Скачать презентацию Джейн Адамс 1860 -1935 За своє життя Скачать презентацию Джейн Адамс 1860 -1935 За своє життя

Dzheyn_Adams.ppt

  • Количество слайдов: 9

Джейн Адамс (1860 -1935) Джейн Адамс (1860 -1935)

За своє життя Джейн Адамс встигла написати більше дюжини книг і приблизно 500 статей, За своє життя Джейн Адамс встигла написати більше дюжини книг і приблизно 500 статей, які є відображенням тих суспільних проблем, що їй доводилося долати на протязі всього життя. Її велика спадщина включає такі книги, як Democracy and Social Ethics (1902 ) New Ideals of Peace ( 1907 ) The Spirit of Youth and the city streets (1909 ) Twenty years at Hull house (1910 ) The long Road of Woman’s Memory (1916 )

Народилася Джейн 6 вересня 1860 року в місті Седарвілль (штат Іллінойс ), в родині Народилася Джейн 6 вересня 1860 року в місті Седарвілль (штат Іллінойс ), в родині багатодітного фермера, ветерана Громадянської війни і близького друга Авраама Ліннкольна. Джейн закінчила Рокфордську жіночу семінарію, яка готувала дівчат до місіонерської роботи в 1881 р. Через рік отримала ступінь бакалавра. В наступні роки вона збиралася присвятити себе медицині , але через слабке здоров’я їй довелося відмовитись від навчання. Батьки вирішили відправити її у велике турне по Європі, де вона подорожувала та навчалася протягом 21 місяця. Якраз до моменту повернення, її батько помер, що ввело Джейн у глибоку депресію, до цього стану додався і її старий недуг, який вона лиш потім прооперує і позбавиться цієї інвалідності.

Основна діяльність 1883 -1885 – подорожує знову до Європи зі своєю подругою Елен Гейтс Основна діяльність 1883 -1885 – подорожує знову до Європи зі своєю подругою Елен Гейтс Стар. Натхненна в Англії притулком для бідних – Тойнбі Холлом, вирішує зробити аналог в США. 1889 – вона з подругою орендували величезний будинок 19 кварталі Чикаго. Так Джейн втілила в життя свою мрію. В 1905 – Джейн увішла в Раду Освіти м. Чикаго, стала головою Комісії шкільного врядування. В 1908 – перша жінка президент Національної конференції благодійних виправних колоній. 1910 – перша жінка, якій Єльський університет присвоїв звання доктора наук. 1911 – брала участь у чиказькому муніципальному русі суфражисток і стала першим віце-президентом американських жінок суфражисток. В 1915 – прийняла керівництво американської Жіночої партії миру, а далі стала головою Міжнародного конгресу жінок в Гааге. Цей конгрес заснував Міжнародну жіночу лігу за мир та свободу. Вона і стала її президентом до кінця свого життя. Після серцевого нападу в 1926 вона вже не змогла повернутися до до активної політичної діяльності. Джейн Адамс померла від раку 21 травня 1935

Хулл Хаус - став одним з перших доброчинних установ в Північній Америці, мета якого Хулл Хаус - став одним з перших доброчинних установ в Північній Америці, мета якого була не тільки в забезпеченні нужденних громадян матеріальними благами, але і в наданні їм можливості отримати безкоштовну освіту, а в подальшому працевлаштуватися. Зміна свідомості людей і другий шанс на життя - ось ті головні завдання, які ставив перед собою персонал цього закладу. Дуже скоро Хулл Хаус став благодійним і освітнім центром в Чикаго, його функції розширювалися відповідно до потреб мешканців. Так в Хулл Хаусі з'явилися дитячі ясла, майстерня, музична школа, художня студія, бібліотека, бюро з працевлаштування, басейн, пансіон для молодих робітниць, тренажерний зал і багато іншого. Дана установа завдяки заслугам міс Адамс стала саме тим сприятливим середовищем, де кожен міг абсолютно безкорисливо отримати необхідну допомогу. Варто також зазначити, що вихованці Хулл Хауса всіляко підтримували його подальший розвиток. На другому році свого існування цей соціальний центр приймав до 2 -х тисяч осіб щотижня.

Зі спогадів Олександри Толстой: «Поговоривши з міс Адамс і познайомившись з її оточенням, я Зі спогадів Олександри Толстой: «Поговоривши з міс Адамс і познайомившись з її оточенням, я зрозуміла, який вплив вона мала на оточуючих. Слово її - закон. Вона керувала людьми, не наказуючи, придушувала без бажання тиснути. Хулл Хаус - це Джейн Адамс - це Хулл Хаус » .

За роки своєї роботи Джейн Адамс зробила величезний внесок у розвиток соціальної сфери та За роки своєї роботи Джейн Адамс зробила величезний внесок у розвиток соціальної сфери та соціальної роботи як науки. Саме вона багато років вела кампанію про прийняття першого в Америці закону про захист дитинства. Крім того, саме Адамс очолювала боротьбу за восьмигодинний робочий день для жінок, покращення умов праці і життя робочих, підвищення заробітних плат, надання жінкам виборчих прав, пропагувала пацифізм. Саме за виступи проти участі штатів у Першій світовій війні її було виключено із жіночої організації «Дочки американської революції» . Також Адамс боролася за рівноправність негрів та іммігрантів, проведення досліджень причин бідності та злочинності, що стало приводом назвати її радикалом (через це багато впливових людей відмовилися від покровительства та спонсорування Хулл Хаусу)

В історію соціальної роботи Джейн Лаура Адамс увійшла як перша жінка-президент Національної асоціації працівників В історію соціальної роботи Джейн Лаура Адамс увійшла як перша жінка-президент Національної асоціації працівників соціальної сфери, лауреатка Нобелівської премії Миру (1931) та засновниця функціональної (соціологічної) школи соціальної роботи. Саме завдяки її праці сьогодні існує поняття групової соціальної роботи, а причинами складних життєвих обставин є не лише індивідуальні риси людини, а й суспільні процеси та перетворення.

Дякуємо За Увагу ! Презентацію виконали: Лукаш Настя та Ростовська Таня Дякуємо За Увагу ! Презентацію виконали: Лукаш Настя та Ростовська Таня