ІНДЗ на тему: “Елементи ринку праці”

Скачать презентацию ІНДЗ на тему: “Елементи ринку праці” Скачать презентацию ІНДЗ на тему: “Елементи ринку праці”

До теми 7.ppt

  • Количество слайдов: 22

> ІНДЗ на тему: “Елементи ринку праці”    Підготувала студентка 311 -ї ІНДЗ на тему: “Елементи ринку праці” Підготувала студентка 311 -ї групи Кіліхевич Леся

>Ринок праці – ринок одного з факторів виробництва, де домогосподарства в ролі найманих робітників Ринок праці – ринок одного з факторів виробництва, де домогосподарства в ролі найманих робітників пропонують свою працю, а фірми - виробники товарів та послуг (працедавці) – потребують її. На ринку праці встановлюється ціна праці – ставка заробітної плати – та обсяг використання праці.

>Праця (або послуги праці) – один з основних факторів виробництва,  власниками якого є Праця (або послуги праці) – один з основних факторів виробництва, власниками якого є домогосподарства; це фізичні і розумові здібності людей, що можуть бути використані у виробництві благ.

>Працедавець – це фірма, яка, виходячи із попиту на свою продукцію, утворює вторинний попит Працедавець – це фірма, яка, виходячи із попиту на свою продукцію, утворює вторинний попит на працю та надає можливість найманим робітникам працювати та отримувати заробітну плату.

>  Ринок праці в Чернівцях. Після тривалого затишшя буковинський ринок праці Ринок праці в Чернівцях. Після тривалого затишшя буковинський ринок праці "ожив". Потреба у працівниках зросла, а в деяких галузях взагалі зайшла мова про кадровий дефіцит. Попри те, що кадрові агентства поступово наповнили свої бази даних новими вакансіями, знайти роботу стало значно важче, ніж до кризи. Отримати її (роботу) мають шанс тільки ті, хто зможе пройти жорстку селекцію. Найбільш актуальними вакансіями цього року є керівники філій та інших представництв у торговельних чи виробничих компаніях. Популярними також є бухгалтери (головні, заступники, звичайні), торгові представники, менеджери- консультанти й секретарі. Однак найвища потреба вже традиційно властива спеціалістам у сфері інформаційних технологій. Не менше шансів знайти роботу й у спеціалістів галузі фінансів підприємства, фахівців банківської сфери. Це пояснюється тим, що саме ці галузі зараз відроджуються найбільш швидкими темпами, тобто повертаються до колишніх, до кризових показників. Менш популярними є фахівці-медики і логісти. Зважаючи на все зазначене, можна стверджувати, що роботодавці ще не досить міцно стоять на ногах, тому забезпечують себе винятково ключовими та найбільш необхідними позиціями.

>Елементами ринку праці виступають: ü Товар  ü Попит  ü Пропозиція  ü Елементами ринку праці виступають: ü Товар ü Попит ü Пропозиція ü Ціна робочої сили

>  Попит на робочу силу - це суспільна платоспроможна потреба в робочій силі. Попит на робочу силу - це суспільна платоспроможна потреба в робочій силі.

>      Попит на робочу силу    Попит на робочу силу визначається наступними умовами Обсягом і структурою суспільного Ціною робочої сили виробництва Рівнем продуктивності праці Правовими нормами Кон’юктурою ринків капіталу, Інші умови товарів та послуг

> Пропозиція робочої сили - це контингент працездатного населення,  що пропонує роботодавцю свою Пропозиція робочої сили - це контингент працездатного населення, що пропонує роботодавцю свою здатність до праці в обмін на фонд життєвих благ.

>На пропозицію робочої сили впливають:    демографічна ситуація    характер На пропозицію робочої сили впливають: демографічна ситуація характер і зміст праці інтенсивність вивільнення робочої сили Ефективність функціонування системи підготовки та перепідготовки кадрів система оплати праці Кон’юктура ринків капіталу, товарів та послуг

> Ціноутворення на ринку праці. Заробітна плата найманого працівника повинна  включати в себе Ціноутворення на ринку праці. Заробітна плата найманого працівника повинна включати в себе ціну його праці та витрати на утримання непрацездатних членів його сім’ї. Верхній рівень ціни робочої сили обмежується величиною знову створеної вартості. Він не може перевищувати останню, бо це призведе до банкрутства підприємства. Нижньою межею коливання ціни робочої сили є вартість робочої сили, навіть якщо вона спускається нижче цього рівня, і це тимчасове явище не стійке у часі.

>Товаром на ринку праці виступає  індивідуальна робоча сила.  Робоча сила – економічна Товаром на ринку праці виступає індивідуальна робоча сила. Робоча сила – економічна категорія, що охоплює сукупність фізичних і розумових здібностей людини до праці, які вона використовує для виробництва товарів і послуг.

>Елементами ринку праці також є попит на робочу  силу та її пропозиція. Елементами ринку праці також є попит на робочу силу та її пропозиція.

>     Попит      сукупний  Попит сукупний індивідуальний Сукупний попит на робочу силу – це ринковий попит усіх організацій, що діють на ринку. Індивідуальний попит на робочу силу – це попит окремого роботодавця (підприємця, фірми). Індивідуальний попит на робочу силу залежить від: * попиту на продукцію фірми, тому що робоча сила необхідна як ресурс для виробництва інших товарів і послуг, тобто попит на робочу силу залежить від попиту на продукт фірми, організації; * стану виробництва, зокрема особливостей технологічного процесу, розмірів та ефективності капіталу, який використовується, методів організації виробництва й праці; * якості праці, що визначається рівнем освіти , професійністю, продуктивністю працівника; * фонду заробітної плати, який роботодавець може запропонувати для наймання певної кількості працівників, оскільки чим більший загальний розмір цього фонду, тим більше найманих працівників може найняти роботодавець, і навпаки, чим вища заробітна плата кожного працівника, тим менша кількість їх за допомогою фонду зарплати буде найнята.

>Пропозиція робочої сили характеризує чисельність працездатних людей з урахуванням: -  статі; - Пропозиція робочої сили характеризує чисельність працездатних людей з урахуванням: - статі; - віку; - освіти; - професії; - кваліфікації.

>     Ціна Кон’юктура     робочої  ринку Ціна Кон’юктура робочої ринку сили Заробітна плата

>Кон’юктура ринку – це співвідношення попиту і пропозиції праці на даний період, яке визначає Кон’юктура ринку – це співвідношення попиту і пропозиції праці на даний період, яке визначає ставки заробітної плати на конкретні види праці та рівень зайнятості населення. Типи кон’юктури: - трудодефіцитна (коли на ринку праці спостерігається нестача пропозиції праці) - трудонадлишкова (коли існує велика кількість безробітних і відповідно надлишок пропозиції праці) - рівноважна (коли попит на працю відповідає її пропозиції)

> Ціна робочої сили має забезпечувати  придбання на ринку такої кількості  споживчих Ціна робочої сили має забезпечувати придбання на ринку такої кількості споживчих товарів і послуг щоб працівник міг: • Підтримати свою працездатність і одержати необхідну професійно-кваліфіковану підготовку; • Утримувати сім’ю та утримувати дітей, без чого ринок праці не може поповнюватися новою робочою силою замість тієї , котра вибуває; • Підтримувати нормальний для свого середовища рівень культури і виконувати обов'язок громадянина суспільства, що також потребує витрат.

>  Ціна робочої сили виступає у вигляді   заробітної плати.  Висока Ціна робочої сили виступає у вигляді заробітної плати. Висока заробітна плата обмежує можливості підприємця в найманні додаткових працівників , скорочуючи його попит на них, і навпаки, низький рівень зарплати дає можливість збільшити кількість робочих місць.

>Отже, зробимо висновок… Отже, зробимо висновок…

>Ринок праці — це передусім система суспільних відносин, пов’язаних із купівлею і продажем товару Ринок праці — це передусім система суспільних відносин, пов’язаних із купівлею і продажем товару «робоча сила» . Крім того, ринок праці є сферою працевлаштування, формування попиту й пропозиції на робочу силу. Його можна трактувати і як механізм, що забезпечує узгодження ціни та умов праці між роботодавцями і найманими працівниками. Елементами ринку праці є: товар, який він пропонує, попит, пропозиція та ціна.

>The end  The end