Лев Семенович Виготський Виконали студентки групи

Скачать презентацию Лев Семенович Виготський Виконали студентки групи Скачать презентацию Лев Семенович Виготський Виконали студентки групи

Лев Семенович.ppt

  • Количество слайдов: 23

>  Лев Семенович Виготський Виконали студентки групи Ппб-1 -11 -4. 0 д Беляєва Лев Семенович Виготський Виконали студентки групи Ппб-1 -11 -4. 0 д Беляєва Анна Галицька Яна

>   Зміст 1. Вступ. 2. Внесок Л. С. Виготського в історію Зміст 1. Вступ. 2. Внесок Л. С. Виготського в історію психології. 3. Цитати Л. С. Виготського. 4. Висновок 5. Список використаних джерел.

>    Вступ  Лев Семенович Виготський (1896 – 1934) – білоруський Вступ Лев Семенович Виготський (1896 – 1934) – білоруський і радянський психолог, засновник культурно-історичної школи в психології, на якій базується психологічна теорія діяльності. Відомий у Європі та США як один з основоположників та розробників когнітивної психології. Особливо важливими є його здобутки у вивченні вищих психічних функцій, психології мовного мислення та його генези, теорії навчання. В даній роботі ми звернули увагу на внесок Лева Виготського в розвиток історії психології.

>Внесок Л. С. Виготського в історію психології У працях Л. С. Виготського органічно поєднуються Внесок Л. С. Виготського в історію психології У працях Л. С. Виготського органічно поєднуються теорія та історія психології. У цьому слід бачити ключ до розуміння солідних знахідок Виготського у самій теорії психології. Його праці за формою переважно історико- теоретичні. Він висуває ідеї, що мають солідне підґрунтя у світовому досвіді психологічного руху. Аналіз окремих психологічних праць, напрямів, шкіл у психології підводить його до побудови власної теорії.

>Внесок Л. С. Виготського в історію психології Виготський досліджує такі проблеми,  пов'язані з Внесок Л. С. Виготського в історію психології Виготський досліджує такі проблеми, пов'язані з історією психології, як характер психологічних систем, історичний смисл ''психологічної кризи". Останню проблему він опрацював у фундаментальному дослідженні "Історичний смисл психологічної кризи.

>Внесок Л. С. Виготського в історію психології  Виготський проголошує можливість наукової методології на Внесок Л. С. Виготського в історію психології Виготський проголошує можливість наукової методології на історичній основі та зауважує: будь- яке більш-менш значне відкриття в якій-небудь галузі, що виходить за межі цієї окремої сфери, має тенденцію перетворюватись у пояснювальний принцип усіх психологічних явищ і виводить психологію за її власні межі – до більш широких сфер знання. Мова йде про об'єктивну необхідність, яка лежить в основі розвитку науки, необхідність, яку можна виявити, якщо до фактів науки підійти також із наукової точки зору. Так постає наукова методологія на історичній основі.

>Внесок Л. С. Виготського в історію психології Цей осередок руху історико-психологічного знання Виготський пояснює Внесок Л. С. Виготського в історію психології Цей осередок руху історико-психологічного знання Виготський пояснює зв'язком із: 1) загальним соціально-культурним підґрунтям епохи; 2) загальними умовами і законами наукового пізнання; 3) об'єктивними вимогами, які ставить до наукового пізнання природа явищ на даній стадії їх дослідження.

> Внесок Л. С. Виготського в історію психології  Отже, спочатку фактичне відкриття, яке Внесок Л. С. Виготського в історію психології Отже, спочатку фактичне відкриття, яке змінює уявлення про всю галузь знань, до якої воно належить та на основі якої воно було сформоване. Далі – поширення ідей на сусідні галузі, відтак змінюється і сама ідея. Вона оволодіває всією дисципліною, переноситься на сусідні дисципліни, продовжує сама видозмінюватися, доповнюючись новим матеріалом, і змінює також ті сфери, в які вона проникає.

>Внесок Л. С. Виготського в історію психології  Ідея залишається пояснювальним принципом до того Внесок Л. С. Виготського в історію психології Ідея залишається пояснювальним принципом до того часу, поки вона виходить за межі основного поняття. Пояснювати, тлумачить Виготський, – означає виходити за власні межі. Тільки-но ідея збігається з основним поняттям, вона перестає що- небудь пояснювати. Тепер ідея пов'язує психологію з галузями знання, що перебувають поза нею, – біологією, фізіологією, механікою. Ідея включається в певну філософську систему, поширюється на весь світ, формується як універсальний принцип або навіть цілий світогляд.

> Внесок Л. С. Виготського в історію   психології  Відкриття, яке розширилося Внесок Л. С. Виготського в історію психології Відкриття, яке розширилося до світогляду (це вже наступна стадія його розвитку), легко руйнується і викликає заперечення з усіх боків. Відокремлена від фактів, що породили її, дійшовши до логічних меж, розвинувшись у світогляд, окрема ідея із наукового факту знову стає фактом соціального життя, повертається в те лоно, з якого вона вийшла.

>Внесок Л. С. Виготського в історію психології Далі ідею обмежують, указують на її дійсне Внесок Л. С. Виготського в історію психології Далі ідею обмежують, указують на її дійсне походження. Вона здійснює зворотний шлях, "виходить у відставку, отримавши генеральський чин". Такий шлях проходить будь-яке відкриття у психології, маючи тенденцію перетворитися в пояснювальний принцип. У зв'язку з цим Виготський розглядає долю чотирьох ідей, які мали вплив на історичний поступ психології у 20 -х роках XX століття: психоаналізу, рефлексології, гештальтпсихології та персоналізму, аналізуючи ці напрями в дусі того принципу становлення, який щойно було сформульовано.

>Внесок Л. С. Виготського в історію психології Підсумовуючи долю цих психологічних спрямувань, Виготський зазначає: Внесок Л. С. Виготського в історію психології Підсумовуючи долю цих психологічних спрямувань, Виготський зазначає: обсяг поняття росте до безконечності, а зміст падає до нуля. Кожна з цих ідей на своєму місці змістовна, осмислена і плідна. Але піднята до рангу світових заповітів, вона прирівнюється до ідей суміжних. Зрештою, ідеї піддаються однаковій критиці, яка зводиться до однієї формули. Такий шлях передвизначений потребою в пояснювальному принципі.

>  Цитати Л. С. Виготського  Искусство есть важнейшее средоточие всех биологических и Цитати Л. С. Виготського Искусство есть важнейшее средоточие всех биологических и социальных процессов личности в обществе, оно есть способ уравновешивания человека с миром в самые критические и ответственные минуты жизни.

> Цитати Л. С. Виготського  Быть в физиологии материалистом нетрудно – попробуйте-ка в Цитати Л. С. Виготського Быть в физиологии материалистом нетрудно – попробуйте-ка в психологии быть им.

>  Цитати Л. С. Виготського . . . ещё недостаточно формально сблизить психологию Цитати Л. С. Виготського . . . ещё недостаточно формально сблизить психологию и историю, следует ещё спросить, какую психологию и какую историю мы сближаем. Метафизически можно сблизить всё, что угодно, со всем.

>Цитати Л. С. Виготського  У этого безумия есть система. Цитати Л. С. Виготського У этого безумия есть система.

> Цитати Л. С. Виготського . . . в психологии создалось положение, которого не Цитати Л. С. Виготського . . . в психологии создалось положение, которого не знают более развитые науки: когда мы говорим о химическом анализе, всякий совершенно ясно представляет себе, что мы имеем в виду. Но совершенно иначе обстоит дело с анализом психологическим. Само понятие психологического анализа чрезвычайно многозначно, оно включает в себя определения, которые не имеют иногда ничего общего друг с другом, а иногда стоят друг к другу в противоположном отношении.

> Цитати Л. С. Виготського  Человек всякую минуту полон неосуществившихся возможностей. Цитати Л. С. Виготського Человек всякую минуту полон неосуществившихся возможностей.

>  Цитати Л. С. Виготського На самом деле психология на каждом шагу учит Цитати Л. С. Виготського На самом деле психология на каждом шагу учит нас, что два действия могут протекать с внешней стороны одинаково, но по своему происхождению, по своей сути, по своей природе могут быть глубоко отличными друг от друга. В этих случаях и нужны специальные средства научного анализа, для того чтобы за внешним сходством вскрывать внутреннее различие.

>  Цитати Л. С. Виготського  Имея конец пути, можно легче всего понять Цитати Л. С. Виготського Имея конец пути, можно легче всего понять и весь путь в целом, и смысл отдельных этапов.

>  Цитати Л. С. Виготського  Пусть мышлению смелых теоретиков дан закон стремиться Цитати Л. С. Виготського Пусть мышлению смелых теоретиков дан закон стремиться ко «всему или ничему» в попытках объяснения; осторожным же исследователям в виде мудрого противовеса приходится принимать во внимание упорство фактов. Ведь стремиться объяснить все и значит: не объяснить ничего.

>   Висновок  Виготський подав ретельний аналіз історичного руху певної системи психології Висновок Виготський подав ретельний аналіз історичного руху певної системи психології – від її зародження та логічних кульмінацій (перетворення у світоглядну систему) до наступного її вичерпання. Проте рух цього історико-психологічного осередку триває в історії дисципліни. Постає нова, більш масштабна проблема – усвідомити історичний рух самої науки, визначити зв'язок її з етикою, рушійні сили її теоретичних змін. Мова йде про те, щоб збагнути історію психології в послідовності та зв'язку її систем. Виготський зробив для цього перший важливий крок, перерваний долею.

> Список використаних джерел 1. Леонтьев А. А. Ключевые идеи Л. С. Выготского – Список використаних джерел 1. Леонтьев А. А. Ключевые идеи Л. С. Выготского – вклад в мировую психологию ХХ столетия. //Психологический журнал, 2001, том 22, № 4 2. Лучков, В. В. и Певзнер. М. С. Значение теории Л. С Выготского для психологии и дефектологии. Вестник Московского университета. Серия 14. Психология. — 1981, № 4. — С. 60 -70 3. Петровский А. В. История советской психологии. М. , 1967. -212 с.