Скачать презентацию МАРС Презентацію виконав Савченко Денис учень 11 -2 Скачать презентацию МАРС Презентацію виконав Савченко Денис учень 11 -2

Савченко Марс.pptx

  • Количество слайдов: 7

МАРС Презентацію виконав: Савченко Денис учень 11 -2 групи Фінансово-економічного ліцею МАРС Презентацію виконав: Савченко Денис учень 11 -2 групи Фінансово-економічного ліцею

Марс називають «червоною планетою» , тому що в його ґрунті є значна частка оксидів Марс називають «червоною планетою» , тому що в його ґрунті є значна частка оксидів заліза. Півкулі планети Марс досить сильно різняться за характером поверхні. У південній півкулі поверхня знаходиться на 1 -2 км вище середнього рівня і густо всіяна кратерами. На півночі поверхня має рівень нижче середнього і тут мало кратерів – основну частину території займають відносно гладкі долини.

Планета Марс має майже аналогічний земному період обертання навколо осі – 24 години 37 Планета Марс має майже аналогічний земному період обертання навколо осі – 24 години 37 хвилин і 22, 7 секунд. Рік на Марсі триває 687 земних діб або 668, 6 марсіанських сонячних діб, які називають солами. Діаметр Марса приблизно вдвічі, а маса в 9 разів менші земних. Пори року на Марсі змінюються майже так само, як і на Землі.

 Планета Марс – сьома за розміром у Сонячній системі. Марс знаходиться найближче до Планета Марс – сьома за розміром у Сонячній системі. Марс знаходиться найближче до Землі. Тому це одна з найбільш вивчених планет. Марс має екваторіальний радіус 3 396 км і середній полярний радіус 3 379 км, обидва значення точно визначені космічним апаратом «Mars Global Surveyor» , який почав свою місію на орбіті навколо планети 1999 року. Маса Марса становить 6418× 1023 кг, що вдесятеро менше за масу Землі, а прискорення вільного падіння на його поверхні — 3, 72 м/с². Це означає, що об'єкти на Марсі важать лише третину своєї земної ваги. У планети є два супутники, Фобос (грец. «Страх» ) і Деймос ( «Жах» ), які були названі на честь двох синів Ареса і Афродіти (римські варіанти назв — Марс і Венера відповідно).

Атмосфера на Марсі складається з 95 % вуглекислого газу, 3 % азоту, 1, 6 Атмосфера на Марсі складається з 95 % вуглекислого газу, 3 % азоту, 1, 6 % аргону й містить сліди кисню й води. Атмосфера дуже запилена через велику кількість мікрочастинок близько 1, 5 µm у діаметрі, які надають марсіанському небу рудувато-коричневого відтінку, якщо дивитися з поверхні планети. Під поверхнею Марса на окремих ділянках є шар вічної мерзлоти товщиною кілька кілометрів. У таких районах на поверхні кратерів видно незвичайні для планет земної групи застиглі флюїдизовані потоки, за якими можна зробити висновок про наявність підповерхневого льоду. За винятком рівнин, поверхня Марса сильно кратерована. Кратери, здебільшого, виглядають більш зруйнованими, ніж на Меркурії чи Місяці. Сліди вітрової ерозії можна побачити всюди.

На планеті Марс знаходиться найвища гора в усій Сонячній системі – згаслий вулкан Олімп На планеті Марс знаходиться найвища гора в усій Сонячній системі – згаслий вулкан Олімп (27 км заввишки він займає площу діаметром в 550 км). А долина Маринера (протяжність 4, 5 тис. км, ширина до 60 км, глибина 7 -10 км) – це найбільший в Сонячній системі каньйон. Згідно з орбітальними спостереженнями й експертизою марсіанських метеоритів, поверхня Марса складається в основному з базальту. Деякі докази свідчать, що частина поверхні Марса багатша на кварц, ніж типовий базальт. Більша частина поверхні вкрита оксидом заліза. Марсіанські породи представлені уламковими пористими породами.

Колонізація Марса може зіграти велику роль у порятунку людства в разі якоїсь глобальної катастрофи Колонізація Марса може зіграти велику роль у порятунку людства в разі якоїсь глобальної катастрофи на Землі , наприклад зіткнення з астероїдом. Незважаючи на те, що ймовірність такої катастрофи невелика, необхідно про це думати, тому що наслідки глобальної катастрофи можуть бути фатальні для людської цивілізації.