Скачать презентацию КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ СТАТТЯ 3 ЛЮДИНА ЇЇ ЖИТТЯ І Скачать презентацию КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ СТАТТЯ 3 ЛЮДИНА ЇЇ ЖИТТЯ І

Обурюйтесь..pptx

  • Количество слайдов: 7

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ СТАТТЯ 3. ЛЮДИНА, ЇЇ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я, ЧЕСТЬ І ГІДНІСТЬ, НЕДОТОРКАННІСТЬ І КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ СТАТТЯ 3. ЛЮДИНА, ЇЇ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я, ЧЕСТЬ І ГІДНІСТЬ, НЕДОТОРКАННІСТЬ І БЕЗПЕКА ВИЗНАЮТЬСЯ В УКРАЇНІ НАЙВИЩОЮ СОЦІАЛЬНОЮ ЦІННІСТЮ .

Під насильством слід розуміти, як фізичне насильство в прямому розумінні (завдання ударів, побоїв, мордування, Під насильством слід розуміти, як фізичне насильство в прямому розумінні (завдання ударів, побоїв, мордування, катування), так і висловлення реального наміру його заподіяти, принижуючи таким чином честь і гідність людини. Ст. 28 КУ “…Кожен має право на повагу до його гідності”

Насильство в сім’ї Як свідчать дослідження проблема сімейного насильства носить міжнародний характер. Так, за Насильство в сім’ї Як свідчать дослідження проблема сімейного насильства носить міжнародний характер. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, сімейне насильство торкнулося кожної шостої жінки світу. Рівень насильства стосовно жінок, як-правило, залежить від економічного розвитку країн. У країнах з низьким розвитком економіки, жінки зазнають більшого насильства і сприймають його як належне. Насильство над дітьми: Насильство над дитиною — це дії, що приносять шкоду дитині з боку людей, на яких покладено догляд та опіку над ним. До нього відноситься фізичне насильство, занедбаність й нехтування потребами дитини.

 Педагог несе відповідальність за життя та здоров’я дитини на час перебування у навчальному Педагог несе відповідальність за життя та здоров’я дитини на час перебування у навчальному закладі. Проте ми не можемо залишатися осторонь проблем своїх вихованців, які можуть призвести до погіршення демографічної ситуації в суспільстві. Тому у разі виявлення тілесних ушкоджень, або зовнішнього занедбаного стану вихованця, повинні звернутися до службових осіб даного закладу, який у свою чергу повинен повідомити про факт виявленого до органів внутрішніх справ, та органів опіки та піклування

 Насильство над дружиною. Під насильством слід розуміти не тільки завдання тілесних ушкоджень, а Насильство над дружиною. Під насильством слід розуміти не тільки завдання тілесних ушкоджень, а й сексуальне насильство, експлуатація (використання надмірної праці) , моральний тиск, словесні приниження. Проблема насильства щодо жінки є надзвичайно актуальною в Україні. Без подолання цього згубного явища в суспільстві неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, вільного її волевиявлення, розвитку паритетної демократії, реалізації принципу рівних прав, свобод, і можливостей для жінок і чоловіків. Проблема насильства повинна вирішуватися на рівні держави передусім шляхом удосконалення законів, які вже діють на території України і які повинні розширити законодавче забезпечення прав жінок від приниження, побиття, зґвалтування, психологічного тиску і т. п. Останнім часом в Україні у великих містах відкриваються спеціальні психологічні консультації, спеціальні притулки, кризові центри, куди б могли звертатися жінки, які потерпають від насильства. Але це практикується здебільшого в великих містах. Необхідно створити систему медичних, психологічних і юридичних консультаційних пунктів у районних центрах, завдяки чому необхідна допомога стала б доступна потерпілим жінкам у сільській місцевості. Також необхідно створити кризові центри з наданням юридичної, психологічної, медичної допомоги жінкам, постраждалим від домашнього насильства.

Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства? - Звернутися до лікаря, для отримання Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства? - Звернутися до лікаря, для отримання медичного висновку про тілесні ушкодження. - До дільничного інспектора міліції; - До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; - До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій; - До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства. Звернення необхідно подавати у письмовій формі на ім’я керівника органу влади із зазначенням своїх повних координат (П. І. Б. , місце проживання, контактні телефони). У ньому коротко та чітко вказуються всі обставини справи та висловлюється конкретна вимога стосовно наслідків заяви, наприклад, «Прошу притягнути винних осіб до відповідальності» . Подавайте факти, що можуть бути підтверджені документально чи іншими об’єктивними доказами. Радимо надсилати звернення рекомендованим листом.

“Зупини насильство в твоєму оточенні. Не будь байдужим”. “Зупини насильство в твоєму оточенні. Не будь байдужим”.