Скачать презентацию Населення та народи Африки Африка Скачать презентацию Населення та народи Африки Африка

Населення та народи Африки(1).pptx

  • Количество слайдов: 17

 «Населення та народи Африки» «Населення та народи Африки»

Африка – прародина людини На території сучасних Ефіопії, Кенії і Танзанії були виявлені останки Африка – прародина людини На території сучасних Ефіопії, Кенії і Танзанії були виявлені останки людини і його знаряддя праці, вік яких більше 20 млн. років.

Екваторіальні раси Масаї досі ведуть напівкочовий спосіб життя на будівництво території нових Кенії міст Екваторіальні раси Масаї досі ведуть напівкочовий спосіб життя на будівництво території нових Кенії міст і і Танзанії. Але зростання вже побудованих все частіше змушує їх йти з рідних місць. Найвищий народ Африки.

Масаї традиційно будують свої хижі з гною. Це плем'я кочівників, вони постійно переміщаються в Масаї традиційно будують свої хижі з гною. Це плем'я кочівників, вони постійно переміщаються в пошуках корму та води для худоби. Тому їх оселі не постійні, але вони повинні простояти деякий час, поки масаї знаходяться на одному місці. Хатини вишиковуються по колу і захищаються гілками з колючками і шипами для захисту від львова. Молоді корови і кози також містяться всередині бомы (сел).

Пігмеї «Діти лісу» Перше найдавніше свідчення про пигмеях залишив грецький історик V ст. до Пігмеї «Діти лісу» Перше найдавніше свідчення про пигмеях залишив грецький історик V ст. до х. е. Геродот. Пігмеї - кочовий народ. Кілька разів за рік вони залишають свої будинки і разом з усім нехитрим скарбом йдуть прихованими стежками в найглухіші лісові куточки. Самий низькорослий народ. Зростання пігмеїв - 140 -150 див. Шкіра у них золотистокоричневого кольору, світліше, ніж у інших африканців.

Тятивою для їх крихітних луків служать в'юнкі рослини. Свої мініатюрні стріли вони заточують гострим Тятивою для їх крихітних луків служать в'юнкі рослини. Свої мініатюрні стріли вони заточують гострим каменем і обмазують рослинним отрутою. Глиняні горщики вимінюють у сусідніх племен. Ніяких запасів провізії пігмеї не роблять. Якщо видобули м'ясо, то з'їдають його в той же день. Пігмеї придумали дуже ефективний спосіб ловлі! Вони кидають в річку спеціально зварений рослинний отрута. Риба засинає і спливає на поверхню.

У землю встромляють лозу, яку перекидають на певній висоті через центр майбутнього житла і У землю встромляють лозу, яку перекидають на певній висоті через центр майбутнього житла і зміцнюють в протилежній стороні. Живуть пігмеї в куренях, схожих на невеликі зелені горбки. Вогонь пігмеї підтримують постійно. При переході на іншу стоянку вони несуть з собою палаючі головешки, так як викрешувати вогонь при допомозі кременя дуже довго і важко. Так виходить куполоподібний остов, який потім переплітають ліанами, а зверху покривають листям. У пігмеїв, знайомих з землеробством, даху робляться з бананового листя. Перші шари листя просто накладають один на одного, а верхні, які може понести вітер, пов'язують ліанами.

Бушмени «володарі пустелі» Бушмени найдавніше корінне населення Південної і Східної Африки. Живуть в пустелі Бушмени «володарі пустелі» Бушмени найдавніше корінне населення Південної і Східної Африки. Живуть в пустелі Калахарі і Наміб, в околицях западини Етоша в Намібії, в суміжних з нею районах Ботсвани, Анголи та ПАР; незначне число в Танзанії. Бушмени - низькорослий народ, проте складені вони пропорційно Бушмени набагато світліше пігмеїв і банту, мають шкіру жовтуватого відтінку, властиву жителям Південної Азії.

Ніхто в Африці не може зрівнятися з бушменами своїм знанням природи. Бушмени - неперевершені Ніхто в Африці не може зрівнятися з бушменами своїм знанням природи. Бушмени - неперевершені мисливці і слідопити, художники і знавці змій, комах і рослин. Чоловіки полюють за допомогою луків і стріл, наконечники яких отруєні отрутою. Отрута, що паралізує нервову систему жертви, добувають з висушених і розмелених особливих личинок жуків. Також розставляють пастки з сухожиль тварин у водопоїв.

Зазвичай свій табір бушмени влаштовують серед чагарника, за що, мабуть, і отримали від європейців Зазвичай свій табір бушмени влаштовують серед чагарника, за що, мабуть, і отримали від європейців назва - «чагарникові люди» Постійне житло бушменів незначно відрізняється від тимчасового. Вони будують його, використовуючи ті ж підсобні матеріали із застосуванням шкур антилоп. Бушмени - кочівники, і коли вичерпується їжа, вони залишають це місце і йдуть у пошуках її далі.

Европеоїдна раса (корінне населення) Арабські народи бербери У місцевому перекладі «бер-бер» означає «переселення групами» Европеоїдна раса (корінне населення) Арабські народи бербери У місцевому перекладі «бер-бер» означає «переселення групами» . Корінне населення Північної Африки - Бербери - проживають в даний час на територіях країн: Алжиру, Марокко, Лівії, Тунісу, Судану, Єгипту, Нігер, Малі.

Зараз переважна більшість бербер веде осілий спосіб життя. Поширене орне землеробство (пшениця, ячмінь, просо, Зараз переважна більшість бербер веде осілий спосіб життя. Поширене орне землеробство (пшениця, ячмінь, просо, оливки, фінікова пальма, садівництво і городництво). А скотарі-кочівники розводять верблюдів, велика і дрібна рогату худобу. Житла кочівників намети-шатра (тахамт), а осілі племена живуть в дерев'яних або кам'яних оселях.

Проміжна раса Ефіопи від грец. Aithíops - обпалений сонцем, засмагла греки спочатку називали ефіопами Проміжна раса Ефіопи від грец. Aithíops - обпалений сонцем, засмагла греки спочатку називали ефіопами всі народи з темним кольором шкіри населення верхів'їв Нілу Ефіопи низькорослі, тонкокостные з широким плоским обличчям. У них вузький ніс і тонкі губи.

малагасійці основне населення Республіки Мадагаскар (до 20 млн чоловік) Населення вологого тропічного району на малагасійці основне населення Республіки Мадагаскар (до 20 млн чоловік) Населення вологого тропічного району на східному узбережжі займається землеробством і рибальством. Основна культура - рис Скотарство є підсобним. Догляд за худобою (випас, доїння) - почесний обов'язок чоловіків і підлітків. Рибальство і полювання на морських тварин займають значне місце в житті прибережного населення, особливо на заході

Щільність населення Середня густота населення континенту близько 30 осіб/км/2 Щільність населення Середня густота населення континенту близько 30 осіб/км/2

На розміщення населення впливають не лише природні умови, але й історичні чинники, в першу На розміщення населення впливають не лише природні умови, але й історичні чинники, в першу чергу наслідки работоргівлі і колоніального панування. В цілому густо населені долини Нілу (1200 осіб/км 2), приморська зона - країни Марокко, Алжир, Туніс, райони зрошуваного землеробства Судану, оази Сахари, околиці великих міст (100 -200 чол. км. кв. ). Низька щільність населення відзначається в Сахарі - менше 1, у Тропічній Африці - 1 -5, у сухих степах і напівпустелях Наміб і Калахарі менше ніж 1 особа /км 2.