Скачать презентацию Державний вищий навчальний заклад Український державний хіміко-технологічний Скачать презентацию Державний вищий навчальний заклад Український державний хіміко-технологічний

Державний вищий навчальний заклад.pptx

  • Количество слайдов: 21

Державний вищий навчальний заклад Державний вищий навчальний заклад " Український державний хіміко-технологічний університет "

Історія университету Ще в 1916 р. академік Л. В. Пісаржевський та його учні організували Історія университету Ще в 1916 р. академік Л. В. Пісаржевський та його учні організували у м. Катеринославі (нині Дніпропетровськ) хімічне відділення при Вищих жіночих курсах. У 1921 р. в Катеринославському гірничому інституті була відкрита кафедра електронної хімії, яку очолив Л. В. Пісаржевський. У 1925 р. при металургійному факультеті Дніпропетровського гірничого інституту було створено хіміко-технологічне відділення, яке мало на той час два напрями: технології твердого палива та металографії. У 1928 р. це відділення перетворено на хімікотехнологічний факультет.

 Нарешті, 15 травня 1930 року на базі цього факультету за ініціативою акад. Л. Нарешті, 15 травня 1930 року на базі цього факультету за ініціативою акад. Л. В. Пісаржевського та проф. О. І. Бродського і проф. П. Т. Рубіна був створений новий самостійний вищий навчальний заклад – Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут (ДХТІ). Ця дата і вважається офіційним днем народження нашого університету. Безпосередньо після створення до ДХТІ перейшли працювати відомі вчені Л. В. Пісаржевський, А. І. Бродський, Ю. В. Коршун та інші.

 Новостворений вищий навчальний заклад в умовах бурхливого розвитку хімічної промисловості готував фахівців-технологів для Новостворений вищий навчальний заклад в умовах бурхливого розвитку хімічної промисловості готував фахівців-технологів для промислового півдня України та Радянського Союзу. Перший випуск фахівців пройшов у 1931 р.

 У 1934 р. на кафедрі фізичної хімії ДХТІ під керівництвом професора О. І. У 1934 р. на кафедрі фізичної хімії ДХТІ під керівництвом професора О. І. Бродського вперше у вітчизняній науці було отримано важкий ізотоп водню (важку воду), що закріпило за інститутом славу потужного наукового закладу країни. За великі досягнення в розвитку хімічної освіти в 1978 році Дніпропетровський химіко-технологічній інститут був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.

Протягом 1950 -1972 років посаду ректора ДХТІ обіймав член-кореспондент АН УРСР, д. х. н. Протягом 1950 -1972 років посаду ректора ДХТІ обіймав член-кореспондент АН УРСР, д. х. н. , професор М. О. Лошкарьов, який став основоположником всесвітньовідомої наукової школи гальванохімії. В інституті виникають нові кафедри і факультети (технологій органічних речовин, технології неорганічних речовин, технології високомолекулярних речовин, технології силікатів, заочний факультет). За вагомий внесок у розвиток науки професору М. О. Лошкарьову було присвоєно почесне звання заслуженого діяча науки і техніки. Професори В. В. Товаров і Г. А. Фомічов стали Лауреатами Державної премії СРСР. Значний внесок у розвиток науки та розбудову ДХТІ як потужного навчального і наукового центру вніс член-кореспондент Казахської РСР В. В. Стендер.

 У ці роки в інституті велося активне будівництво: з’явилися нові навчальні та науково-дослідницькі У ці роки в інституті велося активне будівництво: з’явилися нові навчальні та науково-дослідницькі корпуси, гуртожитки, спортивно-оздоровчий табір “Дубовий гай”. У 1969 - 1970 навчальному році в інституті функціонували 32 кафедри; в ДХТІ тоді працювали 367 викладачів, у тому числі 17 докторів наук і 171 кандидатів наук. Протягом 1972 -1983 рр. інститутом керував д. т. н. , професор В. Д. Пархоменко, основоположник школи плазмохімії, який у 1983 р. був призначений Міністром освіти Української РСР. У ці роки в ДХТІ суттєво розширюються напрямки наукової роботи, утворюються галузеві науково-дослідніцькі лабораторії. Створюється музей історії хіміко-технологічного інституту, збудовано корпуси механічного факультету та двох нових гуртожитків.

З 1998 р. університет очолює д. х. н. , професор, заслужений діяч науки і З 1998 р. університет очолює д. х. н. , професор, заслужений діяч науки і техніки України М. В. Бурмістр.

 У 2005 році УДХТУ відзначив 75 -річний ювілей. З 2006 р. університет отримав У 2005 році УДХТУ відзначив 75 -річний ювілей. З 2006 р. університет отримав офіційну назву Державний вищий навчальний заклад „Український державний хіміко-технологічний університет”.

На даний момент в УДХТУ функціонують 9 факультетів (серед них шість факультетів денної форми На даний момент в УДХТУ функціонують 9 факультетів (серед них шість факультетів денної форми навчання), 39 кафедр. В університеті працюють більше 480 науково-педагогічних працівників (серед них 48 докторів наук і професорів), кількість студентів всіх форм навчання становить більше 8800 осіб. В 2008 році університетом було випущено 3149 фахівців, в тому числі 128 магістрів, 1469 спеціалістів та 1552 бакалаврів. У липні 2008 році Державний вищий навчальний заклад „Український державний хіміко-технологічний університет” визнано акредитованим за найвищим IV рівнем акредитації.

Кафедра переробки пластмас та фото-, нано- і поліграфічних матеріалів Кафедра переробки пластмас та фото-, нано- і поліграфічних матеріалів

Кафедра переробки пластмас і технології кінофотоматеріалів заснована у грудні 1977 року і містила дві Кафедра переробки пластмас і технології кінофотоматеріалів заснована у грудні 1977 року і містила дві спеці-альності: “Технологія переробки полі-мерів” і “Хімічна технологія кінофотоматеріалів і магнітних носіїв“. У 1998 р. відкритий набір студентів за спеціальністю ”Фотополіграфічні матеріали”, в 2002 з’явилась нова перспективна спеціальність – “Матеріали видавничо-полиграфічних виробницв”. Нині кафедра переробки пластмас та фото-, нано- і поліграфічних матеріалів” готує спеціалістів за трьома спеці-альностями.

Випуск фахівців за спеціальностями “Технологія переробки полімерів” і “Хімічна технологія кінофотоматеріалів і магнітних носіїв“ Випуск фахівців за спеціальностями “Технологія переробки полімерів” і “Хімічна технологія кінофотоматеріалів і магнітних носіїв“ проводився з 1968 року у складі кафедри технології пласт-мас.

Випускники кафедри працюють на видавничополіграфічних підприємствах, які пов’язані з підготовкою та виданням матеріалів з Випускники кафедри працюють на видавничополіграфічних підприємствах, які пов’язані з підготовкою та виданням матеріалів з використанням сучасних комп’ютерних технологій, а також на підприємствах, що обробляють фотоматеріали (фотолабораторії, фотостудії, кіностудії). Випускники за спеціальністю “Фотополіграфічні матеріали” мають право працювати в типографіях, на підприємствах виробництва сучасної картонної упаковки.

На кафедрі створені наукові основи одержання композитів методом комбінованої екструзії; розроблені вуглепластики, органопластики, базальтопластики На кафедрі створені наукові основи одержання композитів методом комбінованої екструзії; розроблені вуглепластики, органопластики, базальтопластики та гібридні композити з високими механічними, теплофізичними, антифрикційними властивостями. Вони знайшли застосування для виготовлення підшипників ковзання, зубчаток, ущільнень.

Кафедра має сучасне обладнанням з переробки пластмас та контролю якості пластмас, аналізу кінофотоматеріалів, синтезу Кафедра має сучасне обладнанням з переробки пластмас та контролю якості пластмас, аналізу кінофотоматеріалів, синтезу і поливу фотоемульсій, у тому числі, промислових, а також має клас обчислювальної техніки. Це дозволяє готувати спеціалістів на рівні сучасних вимог.

Профільні дисципліни підготовки спеціалістів в галузі переробки пластмас і поліграфічних матеріалів мають спеціалізовані комп’ютерні Профільні дисципліни підготовки спеціалістів в галузі переробки пластмас і поліграфічних матеріалів мають спеціалізовані комп’ютерні програмні продукти, що дозволяє моделювати промислові сітуаціїї, які пов’язані з переробкою полімерів. В навчальному процесі використовуються сучасні комп’ютерні методики оцінки якості знаній студентів – тести, ігрові імітації виробничого процесу. Теми дипломних проектів студентів спрямовані на оптимальне проектування нових та інтенсифікацію діючих виробництв переробки полімерів.

Важко собі уявити повноцінну роботу заводів, електростанцій, котельних, учбових закладів, електричної побутової техніки, яка Важко собі уявити повноцінну роботу заводів, електростанцій, котельних, учбових закладів, електричної побутової техніки, яка нас оточує удома і на роботі, сучасних обчислювальних машин, автомобілів і багато іншого без використання цих матеріалів. Чи хочемо ми зробити іграшку або створити космічний корабель - і в тому, і в іншому випадку не обійтися без полімерів. Як це зробити ти дізнаєшся на нашій кафедрі. За всі роки існування спеціальностей було підготовлено і випущено майже 3000 фахівців з спеціальністю 7. 091612 і 490 фахівців за спеціальністю 7. 091608 для народного господарства.

 Наукову і педагогічну діяльність кафедри ведуть професори: доктор хімічних наук, професор М. В. Наукову і педагогічну діяльність кафедри ведуть професори: доктор хімічних наук, професор М. В. Бурмістр, доктор технічних наук, професор Є. О. Спорягін, кандидати технічних наук: доцент П. І. Баштанник, старший науковий співробітник С. В. Портненко, ассистент А. О. Третьяков; кандидати хімічних наук доценти І. П. Буряк, В. М. Вишневецький, К. М. Сухий, В. В. Земцов, В. Х. Шапка, Т. В. Хохлова; асистент В. Г. Овчаренко. Ми пропонуємо переглянути вам запис виробнитства пластикових каністр для бензину

Виробнитство каністр для бензину Виробнитство каністр для бензину

На нашій кафедрі ви отримаєте знання про виготовлення труб, ручок, плівки, різних пластикових деталей На нашій кафедрі ви отримаєте знання про виготовлення труб, ручок, плівки, різних пластикових деталей та багато іншого.