Скачать презентацию Міністерством охорони здоров я України Державний фармакологічний центр ДЕРЖАВНИЙ Скачать презентацию Міністерством охорони здоров я України Державний фармакологічний центр ДЕРЖАВНИЙ

Государственный формуляр лекарственных средств.ppt

  • Количество слайдов: 11

Міністерством охорони здоров’я України Державний фармакологічний центр ДЕРЖАВНИЙ ФОРМУЛЯР лікарських засобів Під редакцією В. Міністерством охорони здоров’я України Державний фармакологічний центр ДЕРЖАВНИЙ ФОРМУЛЯР лікарських засобів Під редакцією В. Т. Чумака, В. І. Мальцева, А. М. Морозова, В. Д. Парія, А. В. Степаненко Випуск перший

Містить рекомендації щодо раціонального призначення та використання лікарських засобів з урахуванням їх цінової доступності Містить рекомендації щодо раціонального призначення та використання лікарських засобів з урахуванням їх цінової доступності при медикаментозному лікуванні хвороб та станів. Розрахований на лікарів всіх спеціальностей, клінічних фармакологів, клінічних фармацевтів, провізорів, організаторів системи охорони здоров’я, студентів вищих медичних навчальних закладів.

Міжнародні експерти відмітили таке негативне явище в Україні як посилення впливу на лікаря щодо Міжнародні експерти відмітили таке негативне явище в Україні як посилення впливу на лікаря щодо призначення медикаментів з боку фармацевтичних компаній, що ведуть агресивну політику. Якщо у західних країнах взаємодія лікаря та фармацевтичної компанії чітко контролюється, то в Україні це явище залишається багато в чому неврегульованим.

Лікарі, які виховані на відомому “золотому стандарті” радянської медицини – ми лікуємо не хворобу, Лікарі, які виховані на відомому “золотому стандарті” радянської медицини – ми лікуємо не хворобу, а хворого і залишені сам на сам з сучасними проблемами охорони здоров’я, коли стара система не працює, а нова не створена, зокрема щодо ефективної фармакотерапії, без засобів на існування, стали легкою добиччю для сучасних ринкових технологій по просуванню ліків до їх застосування.

Все це призвело до ситуації в України, про яку експерти МОЗ, Світового банку, європейської Все це призвело до ситуації в України, про яку експерти МОЗ, Світового банку, європейської комісії та Шведського агентства з міжнародного розвитку у роботі «ОСНОВНІ ШЛЯХИ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ В УКРАЇНІ» - 2005 р. зробили такі висновки:

1. Відсутність раціональної фармацевтичної політики на макро- і мікрорівнях; 2. Нераціональне використання ліків та 1. Відсутність раціональної фармацевтичної політики на макро- і мікрорівнях; 2. Нераціональне використання ліків та існуючого асортименту виробів медичного призначення; 3. Поліпрагмазія (зайве призначення ліків), порушення етапності раціональної фармакотерапії; 4. Обмежений вплив лікаря на призначення ліків. Реальний вплив на лікарські призначення мають фармацевтичні компанії, які ведуть агресивну маркетенгову політику.

Один із керівників Всесвітньої організації охорони здоров’я др. Лембіт Раго, «чим бідніша країна, тим Один із керівників Всесвітньої організації охорони здоров’я др. Лембіт Раго, «чим бідніша країна, тим більше необґрунтованого використання ліків, тим більше ускладнень від поліпрагмазії і більше потреби у ресурсах для лікування пацієнтів, що постраждали від такого лікування» . !!!! звернув увагу на такий парадокс:

До формуляру включається відносно обмежене коло препаратів, які найкраще зарекомендували себе у клінічній практиці. До формуляру включається відносно обмежене коло препаратів, які найкраще зарекомендували себе у клінічній практиці.

Ефективний формуляр не обмежує свободу лікаря у виборі найбільш ефективного лікування конкретного пацієнта. Більш Ефективний формуляр не обмежує свободу лікаря у виборі найбільш ефективного лікування конкретного пацієнта. Більш того, від лише підтверджує реальність, що лікар не може теоретично використовувати 12 тисяч лікарських засобів, які зареєстровані в Україні, а може обмежитися вузьким колом рекомендованих препаратів.

Нажаль, практично не існує системи офіційної інформації лікаря щодо ефективної фармакотерапії. Ефективний формуляр не Нажаль, практично не існує системи офіційної інформації лікаря щодо ефективної фармакотерапії. Ефективний формуляр не ставить перед собою задачу знизити споживання ліків. Мова може йти про ефективне їх використання та запобігання поліпрагмазії

1. НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРИХ ОТРУЄННЯХ 28 – 391. 1. Детоксикаційна терапія консервативна 1. 1. НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРИХ ОТРУЄННЯХ 28 – 391. 1. Детоксикаційна терапія консервативна 1. 2. Детоксикаційна терапія (консервативні та екстракорпоральні методи) 2. КАРДІОЛОГІЯ. ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ 40 – 122 2. 1. β -адреноблокатори 2. 2. Селективні інгібітори I f каналів 2. 3. Блокатори кальцієвих каналів 2. 4. Інгібітори ангіотензинперетворюючого фермента (АПФ)2. 5. Блокатори рецепторів ангіотензину II 2. 6. Антигіпертензивні лікарські засоби центральної дії 2. 7. Вазоділататори 2. 8. α адреноблокатори 2. 9. Діуретики 2. 10. Нітрати 2. 11. Серцеві глікозиди 2. 12. Адреноміметичні лікарські засоби 2. 13. Антиаритмічні лікарські засоби 2. 14. Лікарські засоби, які впливають на згортання крові та функцію тромбоцитів 2. 15. Гіполіпідемічні лікарські засоби 2. 16. Засоби, що підвищують стійкість міокарда до гіпоксії 2. 17. Засоби, що регулюють кровообіг головного мозку2. 18. Лікарські засоби, які нормалізують процеси у стінці судин 2. 18. 1. Антиоксидантні засоби 2. 18. 2. Ангіопротектори 2. 18. 3. Антигіпоксантні засоби 2. 18. 4. Білкові гідролізати 2. 19. Антиадренергічні лікарські засоби 2. 19. 1. Гангліоблокуючі засоби 2. 19. 2. Симпатолітичні засоби 2. 20. Анальгетики 2. 21. Психолептичні засоби застосовуються в наркології