденавважають одним з найкращих натюрмортів. На картині зображено стіл художника, на якому лежать речі — атрибути мистецтва. У центрі композиції — статуетка, яка символізує мистецтво скульптури. Мистецтво живопису представлено палітрою і шухлядкою для фарб, архітектури — сувоями креслень і готовальнею. На картині зображено нагороди художника, а також книжки. Зображені речі немов натякають на те, що митець — високоосвічена людина.

Слово „квартет” у перекладі з латинської мови означає „четверо”. Вправа «Складаємо квартет» Завдання: підібратиСлово „квартет” у перекладі з латинської мови означає „четверо”. Вправа «Складаємо квартет» Завдання: підібрати до цієї групи четвертий предмет, щоб скласти квартет. Олівці , альбом , фарби , клей , пензлик , склянка.

 «П’ятий зайвий» «П’ятий зайвий»

Майкл Харнетт “ Стіл банкіра” “ Мюнхенський натюрморт” Майкл Харнетт “ Стіл банкіра” “ Мюнхенський натюрморт”

Правила побудови натюрморту  • Спочатку подумайте і оберіть, що буде центром композиції ,Правила побудови натюрморту • Спочатку подумайте і оберіть, що буде центром композиції , які предмети будуть доповнювати, підберіть їх локальний колір, аби не зливалися з фоном. • Починаємо роботу з вибору формату. (Горизонтальному, вертикальному) • Назвіть різницю між спорідненими та контрастними кольорами. • Велике значення має фон , підставка має бути темнішою за фон. • Предмети будуємо нижче від лінії горизонту. • Не загромаджувати передній план.

 • Перш ніж малювати, доберіть необхідні предмети та проаналізуйте їхню форму.  • • Перш ніж малювати, доберіть необхідні предмети та проаналізуйте їхню форму. • Врахуйте, що світло має падати на предмети з одного боку. • При нанесенні світлотіні не забувайте про рефлекс (він надає об’єму предметам круглої форми). • Для посилення урочистого настрою намалюйте вишукано викладені драперії (завіси з тканини, зібраної в складки). • Спробуйте передати різну фактуру матеріалів. Поради

Предмети,  які можна використати в натюрморті Предмети, які можна використати в натюрморті