Скачать презентацию Косоокість Виконала студентка 20 групи ІІ мед Скачать презентацию Косоокість Виконала студентка 20 групи ІІ мед

kosoglazie.pptx

  • Количество слайдов: 18

Косоокість Виконала : студентка 20 групи ІІ мед. ф-т Север’ян Мирослава Косоокість Виконала : студентка 20 групи ІІ мед. ф-т Север’ян Мирослава

Косоокість – це стан, що характеризується відхиленням одного або обох очей від центральної осі, Косоокість – це стан, що характеризується відхиленням одного або обох очей від центральної осі, тобто очі людини направлені не в одному напрямку, як годиться, а в різних. У результаті погляд не може сфокусуватися на розглянутому предметі.

Найчастіше косоокість розвивається у дітей у віці 2 -3 років під час формування співдружньої Найчастіше косоокість розвивається у дітей у віці 2 -3 років під час формування співдружньої роботи обох очей. Згідно з медичною статистикою, тим чи іншим ступенем косоокості страждає кожна 50 -та дитина.

Причини косоокості • Травми і інфекційні захворювання головного мозку; • Запальні, судинні або пухлинні Причини косоокості • Травми і інфекційні захворювання головного мозку; • Запальні, судинні або пухлинні змін вочних м'язах; • Неправильно або несвоєчасно діагностована короткозорость, далекозорость або астигматизм; • Вроджені захворювання або родові травми; • Підвищення психічних і фізичних навантажень; • Недотримання зорових навантажень дітьми.

Що відбувається? Що відбувається?

Розрізняють *співдружню *паралітичну дві форми косоокості: У разі співдружньої косоокості косить то ліве, то Розрізняють *співдружню *паралітичну дві форми косоокості: У разі співдружньої косоокості косить то ліве, то праве око, при цьому величина відхилення від центральної осі приблизно однакова. Цей вид косоокості пов'язаний найчастіше з особливостями будови ока, передається спадково і проявляється в основному у дітей.

Ознаки (симптоми) косоокості: * Відхилення очей до скроні або носу *Похиле або повернуте положення Ознаки (симптоми) косоокості: * Відхилення очей до скроні або носу *Похиле або повернуте положення голови *Примруження *Двоїння (у деяких випадках)

Паралітична косоокість виникає внаслідок пошкодження окорухових м'язів, або в результаті захворювання зорового нерва. При Паралітична косоокість виникає внаслідок пошкодження окорухових м'язів, або в результаті захворювання зорового нерва. При цьому косить одне (здорове) око. Коли людина розглядає предмет, його хворе око погано або зовсім не рухається, а здоровому доводиться відхилятися на більший кут.

Косоокість може бути: *Збіжною (часто поєднується з далекозорістю), коли один з очей відхиляється до Косоокість може бути: *Збіжною (часто поєднується з далекозорістю), коли один з очей відхиляється до носа; *Розбіжною (часто поєднується з короткозорістю), коли один з очей відхиляється до скроні; *Вертикальною, коли око косить вгору або вниз.

Косоокість, розвинене в дитинстві, може вплинути на формування психіки дитини. У дітей порушується сприйняття Косоокість, розвинене в дитинстві, може вплинути на формування психіки дитини. У дітей порушується сприйняття навколишнього світу, може сповільнитися фізичний і розумовий розвиток. Частим ускладненням косоокості - різке падіння зору на косяче око в результаті недостатнього зорового навантаження на м'язи ока.

Косоокість може бути вродженим, але частіше воно виникає в ранньому дитинстві. Якщо патологія проявилася Косоокість може бути вродженим, але частіше воно виникає в ранньому дитинстві. Якщо патологія проявилася до 1 року, то її називають рано придбаної. Можливе виникнення хвороби і в 6 років. Але частіше косоокість розвивається у віці від 1 до 3 років. При народженні дитина ще не вміє дивитися «двома очима» , здатність до бінокулярного зору формується поступово до 4 років. При цьому будь-яке відхилення зорової осі від точки фіксації потрібно кваліфікувати як косоокість і ні за яких обставин не розглядати як варіант норми. Це стосується навіть таких, здавалося б, косметично мало виражених випадків, як косоокість з малим кутом і непостійне косоокість. Найбільш часто косоокість розвивається у дітей з далекозорістю - коли малюк погано бачить предмети, що знаходяться поблизу. Косоокість також може розвиватися у дітей з астигматизмом. При астигматизмі деякі ділянки зображення можуть фокусуватися на сітківці, інші - за чи перед нею (бувають і більш складні випадки). У результаті людина бачить спотворене зображення. Дані про це можна отримати, якщо подивитися на своє відображення в овальній чайній ложці. Таке ж спотворене зображення формується при астигматизмі на сітківці ока. Але хоча сама картинка при астигматизмі може бути розмитою і нечітко, людина зазвичай не усвідомлює цього спотворення, оскільки головний мозок «виправляє» його сприйняття. Косоокість може зустрічатися і при короткозорості - коли дитина погано бачить предмети, розташовані вдалині. При косоокості на постійно косить оком поступово відбувається зниження гостроти зору - амбліопія. Це ускладнення пов'язане з тим, що зорова система, щоб уникнути хаосу, блокує передачу в мозок зображення предмета, який сприймає косить очей. Такий стан призводить до ще більшого відхилення цього ока, тобто косоокість посилюється.

Діагностика та лікування • Діагноз косоокості встановлюється тільки лікаремокулістом після ретельного обстеження і з'ясування Діагностика та лікування • Діагноз косоокості встановлюється тільки лікаремокулістом після ретельного обстеження і з'ясування можливих причин розвитку косоокості. Лікар перевірить гостроту зору за допомогою спеціальних таблиць, визначить кут косоокості, оцінить співдружню роботу обох очей за допомогою спеціальних дзеркал, досліджує рухливість очей у всіх напрямках. У разі виявлення паралітичного косоокості обов'язково призначається консультація невропатолога. Косоокість виявляється при огляді дитини і повному офтальмологічному дослідженні із застосуванням тестів на бінокулярний зір і з використанням призматичних лінз.

Лікування косоокості тривале (в середньому займає 2 -3 року), вимагає ретельного дотримання всіх розпоряджень Лікування косоокості тривале (в середньому займає 2 -3 року), вимагає ретельного дотримання всіх розпоряджень лікаря і постійного спостереження. Починають боротьбу з косоокістю з корекції наявних короткозорості, далекозорості, астигматизму. Носіння окулярів починають з самого раннього віку, носять їх постійно і протягом довгого часу до зменшення симптомів косоокості. Інша важлива частина лікування - виконання спеціальних вправ, спрямованих на створення зорової навантаження на ослаблені м'язи ока, що косить. При розвитку ускладнення амбліопії може знадобитися носіння окулярів з заклеєним одним із стекол - таким чином, для гірше бачить очі створюються умови для його постійного навантаження і відповідно тренування ослаблених очних м'язів. Таке лікування проводиться протягом довгого часу і вимагає постійного контролю зору для своєчасного припинення лікування.

Якщо окуляри і спеціальні вправи не допомагають або у випадках паралітичної косоокості, хворого направляють Якщо окуляри і спеціальні вправи не допомагають або у випадках паралітичної косоокості, хворого направляють на хірургічну операцію. У дітей вона найчастіше проводиться у віці 3 -6 років. До 14 років операції проводяться під загальним наркозом, після 14 під місцевою анестезією. Відновлення після операції в середньому займає десять днів. Після операції необхідно продовження виконання спеціальних вправ для тренування очних м'язів і постійне спостереження окуліста.

Комплекс лікування часто передбачає застосування як консервативного, так і, в більшості випадків, хірургічного допомоги. Комплекс лікування часто передбачає застосування як консервативного, так і, в більшості випадків, хірургічного допомоги. При цьому до операції не потрібно ставитися як до альтернативи консервативному лікуванню. Хірургія - це один з етапів лікування, місце та час якого залежать від типу косоокості і глибини ураження зорової системи. До хірургічного лікування і після нього слід проводити консервативні терапевтичні заходи, спрямовані на підвищення гостроти зору, для відновлення зв'язку між очима і стереоскопічного об'ємного зорового сприйняття - це досягається за допомогою спеціальних вправ. Застосовують методики, що дозволяють підвищити функціональний стан зорової частини кори головного мозку, змусити зорові клітини кори працювати в нормальному режимі і тим самим забезпечувати правильне і чітке зорове сприйняття. Ці методики носять стимулюючий характер. Заняття проводяться на спеціальних приладах в амбулаторних умовах курсами по 2 -3 тижні кілька разів на рік. У ході лікування на певному етапі, за наявності високої гостроти зору, відновлення здатності до злиття двох образів з лівого і правого ока в єдиний зоровий образ, при наявності відхилення очі, проводиться хірургічне втручання на м'язах очі. Операція спрямована на відновлення правильного балансу між м'язами, що приводять у рух очні яблука (окорухові м'язи). Важливо розуміти, що операція не замінює терапевтичні методики, а вирішує конкретну задачу, яку неможливо вирішити консервативно. Для вирішення питання про терміни проведення хірургічного втручання має значення наявність у пацієнта достатньої гостроти зору. Чим раніше поставити очі в симетричне положення при прямому погляді, тим краще. Спеціальних обмежень за віком немає. При природженому косоокості важливо закінчити хірургічний етап не пізніше 3 років, при хронічному - залежно від термінів досягнення на консервативному етапі лікування хорошою гостроти зору і відновлення потенційної здатності до злиття зображень з двох очей в єдиний зоровий образ. Тактика хірургічного лікування розробляється в залежності від типу косоокості. З точки зору хірургії лікування постійної форми косоокості з великою величиною кута косоокості, коли око відхилений значно, не становить великих труднощів. Ефект таких операцій очевидний для пацієнта. А для хірургів з певною кваліфікацією не складе труднощів. Важко оперувати косоокість з непостійними і малими кутами. В даний час розроблені технології проведення розрізу без застосування ріжучого пристрою (ножиці, скальпель, лазерні промені). Тканини Не розсікаються, а як би розсовуються високочастотним потоком радіохвиль, забезпечуючи безкровне оголення операційного поля. Техніка операцій при косоокості мікрохірургічна, застосовується загальне знеболювання зі специфічним наркозом, що дозволяє повністю розслабити окорухових м'язи. У залежності від обсягу операції тривалість її складає від 20 хвилин до півтори години. Дитина виписується додому на другий день після операції. При відсутності вертикального компонента (коли око не усунутий вгору або вниз), як правило, робиться одна або дві операції на одному і другому оці, в залежності від розмірів очного яблука і типу косоокості. Чим раніше досягають симетричного положення ока, тим сприятливіші перспектива лікування.

Дякую за увагу! Будьте Здорові! Дякую за увагу! Будьте Здорові!