Скачать презентацию Київський Національний Торговельно-Економічний Університет ВИНИКНЕННЯ ВЧЕННЯ ПРО ТЕМПЕРАМЕНТ Скачать презентацию Київський Національний Торговельно-Економічний Університет ВИНИКНЕННЯ ВЧЕННЯ ПРО ТЕМПЕРАМЕНТ

Виникнення вчення про темперамент - копия.pptx

  • Количество слайдов: 11

Київський Національний Торговельно-Економічний Університет ВИНИКНЕННЯ ВЧЕННЯ ПРО ТЕМПЕРАМЕНТ. ГУМОРАЛЬНІ ТЕОРІЇ ТИПІВ ТЕМПЕРАМЕНТУ Виконала студентка Київський Національний Торговельно-Економічний Університет ВИНИКНЕННЯ ВЧЕННЯ ПРО ТЕМПЕРАМЕНТ. ГУМОРАЛЬНІ ТЕОРІЇ ТИПІВ ТЕМПЕРАМЕНТУ Виконала студентка 1 курсу, 3 групи, ФРГТБ: Коштура Катерина

ТЕМПЕРАМЕНТ (лат. temperamentum - устрій, узгодженість) - сукупність індивідуально-психологічних якостей, яка характеризує динамічний та ТЕМПЕРАМЕНТ (лат. temperamentum - устрій, узгодженість) - сукупність індивідуально-психологічних якостей, яка характеризує динамічний та емоційний аспекти поведінки людини і виявляється в її діяльності і спілкуванні.

 Історія виникнення вчення про темперамент Існування індивідуальних відмінностей у психічній діяльності людини було Історія виникнення вчення про темперамент Існування індивідуальних відмінностей у психічній діяльності людини було помічено давно. Першу спробу з'ясувати їх причини зробив давньогрецький лікар Гіппократ ( V - IV ст. . до н. е. ). Ґрунтуючись на тодішній матеріалістичній філософії, що визначала чотири основні начала ( землю, воду, вогонь і повітря) і пов'язувала з ними чотири властивості (твердість, рідинний стан, тепло і холод ), він за аналогією стверджував, що тіло людини теж складається з чотирьох елементів-гуморів, соків: крові(тепла), слизу(холоду), чорної жовчі(вологості) і жовтої жовчі(сухості).

Флегматичний тип, вважав Гіппократ, зумовлений переважанням у красисі слизу (phlegma). Для людей цього типу Флегматичний тип, вважав Гіппократ, зумовлений переважанням у красисі слизу (phlegma). Для людей цього типу властиві сповільненість дій, важке переключення на іншу діяльність, емоційна невиразність. Переважання жовтої жовчі ( chole ) визначає холеричний тип, якому властиві велика енергійність і активність, поривчастість рухів, нестримність у діях. Домінування крові ( sanguis ) визначає сангвінічний тип, який відзначається великою активністю та емоційністю, багатою мімікою, барвистою мовою, швидкими рухами і легким пристосуванням до оточення. Меланхолійний тип характеризується переважанням чорної жовчі (melas chole), і йому властиві мала активність, уповільненість у діях, швидка втомлюваність.

Цікаві думки щодо природи темпераменту висловлював німецький філософ Іммануїл Кант (1724 - 1804), стверджуючи, Цікаві думки щодо природи темпераменту висловлював німецький філософ Іммануїл Кант (1724 - 1804), стверджуючи, що сангвінічний темперамент характеризується швидкою зміною емоцій за незначної їх глибини, холеричний - гарячковістю, поривчастістю дій і вчинків, а меланхолійний - глибиною і тривалістю переживань, флегматичний - повільністю і спокійністю.

Власники сангвінічного темпера менту зазвичай дуже діяльні і продуктивні у роботі, особливо якщо вона Власники сангвінічного темпера менту зазвичай дуже діяльні і продуктивні у роботі, особливо якщо вона викликає у них живий інтерес. Вони легко пристосовуються до нових умов, уміють легко вступати в контакти з людьми, однак зазнають труднощів при виконанні тривалих і монотонних операцій. Таким був наш великий поет О. С. Пушкін, що володіє завидною працездатністю і виявляв інтерес до найрізноманітніших сторін життя.

Люди - флегматики завжди спокійно реагують на події, що можуть довго і наполегливо працювати, Люди - флегматики завжди спокійно реагують на події, що можуть довго і наполегливо працювати, не змінюючи виду діяльності і терпляче переносячи всі труднощі. Дані товариші вже більш стримані у спілкуванні з людьми, вибагливі. Їхня манера мови та утворення неквапливі. До яскравих представників флегматиків можна віднести Дарвіна.

Люди - холерики є, напевно, володарями найскладнішого темпераменту. Це особистості неврівноважені і навіть запальні, Люди - холерики є, напевно, володарями найскладнішого темпераменту. Це особистості неврівноважені і навіть запальні, з ними дуже важко спілкуватися. Вони настільки ж неприборканість у своїх діях, наскільки різання у своїх висловлюваннях. Холерики за словом в кишеню не лізуть, та й вступити в бійку для доведення своєї правоти можуть з легкістю. Такими особистостями були Петро Перший і Наполеон, вони у важкі хвилини були здатні на прояв надзвичайної за силою енергійності.

Люди - меланхоліки емоційно вразливі, вони частіше за інших відчувають тривогу, страх, нерідко переоцінюючи Люди - меланхоліки емоційно вразливі, вони частіше за інших відчувають тривогу, страх, нерідко переоцінюючи характер загрози, і легше стають жертвами правопорушень насильницького характеру. Якщо з ними трапляється непередбачена ситуація, вони довго не можуть знайти вихід з неї. А страху і сором'язливості у меланхоліків взагалі з надлишком. Такі люди зовсім не можуть за себе постояти і часто стають жертвами насмішок і знущання оточуючих. Така яскраво виражена чутливість помітна у творах Шопена.

Навіщо ж потрібно визначати свій темперамент? Відповідь проста: щоб дізнатися, що ти за людина, Навіщо ж потрібно визначати свій темперамент? Відповідь проста: щоб дізнатися, що ти за людина, якої масті, на що здатний. І отримати можливість усвідомити свої сильні і слабкі сторони психіки. А потім почати тренувати слабкі якості і вчитися частіше спиратися на сильні!