Мета: Вивчивши цю тему, повинні знати: сутність предмету

Скачать презентацию Мета: Вивчивши цю тему, повинні знати: сутність предмету Скачать презентацию Мета: Вивчивши цю тему, повинні знати: сутність предмету

lektsia_1_cvetkova.ppt

  • Размер: 3.0 Мб
  • Автор:
  • Количество слайдов: 21

Описание презентации Мета: Вивчивши цю тему, повинні знати: сутність предмету по слайдам

Мета: Вивчивши цю тему, повинні знати: сутність предмету аудиту;  об'єкти аудиту;  відмінністьМета: Вивчивши цю тему, повинні знати: сутність предмету аудиту; об’єкти аудиту; відмінність аудиту від інших систем контролю; відмінність аудиту від ревізії; види послуг, що надаються аудиторами; що таке «оглядова (експрес -) перевірка «; поняття операційної перевірки; сутність операційного аудиту; методологічні прийоми аудиту;

 Предмет, об'єкти і суб'єкти аудиту Метод і методичні прийоми аудиту Класифікація послуг, що Предмет, об’єкти і суб’єкти аудиту Метод і методичні прийоми аудиту Класифікація послуг, що надаються аудиторами Аналітичні процедури в аудиті Вибіркова перевірка

До предмету аудиту слід відносити процеси і явища, які відображені документально і пов'язані зДо предмету аудиту слід відносити процеси і явища, які відображені документально і пов’язані з господарською діяль ністю підприємств, при цьому межі аудиторського дослідження визначаються його метою Об’єктами аудиту є здійснювані господарські процеси, які в сукупності становлять господарську діяльність суб’єкта, що перевіряєть ся. Об’єкт і суб’єкт — це взаємодоповнюючі протилежності соціального процесу і, перш за все, людської матеріально-виробничої діяльності, це сторони одного цілого, які не мають сенсу, якщо їхня цілісність розпадається

У загальному вигляді метод будь-якої науки — це спосіб дослідження явищ,  процесів, системУ загальному вигляді метод будь-якої науки — це спосіб дослідження явищ, процесів, систем тощо. Методичні прийоми проведення аудиторської перевірки: До них відносять: фактичну перевірку, документальну перевірку, підтвердження, спостереження, обстеження, опи тування, перевірку механічної точності, аналітичні тести, ска нування, спеціальну перевірку, зустрічну перевірку (рис. 1).

Рис. 1. Класифікація методів аудиту Рис. 1. Класифікація методів аудиту

 Під фактичною перевіркою розуміють перевірку кількіс ного і якісного стану об'єктів, який встановлюється Під фактичною перевіркою розуміють перевірку кількіс ного і якісного стану об’єктів, який встановлюється шляхом обстеження, огляду, обміру, перерахунку, зважування, лабо раторного аналізу та інших способів перевірки фактичного стану активів. Документальна перевірка — це перевірка документів і записів, яка може бути формальною, арифметичною та по суті. Формальна перевірка полягає у візуальній перевірці пра вильності записів усіх реквізитів, у виявленні безпідставних виправлень, підчисток, дописувань у тексті і цифрах, у пере вірці достовірності підписів посадових і матеріально-відпові дальних осіб. Арифметична перевірка документів полягає в перевірці правильності розрахунків у документах, облікових регістрах звітних формах. Перевірка документів по суті дозволяє встановити законність і доцільність господарських операцій, правильність відображення операцій на рахунках бухгалтерського обліку та від несення до статей витрат та доходів.

 Підтвердження — полягає в одержанні письмової відповід клієнта або третіх осіб з метою Підтвердження — полягає в одержанні письмової відповід клієнта або третіх осіб з метою підтвердження точності інформації (наприклад, підтвердження дебіторської заборгованості). Спостереження — дає можливість одержати загальну характеристику можливостей клієнта на підставі візуального огляду. Обстеження — особисте ознайомлення з предметом дослідження. Наприклад, обстеження місць зберігання продукції запасів тощо. Опитування — це одержання письмової або усної інформації від клієнта або про клієнта.

 Перевірка механічної точності  передбачає повторну перевірку підрахунків і передачі інформації.  Аналітичні Перевірка механічної точності передбачає повторну перевірку підрахунків і передачі інформації. Аналітичні тести — методи порівняння — як в абсолют них одиницях, так і у відносних (індекси, коефіцієнти, відсотки Сканування — безперервний, поелементний перегляд, інформації (наприклад, перегляд первинних документів щ> рух грошей у касі з метою встановлення незвичного факту). Спеціальна перевірка здійснюється із залученням фахівці вузької спеціалізації (фахівець зі шляхового будівництва, технологи тощо)

 Аналітична перевірка — це оцінка фінансових показників за допомогою вивчення вірогідних залежностей між Аналітична перевірка — це оцінка фінансових показників за допомогою вивчення вірогідних залежностей між ними. Комбінована перевірка — це поєднання суцільної, вибірко вої й аналітичної перевірки. Аудиторська перевірка — це складний і тривалий процес. Аудитори постійно працюють над тим, щоб максимально ско ротити час перевірок, не знижуючи при цьому їх якості і не збільшуючи аудиторський підприємницький ризик.

 Оглядова (експрес) перевірка — це перевірка фінансової звітності без детального вивчення системи внутрішнього Оглядова (експрес) перевірка — це перевірка фінансової звітності без детального вивчення системи внутрішнього конт ролю й обліку підприємства, без перевірки первинної докумен тації на достовірність. Операційна перевірка проводиться аудитором з окремих питань за домовленістю з клієнтом. Узгоджені між аудитором і клієнтом процедури перевірки здійснюються з метою задово лення інтересів клієнта стосовно дослідження інформації з окремих питань. Компіляція (трансформація) бухгалтерського обліку — це здійснення процедур трансформації обліку за іншими облі ковими стандартами.

 1. Фаза збору інформації:  зібрати (або поновити) і задокументувати інформацію про клієнта 1. Фаза збору інформації: зібрати (або поновити) і задокументувати інформацію про клієнта і відповідні фактори ризику; вивчити і задокументувати характерні особливості структури внутрішнього контролю клієнта. 2. Фаза планування: скласти попередню думку про суттєвість і оцінити ступінь ризику того, що різні твердження адміністрації можуть мати певні погріш ності; визначити, чи слід перевіряти ефективність політики і мето дики структури контролю; вибрати і зареєструвати відповідну стратегію аудиту для кожного рахунку або групи рахунків. 3. Фаза здійснення аудиту: зібрати, оцінити і задокументувати докази на підтвердження пра вильності даних, які містяться в рахунку і розшифровках фінансо вого звіту; переглянути стратегію аудиту на предмет відповідності її встановленим завданням. 4. Фаза представлення звіту: скласти аудиторський висновок про фінансовий звіт; скласти повідомлення про структуру внутрішнього контролю.

 а) порівняння фактичних показників бухгалтерської звіт ності з плановими (кошторисними) показниками певного економічного а) порівняння фактичних показників бухгалтерської звіт ності з плановими (кошторисними) показниками певного економічного суб’єкта — при цьому аудитор повинен оці нити методику планування, яку використовує економічний суб’єкт та переконатись, що клієнт не змінив бухгалтер ських показників звітного періоду відповідно з плановими показниками; б) порівняння фактичних показників бухгалтерської звітності з прогнозними показниками, самостійно визначеними аудитором — при цьому аудитор будує свої думки на підставі тенденцій, що склалися; в) порівняння показників бухгалтерської звітності і пов’яза них з ними відносних коефіцієнтів звітного періоду з нормативними значеннями, що встановлюються діючим зако нодавством або самим економічним суб’єктом . г) порівняння показників бухгалтерської звітності з середньогалузевими даними — при цьому аудитор повинен врахувати, що галузеві дані є середніми значеннями і можуть бути такими, що не відповідають показникам даного економічного суб’єкта;

 д) порівняння показників бухгалтерської звітності з не  бухгалтерськими даними — при цьому д) порівняння показників бухгалтерської звітності з не бухгалтерськими даними — при цьому аудитор повинен переконатись у точності не бухгалтерських даних, які він використовуватиме; є) аналіз змін протягом певного часу показників бухгалтерської звітності і відносних коефіцієнтів, пов’язаних з ними ; Останнім рекомендується аналітичні операції використовувати: а) щоб допомогти аудитору при плануванні характеру, часу і розміру інших аудиторських процедур; б) як процедури перевірки на суттєвість, коли їх викорис тання може бути більш ефективним або продуктивним, ніж тести деталей з метою скорочення ризику невиявлення за окремими твердженнями фінансової звітності підприємства; в) як остаточний (заключний) огляд фінансової звітності підприємства на стадії завершення аудиту.

Вибірка в аудиті — це процес вибору й аналізу частин даних з метою отриманняВибірка в аудиті — це процес вибору й аналізу частин даних з метою отримання інформації чи оцінки стану всієї сукупності Вибірки зазвичай формуються за наступними статтями: перевірка системи внутрішнього контролю; виробничі запаси; собівартість виготовленої продукції; дебіторська заборгованість; кредиторська заборгованість; витрати; банківські рахунки.

 Ризик помилки вибірки — це ймовірність того, що за даними вибірки буде отримана Ризик помилки вибірки — це ймовірність того, що за даними вибірки буде отримана неправильна інформація про сукупність (вибірка нерепрезентативна). Наприклад, сукупність включає 20 елементів, 3 з них включені до вибірки. Усі одиниці вибірки мають помилки, але жодні інші одиниці сукупності помилок не мають. За результатами перевірки робиться висновок, що 3/3, чи 100% вибраної сукупності помилкові. Насправді, тільки 3/20, чи 15% сукупності помилкові.

 дослідження складу загальної сукупності;  визначення обсягу та інтервалу вибірки;  вибір методів дослідження складу загальної сукупності; визначення обсягу та інтервалу вибірки; вибір методів відбору; перевірка вибіркової сукупності; оцінка результатів вибіркової перевірки; оцінка ризику вибіркового контролю; екстраполяція результатів перевірки і підготовка виснов ку. Результати вибірки обґрунтовуються і фіксуються в робо чих документах.