Скачать презентацию Інструкції з охорони праці для працівників у птахівництві Скачать презентацию Інструкції з охорони праці для працівників у птахівництві

Презентация птахи.pptx

  • Количество слайдов: 12

Інструкції з охорони праці для працівників у птахівництві Виконала студентка 5 курсу Магістр 1 Інструкції з охорони праці для працівників у птахівництві Виконала студентка 5 курсу Магістр 1 -го року навчання Жмуд М. В. Перевірив: Герасименко В. Ю.

План O 1. Загальні положення. O 2. Вимоги до персоналу , що бере участь План O 1. Загальні положення. O 2. Вимоги до персоналу , що бере участь у O O O O виробничому процесі. 3. Санітарно-побутове забезпечення працівників. 4. Вимоги до застосування засобів працівників. 5. Вимоги до території та виробничих майданчиків. 6. Водопостачання та каналізація. 7. Освітлення. 8. Опалення та вентиляція. 9. Вимоги безпеки до виробничих процесів.

I. Загальні положення O O O O 1. 1. Ці Правила поширюються на всіх I. Загальні положення O O O O 1. 1. Ці Правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання, які займаються вирощуванням та утриманням птиці, виробництвом та первинною обробкою продукції птахівництва. 1. 2. Роботодавець зобов'язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. 1. 3. Проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися у суб'єкта господарювання, здійснюються згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25. 08. 2004 N 1112 ( 1112 -2004 -п ) (НПАОП 0. 00 -6. 02 -04). 1. 4. Під час виконання робіт на працівників можлива дія небезпечних та шкідливих факторів згідно з ГОСТ 12. 0. 003 -74 "ССБТ. 1. 4. 1. Фізичні небезпечні та шкідливі фактори: рухомі машини і механізми (автомобілі, трактори, причепи, мобільні, у тому числі електрифіковані кормороздавачі, дезінфекційні установки тощо); рухомі частини виробничого обладнання (неогороджені рухомі частини машин, механізмів і обладнання: зубчасті, пасові, ланцюгові передачі, карданні вали, з'єднувальні муфти, робочі органи транспортерів, дробарок тощо);

II. Вимоги до персоналу, що бере участь у виробничому процесі. O O O O II. Вимоги до персоналу, що бере участь у виробничому процесі. O O O O 2. 1. Працівники суб'єктів господарювання прийнятті на роботу і періодично в процесі роботи повинні проходити навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26. 01. 2005 N 15 ( z 0231 -05 ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15. 02. 2005 за N 231/10511 (далі НПАОП 0. 00 -4. 12 -05). 2. 2. Особи, відповідальні за технічний стан і безпечну експлуатацію машин, механізмів і обладнання підвищеної небезпеки, та посадові особи проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці в обсязі виконуваної ними роботи відповідно до положень розділу 5 НПАОП 0. 00 -4. 12 -05. 2. 3. Працівники та посадові особи суб'єктів господарювання повинні проходити інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки відповідно до вимог Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах. 2. 4. Працівники та посадові особи, які не пройшли навчання і перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки, до роботи не допускаються. 2. 5. До виконання робіт із підвищеною небезпекою не допускаються жінки та особи молодші 18 років.

III. Санітарно-побутове забезпечення працівників O O O 3. 1. Для санітарно-побутового забезпечення працівників потрібно III. Санітарно-побутове забезпечення працівників O O O 3. 1. Для санітарно-побутового забезпечення працівників потрібно обладнувати спеціальні приміщення відповідно до СНи. П 2. 09. 04 -87 "Административные и бытовые здания" (далі СНи. П 2. 09. 04 -87). 3. 2. Не дозволяється використовувати санітарно-побутові приміщення не за призначенням. 3. 3. Побутові приміщення слід розміщувати у місцях з найменшою дією шуму та інших шкідливих виробничих факторів. 3. 4. Побутові приміщення можна розміщувати в окремих будинках або в прибудовах до виробничих будинків і споруд. 3. 5. Побутові приміщення вибухопожежонебезпечних виробництв повинні розташовуватися в окремо розміщених будинках та спорудах чи на першому поверсі виробничого приміщення, але не ближче 20 м від приміщень вибухопожежонебезпечних виробництв або робіт. 3. 6. Під побутовими приміщеннями і над ними не дозволяється розміщувати вибухопожежонебезпечні виробництва та склади легкозаймистих речовин.

IV. Вимоги до застосування засобів працівників. O O O 4. 1. На роботах із IV. Вимоги до застосування засобів працівників. O O O 4. 1. На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам повинні видаватися безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ, а також мийні та знешкоджувальні засоби. 4. 2. Забезпечення ЗІЗ здійснюється відповідно до Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. 4. 3. Засоби захисту працівників, які застосовуються під час виконання виробничих процесів, указаних у цих Правилах, повинні відповідати вимогам ГОСТ 12. 4. 011 -89 "ССБТ. 4. 4. Працівники повинні забезпечуватись ЗІЗ протягом усього виробничого процесу.

V. Вимоги до території та виробничих майданчиків. O O O 5. 1. Територія і V. Вимоги до території та виробничих майданчиків. O O O 5. 1. Територія і виробничі майданчики суб'єкта господарювання, розміри санітарно-захисних зон повинні відповідати вимогам ДБН Б. 2. 4 -1 -94 "Планування і забудова сільських поселень" ( v 0006307 -94 ) (далі - ДБН Б. 2. 4 -1 -94), ДБН Б. 2. 4 -3 -95 "Генеральні плани сільськогосподарських підприємств". 5. 2. Виробничі майданчики суб'єкта господарювання повинні бути огороджені (висота огородження має бути не менше 1, 6 м) і розділені на зони за санітарною характеристикою об'єктів з урахуванням напрямку панівних вітрів. 5. 3. У темну пору доби територія повинна освітлюватися відповідно до вимог ДБН "Природне і штучне освітлення" (далі ДБН В. 2. 5 -28 -2006). 5. 4. Пішохідні доріжки, під'їзні шляхи до виробничих майданчиків для приймання і вантаження різних вантажів та до інших будинків і споруд повинні мати тверде водонепроникне покриття. 5. 5. З боку в'їзду та виїзду з траншеї повинен бути рівний майданчик, достатній для маневрування транспортних засобів. 5. 6. В'їзд на територію суб'єкта господарювання повинен бути обладнаний дезбар'єром. 5. 7. Вхід працівників на територію суб'єкта господарювання, окремих ферм, зон, підзон та майданчиків повинен здійснюватися тільки через санпропускник. Прохід людей через транспортні ворота не дозволяється.

VI. Водопостачання та каналізація. O O 6. 1. Внутрішні системи водопроводу і каналізації птахівницьких VI. Водопостачання та каналізація. O O 6. 1. Внутрішні системи водопроводу і каналізації птахівницьких приміщень повинні відповідати вимогам ДБН В. 2. 2 -1 -95 та розділів 5. 4 та 6. 4 НАПБ В. 01. 057 -2006/200 ( z 0313 -07 ). 6. 2. Суб'єкти господарювання повинні забезпечуватися достатньою кількістю води, необхідною для задоволення питних потреб відповідно до санітарних норм, господарсько-виробничих потреб та потреб пожежогасіння. 6. 3. Якість питної води повинна відповідати вимогам ГОСТ 2874 -82 "Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством" і Державних санітарних правил і норм "Вода питна. 6. 4. Для напування птиці в приміщеннях чи на вигулах необхідно передбачати прокладання водопровідних труб для подачі води до напувалок

VII. Освітлення O O O 7. 1. Освітлення приміщень для тримання птиці, інших будинків VII. Освітлення O O O 7. 1. Освітлення приміщень для тримання птиці, інших будинків і споруд суб'єкта господарювання повинно відповідати вимогам Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств ( z 0565 -01 ), ДБН В. 2. 2 -1 -95 та ДБН В. 2. 5 -28 -2006. 7. 2. В освітлювальних установках повинні використовуватися світильники, що задовольняють вимоги ПУЕ. 7. 3. При встановленні світильників загального освітлення напругою 220 В з лампами розжарювання на висоті менше 2, 5 м потрібно застосовувати світильники, конструкція яких унеможливлює доступ до ламп без інструменту. 7. 4. Світильники з люмінесцентними лампами напругою 127 В та 220 В допускається встановлювати на висоті не менше ніж 2, 5 м від підлоги за умови недоступності їх струмопровідних частин для дотику. 7. 5. Електропроводка, що прокладається до світильників, повинна бути в металевих трубах (рукавах) або захисних оболонках. Кабелі та незахищені проводи можна використовувати тільки для живлення світильників з лампами розжарювання напругою не вище 42 В.

VIII. Опалення та вентиляція O O 8. 1. Системи опалення (охолодження) і вентиляції приміщень VIII. Опалення та вентиляція O O 8. 1. Системи опалення (охолодження) і вентиляції приміщень обладнують відповідно до вимог Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19. 06. 96 N 173 ( z 0379 -96 ), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24. 07. 96 за N 379/1404. 8. 2. Безпеку експлуатації трубопроводів пари і гарячої води слід забезпечувати згідно з вимогами НПАОП 0. 00 -1. 11 -98 ( z 0636 -98 ). 8. 3. Параметри мікроклімату у приміщеннях повинні відповідати вимогам Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень, затверджених постановою Міністерства охорони здоров'я України від 01. 12. 99 N 42 ( va 042282 -99 ) (далі - ДСН 3. 3. 6. 042 -99), ГОСТ 12. 1. 005 -88 "ССБТ 8. 4. При застосуванні для обігрівання пташників теплогенераторів або повітронагрівачів початковий їх запуск повинен проводитися після перевірки всіх електричних і механічних вузлів.

IX. Вимоги безпеки до виробничих процесів. 9. При організації і виконанні виробничих процесів необхідно IX. Вимоги безпеки до виробничих процесів. 9. При організації і виконанні виробничих процесів необхідно передбачати: O унеможливлення шкідливого впливу на працівників продуктів життєдіяльності птиці, матеріалів, що мають небезпечні й шкідливі властивості, - за допомогою застосування дистанційного керування виробничими процесами, використання засобів індивідуального захисту; O дотримання правил експлуатації, викладених у технічній документації до машин та обладнання; O використання сигнальних пристроїв, кольорів і знаків безпеки відповідно до вимог нормативних документів. O

Дякую за увагу. Дякую за увагу.