ГОТИКА: АРХІТЕКТУРА, СКУЛЬПТУРА, ЖИВОПИС, КНИЖКОВА МІНІАТЮРА

Скачать презентацию ГОТИКА: АРХІТЕКТУРА, СКУЛЬПТУРА, ЖИВОПИС, КНИЖКОВА МІНІАТЮРА Скачать презентацию ГОТИКА: АРХІТЕКТУРА, СКУЛЬПТУРА, ЖИВОПИС, КНИЖКОВА МІНІАТЮРА

gotika.pptx

 • Размер: 7.1 Мб
 • Автор:
 • Количество слайдов: 16

Описание презентации ГОТИКА: АРХІТЕКТУРА, СКУЛЬПТУРА, ЖИВОПИС, КНИЖКОВА МІНІАТЮРА по слайдам

ГОТИКА: АРХІТЕКТУРА, СКУЛЬПТУРА, ЖИВОПИС, КНИЖКОВА МІНІАТЮРА ГОТИКА: АРХІТЕКТУРА, СКУЛЬПТУРА, ЖИВОПИС, КНИЖКОВА МІНІАТЮРА

Готика - період у розвитку середньовічного мистецтва на території Західної, Центральної і частково Східної Європи зГотика — період у розвитку середньовічного мистецтва на території Західної, Центральної і частково Східної Європи з XI — XII по XV-XVI століття. Зародився готичний стиль у Франції. Готичний стиль поступово витіснив романський.

Архітектура Характеризується : вертикальною спрямованістю конструкцій; чіткістю ліній; каркасним перекриттям; використанням скульптурАрхітектура Характеризується : вертикальною спрямованістю конструкцій; чіткістю ліній; каркасним перекриттям; використанням скульптур та вітражів у загальній композиційній будові споруди.

Особливістю готичної архітектури є стрілчата арка. Система арок створила каркасну систему. Особливістю готичної архітектури є стрілчата арка. Система арок створила каркасну систему.

Арки, що притаманні готичному стилю Арки, що притаманні готичному стилю

Традиційний елемент собору в готичному стилі – велике кругле вікно над центральним порталом –» роза» уТрадиційний елемент собору в готичному стилі – велике кругле вікно над центральним порталом –» роза» у вигляді орнаментального вітража.

В інтер'єрі готичного храму немає фресок чи мозаїк, на зміну їм з'являються вітражі – картини зВ інтер’єрі готичного храму немає фресок чи мозаїк, на зміну їм з’являються вітражі – картини з різнокольорового скла. Найпоширеніші кольори скла – червоний, яскраво-синій, жовтий.

Скульптура грала величезну роль в створенні. У формальному відношенні готична скульптура набагато більш самостійна. Вона неСкульптура грала величезну роль в створенні. У формальному відношенні готична скульптура набагато більш самостійна. Вона не підпорядкована в такій мірі площині стіни і тим більше оздоблення, як це було в романський період. У готику активно розвивається кругла монументальна пластика. Але при цьому готична скульптура — невід’ємна частина ансамблю собору, вона — частина архітектурної форми, оскільки разом з архітектурними елементами висловлює рух будівлі вгору образу готичного собору.

Скульптури в соборі святих Маурітіус і Катаріни в Магдебурзі, Німеччина Скульптури в соборі святих Маурітіус і Катаріни в Магдебурзі, Німеччина

живопис Фресковий готичний живопис зберіг в собі здебільшого релігійний характер. Фресковий живопис розвивався у формі настіннихживопис Фресковий готичний живопис зберіг в собі здебільшого релігійний характер. Фресковий живопис розвивався у формі настінних та вівтарних розписів. Але вітраж повністю витіснив фрески.

Живопис На зміну абстрактним зображенням прийшов індивідуальний образ з конкретними рисами людини. Живопис На зміну абстрактним зображенням прийшов індивідуальний образ з конкретними рисами людини.

Книжкова мініатюра Книжкова мініатюра

Домашнє завдання Намалювати книжкову мініатюру на текст за власним вибором. Домашнє завдання Намалювати книжкову мініатюру на текст за власним вибором.