Скачать презентацию Готична архітектура Готичний стиль l Готичний стиль Скачать презентацию Готична архітектура Готичний стиль l Готичний стиль

Готична (12 група, Чирченко).ppt

  • Количество слайдов: 14

Готична архітектура Готична архітектура

Готичний стиль l Готичний стиль -художній стиль, що став завершальним етапом в розвитку середньовічного Готичний стиль l Готичний стиль -художній стиль, що став завершальним етапом в розвитку середньовічного мистецтва країн Західної, Центральної та частково Східної Європи (між серединою 12 и 15— 16 ст. )

l Готика як стиль привертає увагу пошуком синтезу між архітектурою, живописом і скульптурою. Майстри l Готика як стиль привертає увагу пошуком синтезу між архітектурою, живописом і скульптурою. Майстри готики широко зверталися до образів народної фантазії. Водночас , в готиці більше, ніж у романському стилі, відбився вплив раціонального сприймання світу, широке використання інженерних досягнень свого часу.

l Сутність готики полягає в зіставленні протилежностей, у здатності об'єднати абстрактну ідею та живий l Сутність готики полягає в зіставленні протилежностей, у здатності об'єднати абстрактну ідею та живий трепет життя, у прагненні пронизати земну плоть злетами духовної енергії. Готична архітектура водночас конструктивна та зображувальна , а готичні собори швидко стали центрами суспільного l життя. Готична троянда собору в Тронхеймі, Норвегія

l l Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі) присвячений Діві Марії, матері Ісуса Христа. l l Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі) присвячений Діві Марії, матері Ісуса Христа. Один з найпрекрасніших витворів готичного мистецтва. Собор був місцем суспільного життя міста (Його оточували численні лавки та лотки, де продавали різноманітні товари. Купці тут заключали угоди, а світські дами приходили похизуватись своїми нарядами. Також тут обмінювались новинами та плітками. Тут влаштовували танці та карнавали, грали м’ячем. Під час небезпеки в соборі находили притулок мешканці сусідніх селищ не тільки з своїми пожитками, а навіть і з худобою. Також в соборі професори читали лекції своїм студентам, роблячи перерву під час богослужінь)

l Собор в Шартрі, Франція l Собор в Шартрі, Франція

Реймський собор, Франція l Реймський собор, Франція Реймський собор, Франція l Реймський собор, Франція

Міланський собор Є одним з найбільших соборів світу (вміщує 40 тисяч людей ) Міланський собор Є одним з найбільших соборів світу (вміщує 40 тисяч людей )

Вестмінстерське абатство l Вестмінстерське абатство – головна соборна церква Англії, розташована в одному з Вестмінстерське абатство l Вестмінстерське абатство – головна соборна церква Англії, розташована в одному з центральних районів Лондона, Вестмінстері. Собор є архітектурним шедевром ранньої готики. Вестмінстерське абатство відоме своїми багаточисельними усипальнями та скульптурними монументами королів та королев. Також в ньому знаходиться близько 600 гробниць видатних державних діячів, вчених, військових, музикантів, письменників, які прославили Англію.

Cомерсет, Кафедральний собор, Британія. Cомерсет, Кафедральний собор, Британія.

Австрія, собор св. Стефана Австрія, собор св. Стефана

Готика України (кінець XIV - перша І половина XV століття ) l Львівський кафедральний Готика України (кінець XIV - перша І половина XV століття ) l Львівський кафедральний костел l Київський костьол