Скачать презентацию Lietuvos Respublika Литовская Республика Lietuva Литва -держава Скачать презентацию Lietuvos Respublika Литовская Республика Lietuva Литва -держава

Литва Microsoft Office PowerPoint.pptx

  • Количество слайдов: 17

Lietuvos Respublika Литовская Республика Lietuva Lietuvos Respublika Литовская Республика Lietuva

Литва -держава в Європі , на східному узбережжі Балтійського моря. Назва країни походить від Литва -держава в Європі , на східному узбережжі Балтійського моря. Назва країни походить від давньої назви річки Летава , литовське lieti - «лити » . . Член НАТО , ЄС (з 2004 ) , СОТ , ООН. Площа країни - 65, 2 тис. кв. км Поля і луки займають 57 % території , ліси і чагарники 30 % , болота - 3 % , внутрішні води - 4 %. Найбільші річки - Німан ( Нямунас ) і Неріс. Більше 3 тис. озер ( 1 , 5 % території ) : Корисні копалини - торф , мінеральні будматеріали. Територія Литви розділена на 10 повітів. Повіти утворюють території самоврядувань 9 міст і 43 районів , а також 8 новостворених самоврядувань. Самоврядування діляться на старостати

Tautiška giesmė Та утишка ге сме Lietuva, Tėvyne mūsų Литва, Родина наша, Tu didvyrių Tautiška giesmė Та утишка ге сме Lietuva, Tėvyne mūsų Литва, Родина наша, Tu didvyrių žeme, Ты земля героев, Iš praeities Tavo sūnūs Из прошлого твои сыны Tą stiprybę semia. Пусть силу черпают и твёрдость. Tegul Tavo vaikai eina Пусть твои дети идут Vien takais dorybės Только тропами добродетели, Tegul dirba Tavo naudai Пусть работают для твоего блага Ir žmonių gėrybei И блага людей Tegul saulė Lietuvoj Пусть солнце в Литве Tamsumas prašalina, Тьму рассеет Ir šviesa, ir tiesa И свет, и правда Mūs žingsnius telydi. Пусть сопровождают наши шаги Tegul meilė Lietuvos Пусть любовь к Литве Dega mūsų širdyse, Горит в наших сердцах, Vardan tos Lietuvos Во имя той Литвы Vienybė težydi! Единство пусть цветет!

Галя Грибаускайте. Президент Литви з липня 2009 року. Раніше - комісар Єврокомісії з бюджету Галя Грибаускайте. Президент Литви з липня 2009 року. Раніше - комісар Єврокомісії з бюджету і фінансового планування (2004 -2009 роки), міністр фінансів Литви (20012004 роки), віце-міністр закордонних справ (2000 -2001 роки) та віце-міністр фінансів (1999 -2000 роки. Даля Грібаускайте незаміжня. Дітей немає. Раніше в «жовтій» пресі Литви активно мусувалися чутки про її нетрадиційну сексуальну орієнтацію, сама вона ці чутки спростовувала

Італія має давні традиції виноробства, використовуючи свої сорти винограду і свої методи, які в Італія має давні традиції виноробства, використовуючи свої сорти винограду і свої методи, які в останні роки стають все більш досконалими. Навіть коли італійські винороби користуються міжнародними сортами, такими як Каберне Совіньон або Шардоне, або сучасними методиками, такими, як витримка в нових дубових бочках, вони надають вину характерний «італійський акцент» .

Традиції і звичаї, пов'язані з святами у Італії Вже багато століть римляни дотримуються звичаю Традиції і звичаї, пов'язані з святами у Італії Вже багато століть римляни дотримуються звичаю взаємного одаровування на Різдво і Новий рік, вважаючи, що отримання в ці дні численних подарунків зробить їх щасливіше і багатше. Зберігся і смішний звичай зустрічати новий рік, звільнившись від всього старого, поганого і сумного. Тому опівночі 31 грудня з вікон летить непридатний посуд, ламані меблі і непотрібні предмети. Цікавий звичай супроводить дню покровителя Венеції: жителі дарують бутон яскраво-червоної троянди своїм коханим. Легенда свідчить , що звичай дарувати троянди зобов'язаний своїм початком любові між знатною пані Марією Партечипацио і трубадуром Танкреді. Для того, щоб подолати що існує між коханими соціальний розрив, трубадур вирішив піти на війну і прославитися. Він був видатним воїном, бився без втоми і страху, отримав орден Карла Великого, але після цього його смертельно ранили, він ліг смертю хоробрих серед плантації троянд, які від його крові забарвилися в яскраво-червоний колір. .

Національний костюм Італії На відміну від багатьох інших європейських країн , виділити загальний для Національний костюм Італії На відміну від багатьох інших європейських країн , виділити загальний для Італії національний костюм не просто складно , а неможливо. Причиною тому стала тривала ізоляція окремих регіонів один від одного. Остаточне об'єднання відбулося всього 150 років тому , коли традиції вже були повністю сформовані. Більш того , традиційний одяг змінюється не тільки від регіону до регіону , а навіть від села до села ! Охопити така безліч в одній статті фізично неможливо , тому зупинимося на кількох варіантах , найбільш характерних для південних регіонів , які пройшли через тривалу ізоляцію. Основою повсякденного одягу була туніка. У ній на вулицю виходили більшість римлян і їх рабів. Чоловіча туніка була завдовжки приблизно по коліно, а жіноча була, як правило, довше і досягала землі, а також часто мала рукава. У чоловічих туніках рукава з'явилися лише в II-III століттях нашої ери. У зимовий час люди починали утеплятися, надягаючи поверх туніки ще одну, а то й дві

 Кава Кава "Капуччино" - це уранішня кава, після 12 годин його пити не прийнято, "еспрессо" ж п'ють цілу добу. Причому варять його не тільки в спеціальних апаратах, але і в особливих кавоварках. Макарони Перш за все, італійська кухня - це тисячі виробів з тесту, причому кожне має своєрідний смак. Національним блюдом є макарони. . З макаронних виробів можна виділити спагетті, букатіні, каппелліні Головне в приготуванні пасти соус і тертий італійський сир. Піца До великого здивування туристів, піца не є головним блюдом національної кухні і користується популярністю головним чином у туристів. Що прославилася тепер на весь світ піца колись була блюдом бідняків - коржик з помідорами і спеціями.

Пізанська башня Колізей Колізе й - чи раніша назва Амфітеатр Флавіїв— найбільший амфітеатр Стародавнього Пізанська башня Колізей Колізе й - чи раніша назва Амфітеатр Флавіїв— найбільший амфітеатр Стародавнього Риму, символ імператорської могутності. Вміщав близько 50000 глядачів.

Фонтан Треві Величний фасад палацу і фонтан сприймаються як єдине ціле , і тому Фонтан Треві Величний фасад палацу і фонтан сприймаються як єдине ціле , і тому фонтан здається ще грандіозніше. З центральної ніші палацу як на колісниці виїжджає Океан , що сидить на морській раковині , яку тягнуть тритони і гіппокамп . У нішах з боків від Нептуна поміщені алегоричні фігури , а над ними - барельєфи. Від цього джерела проклали акведук , по якому вода надходила в Рим , і акведук , так само як і джерело , отримав назву Acqua Vergine. На правому барельєфі молода дівчина вказує римським солдатам , де знаходиться джерело.